Rehberden Sildiğim Numarayı Nasıl Bulurum – Yedeklemeden Silinen Numaraları Geri Getirme

WhatsApp’ta silinen numarayı geri getirme ve rehberden silinen numarayı geri getirme programını sizlerle paylaşıyoruz. Google Kişiler silinen numaraları geri getirme işlemi nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

Rehberden sildiğim numarayı nasıl bulurum diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Hemen herkesin başına bir kez dahi olsa rehberden yanlışlıkla birinin silinmesi durumu gelmiştir. Bunun için yapılması gerekenler ise oldukça basittir. Herhangi bir şekilde endişeye mahal vermeden aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

  • Google Kişiler’i açın.
  • Sol menüyü aşağı yönlü kaydırın.
  • Çöp Kutusu seçeneğine tıklayın.
  • Silinen kişilerden hangisinin geri döndürüleceğini seçin.
  • Seçim yaptıktan sonra en üstte yer alan Kurtar’a tıklayın.

Bu adımları izleyerek sildiğiniz numaraların geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Silinen Numarayı Geri Getirme

WhatsApp’ta silinen numarayı geri getirme işlemi için WhatsApp’ı düzenli olarak yedekliyor olmak son derece önemlidir. Özellikle Android cihazlar için bu durum oldukça kolaydır. WhatsApp’ı açtıktan sonra geri yükleme alanına giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Son yedeklemeyi yükleyerek kişinin yeniden rehberde olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu noktada yedeklemenin sıkça yapıldığından emin olmakta fayda var. Aksi takdirde yedekleme işlemi başarılı olmayacak ve numara geri gelmeyecektir.

Yedeklemeden Silinen Numaraları Geri Getirme

Yedeklemeden silinen numaraları geri getirme işlemi Android cihazlar için de iOS cihazlar için de mümkündür. Android cihazlar daha geniş kullanım alanlarına sahip olduğu için görece daha kolaydır. Herhangi bir şekilde yedekleme yapılmadan silinen numaraları geri getirmek için Google Kişiler kullanılacaktır. Bir kişinin telefon numarası rehberden silinse dahi 7 gün boyunca Google Kişiler üzerinden bekletiliyor. Bu sebeple birkaç dakika içerisinde numarayı yeniden elde etmek mümkündür.

Rehberden Silinen Numarayı Geri Getirme Programı

Rehberden silinen numarayı geri getirme programı
Rehberden sildiğim numarayı nasıl bulurum - yedeklemeden silinen numaraları geri getirme

Rehberden silinen numarayı geri getirme programı olan Silinen Numaraları Geri Getir, TarrySoft tarafından Google Play Store’da yayınlanmış bir uygulamadır. 1 milyonun üzerinde indirilmeye sahip olan bu uygulama sayesinde rehberden silinen numaraları doğrudan geri getirmek mümkündür. Herhangi bir ücretin ödenmiyor olması da cabasıdır.

Rehberden Sildiğim Numarayı Nasıl Bulurum iPhone

Rehberden sildiğim numarayı nasıl bulurum iPhone cihazlar için en çok aratılan konular arasında yer almaya devam ediyor. iOS cihazlar, Android cihazlara göre daha kapalı kutu cihazlar olduğu için çoğu zaman numarayı geri getirmenin mümkün olmadığı düşünülür. Fakat bu düşünce başlı başına yanlıştır. iOS cihazların tamamında aşağıdaki yöntemi izleyerek rehberden silinen numarayı bulmak mümkün:

  • iCloud.com’u açın ve giriş yapın.
  • Kişileri Geri Yükle seçeneğini seçin ve yüklemeyi başlatın.
  • Yükleme tamamlandığında, rehberden silinenler dahil olmak üzere tüm numaralar rehberdeki yerini alacaktır.

Google Kişiler Silinen Numaraları Geri Getirme

Google Kişiler silinen numaraları geri getirme işlemi sayesinde milyonlarca kişi rahat bir nefes alabiliyor. Nitekim numarası ezbere bilinmeyen ve bir kez daha bulunma ihtimali olmayan kişilerin yanlışlıkla numara sildiğini çokça kez görebiliyoruz.

Bunun için Google Kişiler’i kullanmak ve herhangi bir sorun yaşamadan numaraları geri getirmek mümkündür. İlk etapta Google Kişiler’i açın ve çöp kutusuna giriş yapın. Sonrasında ise kurtarmak istediğiniz numarayı seçerek Kurtar seçeneğine tıklayın. Böylece o kişinin numarası doğrudan WhatsApp’ınıza düşecektir.

Kim Beni Nasıl Kaydetmiş

Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥