PTT Dolar bozdurma ve en yüksek döviz nerede bozdurulur, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Ptt döviz bozuyor mu ve Ptt ATM döviz bozdurma nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

PTT dolar bozdurma işlemlerinin güncel ve kolay bir şekilde yapılabildiği kanallardan biridir. PTT şubeleri, ATM’leri ve online işlemler kanalı ile doğrudan dolar bozdurabilir ya da farklı dövizleri alıp satabilirsiniz. Döviz kurlarını öğrenmek için PTT resmi web sitesi üzerinden güncel kurları takip etmeniz gerekmektedir.

Güncel kurlara göre PTT kanallarından dolar bozdurabilir, alabilir ve farklı döviz işlemleri yapabilirsiniz. PTT ve döviz bozumu hakkında merak edilen soruların yanıtlarına yazımızda yer verdik.

Ptt döviz bozuyor mu

Ptt döviz bozuyor mu

Ptt döviz bozuyor mu, evet. PTT üzerinden yapacağınız döviz bozum işlemlerinde öncelikle güncel alış ve satış kurlarını incelemelisiniz. Kur bilgisine göre başka kanalları da kıyaslayabilir ve en uygun döviz bozum noktasından dövizlerinizi bozabilirsiniz.

PTT Döviz bozumu için ATM’leri ya da şubeleri kullanabilirsiniz. Döviz bozumu yapıldığından doğrudan PTT kanalını online işlemler ya da mobil uygulama üzerinden de kullanmanız mümkündür. PTT şubelerinden döviz bozumu yaptırırken döviz hesabı açtırarak tüm işlemleriniz için online kanalları da kullanabilirsiniz.

Ptt ATM döviz Bozdurma nasıl Yapılır

Ptt ATM döviz bozdurma nasıl yapılır, işlemleri aktif olarak yapılabilmektedir. Öncelikleri bankacılık faaliyetleri ile pek gelişmemiş olan PTT’ler günümüzde ATM üzerinden döviz bozdurma gibi çeşitli işlemler yapılabilmektedir. PTT ATM’lerinden döviz bozdurmak için kartsız işlemler menüsü kullanılması yeterlidir.

Kartsız işlemler menüsünün nasıl kullanılacağı ve daha fazlası için yazımızın devamındaki maddeli anlatımları takip edebilirsiniz.

  • Kartsız işlemler menüsünü seçin.
  • Döviz/ excange seçeneğine tıklayın.
  • Telefon numarası bilgisini girin.
  • Dönüştürmek istediğiniz Döviz cinsini seçin.
  • Döviz miktarını seçin.
  • Dönüşüm işlemini tamamlayın.

PTT Döviz Hesabı Açma

PTT döviz hesabı açma işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir. Döviz hesabı açmak için şubelere gidebilir ya da müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri tarafından yapılan yönlendirmelerde öncelkile güven akçesi ödemesi yapmanız gerekir. Güven akçesi miktarları;

TL hesabı güven akçesi miktarı5 TL
USD hesabı güven akçesi miktarı1 USD
Euro hesabı güven akçesi miktarı1 Euro
PTT Döviz Hesabı Açma

Güven akçesi sadece bir kez döviz hesabı açılırken alınan bir ödemedir. Bu ödeme aslında tam anlamı ile alınmaz. Alınan güven akçesi bakiyesi sonrasında hesap kapatılırken tekrar hesap sahibine geri ödenir. PTT  döviz dönüşümü sırasında bir komisyon almaması nedeni ile de tercih edilmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;