Radar Cezası Almanya – Güncel Radar Cezası Hesaplama

Radar cezası Almanya hız sınırı konusu hakkında detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Araç kullanırken trafik kurallarına uyarak hareket etmeniz gerekir. Trafik kurallarına uymayan kişilere devlet bazı yaptırımlar uygular. Bunlardan bir tanesi de radar cezası olarak bilinir.

Yolların hepsinde belirli bir hız sınırı vardır. Bu hız sınırını geçtiğiniz radar kameralar sayesinde tespit edilir ve sürücülere ceza yazılır. Yerleşim alanlarında 15 km/s olan bu hız sınırı otoyollarda 25 km/s olarak belirlenir. Suçluluk derecesine göre radar cezaları değişiklik gösterse de genellikle 10 km hız sınırını aşan kişiler 40 Euro ödemek zorunda kalırlar.

RRadar Cezası Kaç Saatte Belli Olur En fazla 10 iş günü
Almanya’da Trafik Ceza Puanları Ne Zaman Silinir3 ceza puanı 10 yıldan sonra silinir.
Almanya’da Hız Cezası Ne Kadar40 ile 200 Euro arasında

50’lik Yolda 70 İle Radar Cezası Almanya

50'lik yolda 70 i̇le radar cezası almanya

Almanya’da radar cezası birçok farklı etmene bağlı olarak değişir. Trafik cezaları güvenli yolculukların yapılmasını sağlar. Hız sınırını nerede aştığınız büyük etmenler arasında yer alır. Bu etmene ek olarak araba kamyon toleransı da yer alır. 50 ile gitmeniz gereken bir yolda 70 ile gittiğiniz zaman Almanya’da yazılacak radar cezası tahmini olarak şu şekildedir;

  • Şehir içinde 50’lik yolda 70 ile gittiğiniz zaman 70 Euro,
  • Şehir dışında 50’lik yolda 70 ile gittiğiniz zaman 60 Euro ceza ödemeniz gerekir.

30’luk Yolda Radar Cezası Almanya

Almanya radar cezalarına ciddi zam geldi. Tüm eyaletlerinde geçerli olan hız cezaları şehir içinde ya da şehir dışında olmanıza göre değişiklik gösterir. Radar cezalarında belirli bir limitte para cezası alınırken bazen de ceza puanı alınır. Hatta radar cezalarında sürüş yasakları ya da ehliyete el koyma gibi cezalarda bulunur. 30’luk yolda şehir içinde ve şehir dışında hız sınırını aşmanız durumunda ödemeniz gereken minimum ve maksimum ücretleri ele aldık.

  • 30’luk yolda şehir içinde minimum 30, maksimum 700 Euro,
  • 30’luk yolda şehir dışında minimum 20, maksimum 600 Euro

30’luk yolda 100 ile yolculuk yaptığınız zaman ehliyetinize el koyma, puan silme gibi durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca 600 ile 700 Euro arasında ceza ödemeniz gerekir.

70’lik Yolda 100 İle Radar Cezası Almanya

Almanya’da tüm eyaletlerde radar cezaları sabittir. Yol hız sınırını aşan kişilerin suçlarına göre ceza ödemeleri gelir. 70 hız sınırı olan bir yolda eğer sürücü 100 hız yapıyorsa bazı durumlar ele alınarak radar cezası hesaplanır. Almanya’da şehir içinde 70’lik yolda 100 hız yapan kişiler 180 Euro ödeme yaparken, şehir dışında 70’lik yolda 100 hız yapan kişiler 150 Euro ödemek zorunda kalırlar.

Almanya radar cezaları hakkında sormak istediklerinizi, sorularınızı ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥