Reels Nasıl Yapılır detaylı bilgi. Galeriden Reels video nasıl yapılır ve Galeriden Çekilmiş videolardan Reels nasıl yapılır işte detayları.

Reels nasıl yapılır adım adım anlattık. İnstagram galeriden reels video yapma ve müzik ekleme resimli anlatımı hazırlandı.

  • Metin: Makaralarınıza metin ekleyerek daha fazlasını söyleyin.
  • Çiz: Fazladan parlama eklemek için çizim aracını kullanın.
  • Etiketler: Altyazıları, GIF’leri, zamanı ve çok sayıda eğlenceli Instagram çıkartmasını ekleyin.
  • Efektler: Instagram ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcılar tarafından oluşturulan Instagram’ın sonsuz AR efektleri galerisinde arama yapın.
  • Filtreler: Makaralarınıza eklemek üzere filtrelere erişmek için sola kaydırın.
  • Ses: Daha önce kaçırdıysanız, bu aşamada seslendirme kaydetmeye veya ses efektleri eklemeye ek olarak Instagram’ın müzik kitaplığından ses de ekleyebilirsiniz.
Reels Nasıl Yapılır
Reels Nasıl Yapılır
Reels Nasıl Yapılır
Reels Nasıl Yapılır

Beğenmediğiniz ya da profilinizde görünmesini istemediğiniz reels videolarınızı sadece silebilirsiniz. Silmek için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Profilinizde yer alan reels işaretine tıklayarak reels videolarınızın olduğu sayfaya ulaşın
  • Ardından silmek istediğiniz reels videosunun üzerine tıklayın.
  • Sağ alt kenardaki üç nokta işaretine tıklayarak çıkan ekrandan sil seçeneğine basıp kaldırabilirsiniz.
İnstagram Reels Video Arşivleme Nasıl Yapılır

İnstagram Reels Video Arşivleme Nasıl Yapılır

İnstagram Reels video arşivleme nasıl yapılır sorusu reels videolarını sık çeken kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde merak ediliyor. Instagram uygulaması kısa bir süre önce reels videoları özelliğini sundu. Pek çok kullanıcı reels videoları çekerek hızlı sayfa büyümesi kaydetti. Instagram profilindeki postları arşivleme özelliği gibi reels için de arşivleme özelliği var mı diye sıklıkla merak ediliyor.

Ancak ne yazık ki Intagram reels videolarınızı arşivlemeniz için herhangi bir özellik sunmuyor. Yani reels videolarınızı arşivleyemiyorsunuz. Reels videolarınızı arşivleyemediğiniz için kaldırmak için geriye sadece sil seçeneği kalıyor. Beğenmediğiniz ya da artık istemediğiniz reels videolarınızı kalıcı olarak profilinizden silebilirsiniz.

Reels Arşivi Nerede
Reels Arşivi Nerede

Reels Arşivi Nerede

Reels arşivi nerede, var mı ve varsa nasıl ulaşırım? Bu ve benzeri sorular sıkça reels çeken Instagram kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde merak ediliyor. Reels videoları arşivleme özelliği bulunmadığı için Instagramda reels arşiv kısmı da yer almıyor. Henüz Intagram kullanıcıların reels videolarını arşivlemeleri için yeni bir özellik geliştirmedi.

Bu noktada arşivlemek ya da arşivdeki reelslere ulaşmak yerine tek alternatif reels videosunu silmektir. Eğer reels videonuz profilinizde postlarınızın arasında görünsün istemiyorsanız profil ızgarasından kaldır seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu alandan kaldırdığınız reels videolarınız direk reels sayfasında arşivlenir. Profilinizde gönderi seçeneğinin yanında yer alan reels kısmına tıklayınca tüm reels video arşivinizi görebilirsiniz.

Comments are closed.