Ramazan Kolisi Fiyatları 2022 (Bim, Şok, A101 ve Migros)

Ramazan Kolisi Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ramazan Kolisi İçindekiler ve Bim, A101, Migros Ramazan kolisi fiyatı ne kadar işte detayları.

Ramazan ayı, İslam dinimizde kutsal kabul edilmiş önemli bir aydır. Bu aya “11 ayın sultanı” denmektedir çünkü 11 ay normal olarak geçer ve bu ayda ibadet amacıyla oruç tutulur. Ramazan ayı 2 Nisan tarihi itibariyle başlayacak ve Müslümanlar ibadetlerini yerine getirmek için bu ayda oruç tutacaklar.

Ramazan kolisi içerisinde, insanlar için temel ihtiyaç olan gıdaların bulunur. Ramazan ayının yavaş yavaş gelmesiyle birlikte marketler ve online olarak satış yapan siteler Ramazan kolisi satışlarına başladılar. Bu kolilerin içerisinde bulunan gıdalar satış yapan market ya da siteye göre değişiklik göstermektedir. Burada bakliyatlar en çok tercih edilen gıda çeşididir.

  • Genel olarak 2022 yılında satışa sunulan Ramazan kolisi fiyatlarına baktığımızda içerisinde barındırdığı gıda sayısına göre 250 TL ile 800 TL arasındadır.

Bim’de Bu Cuma Gelecek Ürünler

Ramazan Kolisi İçindekiler

Ramazan Kolisi İçindekiler

Ramazan ayında beslenme düzeninde farklılıklar meydana gelir. Burada iftar ve sahur olmak üzere iki öğün vardır ve bu öğünlerde çeşitli erzaklar bulunmalıdır. Ramazan kolileri, bu ayda ekonomik olarak daha uygun olur ve basittir. Bu ayda sofralar bereketlenir, insanlar birlikte bir masaya oturup orucunu açmak için toplanırlar. Burada alışveriş çok önemlidir ancak bazen alışveriş yaparken kararsız kalınabilir. İşte Ramazan kolisi bu durumda büyük kurtarıcıdır. İçeriğinde geniş bir çeşitlilik vardır.

Ramazan kolisi alınırken, koliyi satan firma, içeriğinde bulunan ürünlerin markası, ürünlerin son kullanma tarihi, en çok hangi ürünler gerekiyorsa içeriğinde o ürün var mı yok mu gibi detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Burada içeriğinde bulunan ürünlerin markaları da fiyata etki eden önemli etkenlerden biridir. Ramazan kolisini kendiniz için ya da yardıma muhtaç aileler için hazır olarak alabilirsiniz ya da kendiniz ürünleri seçerek oluşturabilirsiniz. Peki orta boyutlu bir Ramazan kolisi içinde hangi ürünler vardır? Sorusunun cevabını sizlere verelim.

  • 1 adet nohut, kuru fasulye, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, pirinç, arpa şehriye, tel şehriye, irmik, toz şeker ya da küp şeker, çay, Ayçiçek yağı, tuz, reçel, zeytin, salça, un, 3-4 adet hazır çorba, makarna, 1 adet pul biber, 1 adet nane ve karabiber bulunmaktadır.

Burada ürünlerin gramajları farklılık gösterebilir ancak genellikle yiyecekler 1 kilogramdan fazla ve sıvı erzaklar 2 litreden olmamaktadır. Ramazan kolisinin büyüklüğüne ve lükslüğüne göre içeriğine sahurluk erzaklar daha da fazla bulunabilir ya da çeşitli içecekler bulunabilir. Ramazan kolileri hemen hemen her bütçeye göre olabilmektedir.

A101 Ramazan Kolisi 2021 Fiyatları

Ramazan ayına kısa bir süre kalmasıyla beraber insanlar merak içinde Ramazan kolilerinin fiyatlarının ne kadar olacağını merak ediyor ve araştırma yapmaya başlıyorlar.

Ramazan kolisi ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanıyor ve isteyen kendi adına alıyor, isteyen gönüllüler ise ihtiyaç sahiplerine vermek için alıyor. Pek çok market ve online satış siteleri kolilerini satışa sunmaya başladı ya da afişlerini yayınladı. Son zamanlarda yiyeceklere gelen zamlarla birlikte Ramazan kolisi fiyatlarında da artış yaşanıyor. Ramazan kolisi satan marketlerden birisi de A101dir. Peki bu kolinin içinde neler var? Gelin beraber bakalım.

A101 klasik Ramazan kolisi içeriği

  • Nohut (1000 g), Osmancık Pirinç (2500 g), Mercimek (1000 g), Pilavlık bulgur (1000 g), Ayçiçek yağı (1 L), Çay (500 g), Küp şeker (1000g), Domates salçası (830 g), Tuz (500 g), 2 adet, makarna, Zeytin, Pul biber (250 g), Karabiber (150 g), Nane (150 g), Hazır çorba, Türk kahvesi (100g), Kakaolu puding (150g)

Bu Ramazan kolisi 2021 yılında 120 TL idi. 2022 yılında fiyatta ciddi bir artış olacağı düşünülüyor.

A101 Ramazan Kolisi Fiyatları

Migros ta Ramazan Kolisi Kaç Para

Migros markette 3 çeşitlilikte fiyatlara göre içeriği değişen Ramazan kolileri bulunmaktadır. Bunları Migros market, ziyafet paketi, bereket paketi ve lezzet paketi olarak 3 çeşitte tüketiciye sunuyor. En ucuz Ramazan kolisi içeriğine bakalım:

Migros Ramazan bereketi paket içeriği

  • Pilavlık Pirinç (1000g), Pilavlık Bulgur (1000g), Domates salçası (830 g), Ayçiçek yağı (1 L), Çay (500 g), Makarna, Un (1000 g), Tuz (750 g), Hazır çorba, Tavuk bulyon (60g), Coca Cola şekersiz (1 L), Fruko Gazoz (1 L), Fanta Portakal (1 L)

Bu içeriğe sahip Ramazan kolisi yaklaşık olarak 60 TL idi. 2022 yılında fiyatı daha belirlenmemiştir.

Bim Ramazan Kolisi Fiyatı

Ramazan ayı yaklaştıkça ucuzluğu ile tüketicinin dikkat çeken BİM aktüel markette Ramazan kolilerinin fiyatları merak edilenler arasındadır. Her markette olduğu gibi BİM market de kolilerin içinde temel gıdalara yer veriyor. Peki bu kolinin içinde neler var birlikte bakalım.

Bim Ramazan kolisi içeriği

  • Salça (830 g), Tuz (750 g), Ayçiçek yağı (1 L), Un (1000 g), Kuru fasulye (1000 g), Çay (500 g), Reçel (380 g), Fındık Kreması (500 g), Hazır çorba, Küp şeker (1000 g), Makarna

Bu içeriğe sahip bir Ramazan kolisi 75.65 TL idi. 2022 yılında ne olacağı daha açıklanmadı.

Şok Ramazan Kolisi Fiyatı

Şok Ramazan Kolisi Fiyatı 2022

Şok Ramazan Kolisi Fiyatı 2022, her yıl olarak Ramazan ay’ı Şok marketin müşterileri için hazılamış olduğu ramazan kolisi fiyatı şu şekildedir. Ramazan kolisi içeriği her yılda olduğu gibi içerikleri farklılaştırılmıştır.

Temizlik ve Abdest ile İlgili Hadisler

Kandil Çocuğa Nasıl Anlatılır

Şaban Ayının Niyeti Nasıl Getirilir

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu