Polivit şurup ne işe yarar hakkında detaylı bilgi. Polivit şurup açıldıktan sonra ne kadar kullanılır ve Polivit şurup fiyat ne kadar işte detaylar.

Polivit şurup ne işe yarar; Polivit şurup genellikle fiziksel rahatsızlıklar ve benzeri nedenler ile gelişim güçlüğü çekilmesi, vitamin eksikliği durumu olması halinde bebeklerde ve çocuklarda Polivit ilacı kullanılabilir. İştah açıcı özelliği ile bilinen Polivit şurup açıldığında kısa sürede tüketilmesi gereken bir ilaçtır. Reçeteli olarak doktor tarafından yazılır.

Polivit şurup her kullanımdan önce çalkalanmalı ve sonrasında gerekli olan kadar doz alınmalıdır. Polivit şurubun kullanım sıklığı ve ne kadar kullanılması gerektiği hususunda uzman doktor tavsiyesine uyulmalıdır.

Polivit şurup genellikle tok karınla içilmesi tavsiye edilen bir ilaçtır. İlaç kutusundan çıkan ölçüm kaşığı 5 ml şurup almaktadır. Ölçüm kaşığı ile tüketmeye özen göstermeniz tavsiye edilir. Polivit şurup yan etkileri;

  • Yüz, dil, dudak ve boğazda şişlik,
  • Solunum güçlüğü,
  • Karın ağrısı,
  • Ürtiker,
  • Karında sancı.
İlaçFiyat
Polivit Şurup37 TL

Polivit Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır

Polivit şurup açıldıktan sonra 1 ay içerisinde tamamen tüketilerek bitirilmelidir. Açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır.

İlacın dışarıda bırakılması halinde tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Polivit şurubun açıldıktan sonra içerisinde barındırdığı vitaminler nedeni ile kısa sürede tüketilmesi gerekir. Kullanım talimatlarına uygun olarak tüketildiğinde 1 ayda 100 ml şurup bitmektedir. 

Polivit Vitamin Kilo Aldırır Mı ve Kullanan Anneler

Polivit vitamin kilo aldırır. Çocuklarında Polivit vitamin kullanan anneler gelişim güçlüğü çekilmesi ya da ani kilo kaybı gibi nedenler ile Polivit vitamini bebeklere ve çocuklara reçeteli olarak yazabilmektedir. Polivit vitamin kullanan anneler ve Polivit vitamin yorumları;

“Bebeğim aşırı iştahsızdı. Yemek yedikten sonra Polivit vitamini doktor tavsiyesi üzerine çocuğuma içirdim. Kısa bir süre sonra bebeğimin öğünlerini tamamen bitirdiğini gördüm. Kilo almasına yardımcı oldu.”

“Çocuğum çok hareketli ve iştahsız olduğu için sürekli kilo vermeye başlamıştı. Doktor vitamin eksikliği olduğunu tespit ederek bazı vitamin takviyeleri ve Polivit şurup reçetelendirdi. Şurubu kullanmaya başladıktan sonra iştahının açıldığını gördük.”

“Bebeğimin gelişim geriliği yaşadığını öğrendim. Gelişim geriliği ile mücadelede Polivit vitamin doktorumuz tarafından reçeteli olarak yazıldı. Reçetede yazan ölçüde kullandıktan sonra bebeğimin iştahı açıldı. İlacın etkilerini görüyoruz.”

Polivit şurup ne i̇şe yarar? Polivit şurup fiyat 2023
Polivit fiyatı

Polivit Fiyatı 2023

Polivit fiyatı 2023 yılı itibari ile güncel olarak 36,70 TL’dir. Polivit ilaç fiyatları 2023 yılı Ocak ayından bu yana tam 18 TL artış göstermiştir. İlacın eczaneden SGK destekli olarak reçete kapsamında alınması da mümkündür.

Jenerik ilaç olarak bilinen ve etkin maddesi vitamin kompleksi olan Polivit 100 ml şurup yerli ilaçlar arasında yer almaktadır.

/ 5.

Share.

Comments are closed.