İK PTT personel alımı konusunda vatandaşlar oldukça yoğun araştırma yapıyor. Her yıl ciddi oranda istihdam sağlayan PTT 2024 yılında da buna devam edecek gibi görünüyor. Yeni personel alımı konusunda henüz bir net bir açıklama PTT tarafından yapılmasa bile 2024 yılında yeni alımlar yapması kesin olarak ön görülüyor. Çünkü PTT 2024 hedefi olarak belirlediği istihdam ve şube sayısında artış yapma noktasında oldukça kararlı ilerliyor. Şube sayılarında artış yapılması aynı zamanda her branş için açık kadro ve personel alımı anlamını taşıyor.

PTT personel alımı✅ Aktif
PTT is başvurusu ✅ e-devlet
PTT müşteri Hizmetleri✅ 444 1 788
ptt.gov.tr iş başvuru formu✅ İK PTT
ik.ptt.gov.tr başvuru yap

PTT Personel Alımı 2024 Başvuru Tarihi

PTT Personel Alımı Başvuru Tarihi

PTT Personel Alımı 2024 başvuru tarihi ne zaman sorusu da en sık araştırılanlar arasında yer alıyor. Son iki yıldır pandemi ve benzeri etkenlerden kaynaklı PTT tarafından alım yapılmıyordu. Normal şartlarda her yıl en az 5000 kişilik personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bu noktada son iki yıl alım yapılmaması nedeniyle 2024 yılında 55.000’den fazla personel alımı yapması bekleniyor. Başvuru ve personel alımı detayları için henüz resmi bir açıklama yayımlanmadı.

Kamu Personel Alımı 2024

Kamu personel alımı 2024 başvuru tarihleri ve alım yapacak alanlar konusunda da oldukça sık araştırma yapılıyor. Bu noktada 2024 yılı için ilk kadrolu memur alımlarına dair detaylar belli oldu. KPSS 55 puan şartı ile yeni bir kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Buna göre;

  • Yaylakent Belediyesi tarafından yapılacak bu alım için net başvuru tarihi ise 5 Ocak 2022 olarak açıklandı. KPSS sınavına girip de 55 puan ve üzeri alan herkes başvuruda bulunabilecek.
  • Başvuru özel şartları için de doğrudan belediyenin resmi web sitesini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

PTT Personel Alımı Şartları

PTT Personel Alımı Şartları

PTT personel alımı şartları hangi branşta alım yapılacağına göre farklılık gösteriyor. Bazı branşlar için ön lisans ve lise mezunu olmak yeterliyken bazı kadrolar için se lisans seviyesi talep edilebiliyor.

PTT Personel Alımı Başvuru Formu Doldur

PTT personel alımı başvuru formu doldur, seçeneği artık aktif değildir. Önümüzdeki süreçte yeni alımlar için güncel formların yayımlanması bekleniyor. ik.ptt.gov.tr başvuru yap adresi üzerinden süreci takip edebilirsiniz.

PTT insan kaynakları bölümünden iş başvurusunu yapmak için; buradaki ekranı açın. Personel alımı olduğunda karşınıza çıkan başvuru formunu doldurmanız yeterli.

PTT Duyurular

PTT duyurular sayfasına da doğrudan ptt.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. PTT ile ilgili en güncel bilgiler sürekli duyurular sayfasında paylaşılıyor.

PTT Personel Alımı KPSSsiz Başvuru Ne Zaman?

PTT Personel alım başvuruları https://www.pttteknoloji.com.tr/insan-kaynaklari/ ekranından yapılmaktadır.

PTT Personel Alımı Başvuru Tarihi

PTT Personel alımı yılı içinde yapılması bekleniyor. Personel alımı kısıtlı sayıda olması beklentisindeyiz.