Pimapen fiyatı ürün kalitesine göre değişebilir. Artan inşaat maliyetleri pimapen fiyatı da etkilendi. Bu yazıda size ortalama bir fiyat vermeye çalışacağız. Seçeceğiniz PVC türü, rengi vb. durumlar fiyatı değiştirecektir.

Beyaz, ahşap görünümlü, kahverengi gibi çeşitli renklerde pimapenler vardır ve bunların fiyatı birbirinden farklıdır. sorusuna verilen cevap kaliteye ve renge göre değişir. Pimapen fiyatı 1.187 TL’dir. Bu fiyat ortalama bir fiyat olup değişkenlik gösterebilir.

  • 150 x 150 PVC pencere 2.300 TL
  • 200×150 PVC pencere 3.500 TL

150×200 Pimapen Fiyatı

150×200 PVC pencere fiyatları güncel rakamlarını sizlere aktarıyoruz. 3+1 dairenin pimapen maliyeti ne kadar oldu ve ahşap görünümlü pimapen fiyatları ne kadar, sizleriçin detaylı bir araştırma yaptık, gelin birlikte inceleyelim.

ALM Alüminyum 120X1204.800 TL
100×100 Isıcamlı Pvc Pencere1.400 TL

PVC Pencere Metretül Fiyatları

PVC pencere metretül fiyatları

PVC pencere yaptırmak istiyorsanız öncelikle fiyat hesaplaması yapmak gerekir. Pimapen ölçüsünde metretül birimi kullanılır. Aslında 1 metretülün 1 metreden farkı yoktur. Yani bir metretül pimapen demek 100 cm pimapen demektir.

PVC fiyatları belirlenirken metretül hesabı yapılır ve birim metretül fiyatıyla çarpılır. PVC pencere metretül fiyatları ortalama rakamları aşağıda yer almaktadır. Pimapen seçiminde çok kalitesiz ürünler sadece ucuz olduğu için tercih edilmemeli. Çünkü pimapenler, ısı yalıtımı sağlayan malzemelerdir ve bunu ne kadar iyi yaparsa evdeki tasarruf da o kadar artar.

  • 130*130 Tek Açılımlı Beyaz Pencere : 1.298 TL
  • 50*50 Wc Banyo Penceresi Vasistas Açılımlı : 349 TL
  • 80*2000 Wc Banyo Kapısı : 899 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Bir Evin Pimapen Fiyatı

Ülkemizde inşaat sanayi hızla gelişmekte ve büyümekte. Ancak demire, ahşaba gelen zamlar bir evin inşaat maliyetini oldukça artıyor. Pimapen fiyatları da evin maliyetinde önemli bir yer tutar. Bir evin pimapen maliyeti işçilik dahil ortalama 37.500 TL’dir. Bir evin pimapen maliyeti hesaplanırken dikkat edilen faktörler:

  • PVC profil maliyeti
  • Kullanılan camın niteliği ve maliyeti
  • İşçilik maliyeti
  • İspanyolet sisteminin kalitesi ve maliyeti
  • Yardımcı malzemelerin (mermer, çıta, pervaz vb.)  kalitesi ve maliyeti

Pimapen pencere ve kapılarda asıl önemli olan kullanılan PVC’ nin metretül fiyatı. Evde pimapen döşenecek yerlerin toplam uzunluğu ile metretül fiyatı çarpılır, üzerine diğer faktörler eklenir. Birçok açıdan kullanım rahatlığı sağlayan pimapen ısı ve ses yalıtımı açısından da verimli bir üründür.