Piyeloseptyl, idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Piyeloseptyl, mesane ve böbrekleri etkileyen enfeksiyonlar dahil olmak üzere tedavi etmek için kullanılabilir.

Piyeloseptyl antibiyotik ilaçları genellikle mesane ve böbrek enfeksiyonlarında kullanılması için reçete edilir. Kekik idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelse de bir diğer yöntem ise Piyeloseptyl ilacıdır. Ancak bu ilacın yan etkileri birçok kişide görülmektedir.

İşte Piyeloseptyl kullananların bazı yorumları:

 • “Piyeloseptyl’i İYE’m için kullandım ve çok etkili oldu. Birkaç gün içinde enfeksiyondan kurtuldum. Yan etkisi yoktu.”
 • “Piyeloseptyl, İYE’lerim için kullandığım en iyi ilaçlardan biridir. Hızlı hareket eder ve genellikle yan etkileri yoktur.”
 • “Piyeloseptyl’i doktorumun tavsiyesi üzerine kullandım ve çok memnun kaldım. İYE’mi hızla tedavi etti ve hiçbir yan etkisi olmadı.”
 • “İdrar enfeksiyonu ile karşı karşıyaydım. Ama bu ilaç bir gün içerisinde enfeksiyonu resmen bitirdi. Çok memnun kaldım.”
 • “Sürekli tuvalete gitme isteği olmaya başladı. Enfeksiyon tedavisinde çok etkisi gördüm ve memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.”

Piyeloseptyl Sık İdrara Çıkarır Mı?

Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları

Antibiyotik özelliklere sahip bu ilaç genellikle idrar yolunda meydana gelen enfeksiyonların giderilmesinde kullanılır. Çevrenin etkisiyle ve tavsiye üzerine kesinlikle bu ilacı kullanmayın. Alanında doktor tarafından reçete edildiği zaman gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Reçetesiz satılan idrar yolu enfeksiyon ilaçlarını kendi başınıza kullanmayınız. Bu ilacın bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkilerden biride sık idrara çıkma isteğidir.

Piyeloseptyl ilacı kullanıldığı zaman sık idrara çıkma isteği bazı kullanan kişilerde gözlemlenir. Bunun sebebi enfeksiyon idrar yoluyla vücuttan atılmasından kaynaklıdır. Sık idrara çıkma gibi durumlar yaşıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Bu durum sürekli devam ediyorsa uzman doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Piyeloseptyl Kullananlar Yan Etkileri

Piyeloseptyl ilacını kullanan kişiler de bazı yan etkiler gözlemlenir. Yan etkiler her kullanan kişide gözlenmez. Yan etkiler kişiden kişiye göre değiştiğini unutmayınız. Ayrıca yan etkiler ortaya çıkmaya başladıysa ve bu durum kısa sürede geçmiyorsa hemen doktorunuza gitmeniz gerekir. Bu ilacı kullanan kişilerde gözüken yan etkiler şu şekildedir;

 • Mide bulantısı ve kusma isteği,
 • Baş ağrısı, baş dönmesi,
 • Yorgun ve sürekli uyuma isteği,
 • İdrar renginde koyu sarı rengin gözükmesi,
 • Karın ağrısı ve ishal,
 • Kafa içerisinde baskıların artması ve alerjik reaksiyon gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonunu geçirir mi?

Evet, Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonunu geçirebilir. Piyeloseptyl, nitrofurantoin adlı bir antibiyotik içerir. Nitrofurantoin, idrar yolu enfeksiyonlarına neden olan bakterileri öldürür.

Piyeloseptyl en az kaç gün kullanılır?

Piyeloseptyl’in en az 7 gün kullanılması gerekir. Ancak, enfeksiyonun şiddetine ve türüne göre doktorunuz, tedavi süresini uzatabilir.

Piyeloseptyl ödem yapar mı?

Piyeloseptyl’in ödem yapma olasılığı düşüktür. Ancak, bazı kişilerde ödem gibi yan etkiler görülebilir.

Piyeloseptyl öksürük yapar mi?

Piyeloseptyl’in öksürük yapma olasılığı da düşüktür. Ancak, bazı kişilerde öksürük gibi yan etkiler görülebilir.

İdrar yolu enfeksiyonunu ne bitirir?

İdrar yolu enfeksiyonunu antibiyotik tedavisi bitirir. İdrar yolu enfeksiyonu için en yaygın kullanılan antibiyotiklerden biri Piyeloseptyl’dir. Ancak, enfeksiyonun şiddetine ve türüne göre başka antibiyotikler de kullanılabilir.