Pimapen Metrekare Fiyatı 2022 – PVC Pencere Fiyatları

Pimapen metrekare fiyatı ve PVC pencere metretül fiyatları hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bir evin pimapen maliyeti 2022 işte detayları.

Pimapen metrekare fiyatı 2022 yılında ne kadar? Artan inşaat maliyetleri pimapen fiyatlarını da etkiledi. Bu yazıda size ortalama bir fiyat vermeye çalıacağız. Seçeceğiniz PVC türü, rengi vb. durumlar fiyatı değiştirecektir. Beyaz, ahşap görünümlü, kahverengi gibi çeşitli renklerde pimapenler vardır ve bunların fiyatı birbirinden farklıdır. Pimapen metrekare fiyatı ne kadardır? sorusuna verilen cevap kaliteye ve renge göre değişir. 2022 yılında pimapenin metrekare fiyatı 1.187 TL’dir. Bu fiyat ortalama bir fiyat olup değişkenlik gösterebilir.

Demirin Tonu Kaç Para – Demir Fiyatları

PVC pencere metretül fiyatları 2022

PVC pencere yaptırmak istiyorsanız öncelikle fiyat hesaplaması yapmak gerekir. Pimapen ölçüsünde metretül birimi kullanılır. Aslında 1 metretülün 1 metreden farkı yoktur. Yani bir metretül pimapen demek 100 cm pimapen demektir.

PVC fiyatları belirlenirken metretül hesabı yapılır ve birim metretül fiyatıyla çarpılır. PVC pencere metretül fiyatları 2022 yılında ortalama 88 TL’ den maliyetlenir. Daha düşük kaliteli bir ürün seçerseniz 73 TL birim fiyat verebilirsiniz. Ya da daha kaliteli bir ürün tercih ettiğinizde 88 TL gibi bir fiyat çıkar. Pimapen seçiminde çok kalitesiz ürünler sadece ucuz olduğu için tercih edilmemeli. Çünkü piampenler, ısı yalıtımı sağlayan malzemelerdir ve bunu ne kadar iyi yaparsa evdeki tasarruf da o kadar artar.

50 Kg Çimento Fiyatı

Bir evin pimapen maliyeti 2022

Ülkemizde inşaat sanayi hızla gelişmekte ve büyümekte. Ancak demire, ahşaba gelen zamlar bir evin inşaat maliyetini oldukça artıyor. Pimapen fiyatları da evin maliyetinde önemli bir yer tutar. Bir evin pimapen maliyeti işçilik dahil 2022 yılı rakamlarına göre ortalama 37.500 TL’dir. Bir evin pimapen maliyeti 2022 hesaplanırken dikkat edilen faktörler:

  • PVC profil maliyeti
  • Kullanılan camın niteliği ve maliyeti
  • İşçilik maliyeti
  • İspanyolet sisteminin kalitesi ve maliyeti
  • Yardımcı malzemelerin (mermer, çıta, pervaz vb.)  kalitesi ve maliyeti

Pimapen pencere ve kapılarda asıl önemli olan kullanılan PVC’ nin metretül fiyatı. Evde pimapen döşenecek yerlerin toplam uzunluğu ile metretül fiyatı çarpılır, üzerine diğer faktörler eklenir. Birçok açıdan kullanım rahatlığı sağlayan pimapen ısı ve ses yalıtımı açısından da verimli bir üründür. 

25 Gram Bilezik Alış Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

27 Yorum

  1. Merhaba. 93cm en 220cm boy tek kanat düz açılım çerçeve fiyatı öğrenebilir miyim. Renk altın meşe marka deceunink olması gerek.

    1. Merhabalar, Pimapen M2 Fiyatı güncel olarak yayımlanmıştır. Öğrenmek istediğiniz m2 hesaplayabilirsiniz.

  2. 2,50 x 2,50 balkon kapısı (tek kanat) ve kapıya sineklik gri renk cam dahil montaj dahil mermer konulmayacak teslim montaj ne kadar ..kumburgaz da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu