PTT Bayram Tatili Kaç Gün (2023 Dini Bayram Tatilleri)

PTT bayram tatili kaç gün ve hangi tarifler arasında bayram tatili başlayacak güncel olarak bilgilendiriyoruz. Devlet dairelerinde bayramda çalışma saatleri ve bayram tatili çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiyi makalemizde bulmanız mümkündür.

Ramazan Bayramı 2023PTT Bayram Tatili Kaç Gün
20 Nisan Perşembe (Arefe Günü)Yarım Gün
21 Nisan Cuma (Bayramın 1. Günü)Tatil Başlangıcı
22 Nisan Cumartesi (Bayramın 2. Günü)Tatil
23 Nisan Pazar (Bayramın 3. Günü)Tatilin Son Günü
2023 Dini Bayram Tatilleri

PTT bayram tatili 2023 yılında Ramazan Bayramı için 3.5 gündür. Bayram günleri öncesindeki hafta sonunun da bayrama dahil edilmesi ile birlikte tatil süresi de uzuyor. Bayram sonrasında Pazartesi günü iş başı yapılması kararı diğer tüm kamu kurumlarında uygulanmaktadır.

Kurban Bayramı 2023PTT Bayram Tatili Kaç Gün
28 Haziran Çarşamba (Arefe Günü)Yarım Gün
29 Haziran Perşembe (Bayramın 1. Günü)Tatil Başlangıcı
30 Haziran Cuma (Bayramın 2. Günü)Tatil
01 Temmuz Cumartesi (Bayramın 3. Günü)Tatil
02 Temmuz Pazar (Bayramın 4. Günü)Tatilin Son Günü
2023 Dini Bayram Tatilleri

PTT bayram tatili 2023 yılı Kurban Bayramı boyunca 28 Temmuz arefe günü yarım gün ve ardından 02 Temmuz Pazar gününün sonuna kadar bayram tatili olacaktır. Bayram tatilinde sürekli olarak PTT şubelerinin her biri çalışmayı bırakacağından kargo dağıtımı benzeri uygulamalar da olmayacak.

PTT bayram tatili ve süresi hakkında merak edilen başka soruların cevapları ve güncel 2023 PTT bayram tatili hakkında merak edilenler için okumaya devam edebilirsiniz.

PTT Kargo Bayram Tatili Kaç Gün

PTT Kargo bayram tatili gün sayısı 2023 yılında da bayram gün sayısı ile aynıdır. Bayramdan önceki gün olan arefe gününde ise yarım gün çalışılmaktadır. PTT kargodan beklediğiniz kargolar mevcut ise bayram yakınında kargonun tesilm edilmemesi halinde bayram sonunu beklemeniz gerekebilir.

PTT Bayramda Açık Mı

PTT bayramda açık değildir. 2023 yılında da sürekli olarak hizmet veren PTT kurumunun her hafta Pazar günü kapalı olduğu bilinmektedir. Bunun dışında PTT’lerin bayram benzeri resmi tatillerde de kapalı olduğu biliniyor. PTT’den işlem yapabilmek için bayram sonunu beklemeniz gerekecektir.

PTT kargo ile taşınan kargolarınızın durumu için doğrudan PTT müşteri hizmetleri üzerinden bilgi alabilir ve kargonuzun durumunu da sorgulayabilirsiniz.

Arefe Günü Kargolar Çalışıyor Mu?

Ptt bayramda açık mı

Arefe günü kargolar yarım gün çalışmaktadır. 2023 yılında da kargo ile alışveriş popülerliğini koruyor. Online alışverişte bayram günlerine denk gelen kargo teslimlerinin gecikmesi ile oldukça doğaldır. Arefe günü kargo şirketlerinin birçoğu yarım gün çalışmaktadır.

Kargo şirketleri arasında Türkiye genelinde en çok bilinen ve tercih edilen kargo firmaları Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT Kargo, Aras Kargo gibi büyük kargo firmalarının her biri arefe gününde yarım gün çalışıyor. Sabah 09.00 ile öğlen 13.00 arası çalışan kargo firmalarının gönderi teslimat süreleri de arefe gününde daha kısa olmaktadır.

Resimli Bayram Mesajları – Hocaya Bayram Mesajı (En Güzel Bayram Notları)

En Saçma Bayram Mesajları (Bayram Manileri) Eğlenceli Bayram Mesajları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr