Roaccutane kullananlar, yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler… Roaccutane hakkında bilmediğiniz tüm gerçekleri ele aldık.

Ergenlik döneminden beri cildinizde geçmek bilmeyen sivilcelerden şikayetçi misiniz? Sivilcelerinizi ortadan kaldırmak için en iyi ilaçlardan biri Roaccutane olarak karşımıza çıkıyor. Zoretanin ilacına göre daha iyi ve daha etkili sonuç elde etmenizi sağlar. Sivilceli bir ciltten kurtularak pürüzsüz bir cilde geçiş yapmak için Roaccutane kullanabilirsiniz. Roaccutane kullanan kişilerin yaptıkları tüm yorumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ergenlik dönemi bitmesine rağmen yüzümdeki sivilcelerim geçmedi. Beni aşırı mutsuz ediyordu. 6 ay boyunca kullandım şimdi cildim çok güzel.
 • Roaccutane kullanıyorsanız kesinlikle nemlendirici kullanmanız gerekiyor. Dudak kremi ve bebe yağı da işinize yarayacaktır.
 • Çok ciddi sivilce problemim vardı. Cilt bakımı bile yaptırsam fayda etmedi. En son Roaccutane kullandıktan sonra cildim düzelmeye başladı.
 • Cildi kurutması aşırı rahatsız etti. Dudaklarım, ellerim ve yüzüm aşırı derecede kurudu. Ama 6 ay sonunda pürüzsüz bebeksi bir cildiniz oluyor.

Roaccutane Kullananlar Öncesi Ve Sonrası

Sivilce sorunlarınızı ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz en iyi sivilce ilaçlarından biri. Roaccutane ilacının tedavi süresi genellikle 6 ay ile 8 ay arasında değişiklik gösterir. Roaccutane ilacını kullanmadan önce ve tedavi son bulduktan sonra kullanıcıların resimlerini bir araya getirdik. Etkisini resimlerden daha kolay görebilirsiniz.

Roaccutane Yan Etkileri

Sağlığımız ve cilt bakımımız için kullandığımız tüm ilaçların yan etkileri var. Ancak Roaccutane ilacının ciddi yan etkileri bulunur. Sivilce kanaması ve iltihaplı sivilceler için bire bir olan Roaccutane ilacının yan etkileri rahatsız edici olabilir. Roaccutane ilacını kullandığınız zaman karşılaşacağınız yan etkiler şu şekildedir;

 • Dudak kuruluğu ve dudak çatlaması,
 • Burun kanaması,
 • Cilt kuruluğu,
 • Güneş hassasiyeti,
 • Kaşıntı, kızarıklık ve deri dökülmesi,
 • Kas ve eklem ağrısı,
 • Göz kapaklarında şişlik,
 • Kanlı ishal ve göz kuruluğu,
 • Mide bulantısı ya da karın ağrısı

Roaccutane Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Roaccutane Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Roaccutane ilacı sivilce için kullanılan en etkili ilaçlardan biri. Eğer uzun süre boyunca sivilceleriniz geçmiyorsa, derin ve iltihaplı sivilceler çıkıyorsa Roaccutane ile tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. En iyi sivilce kremi bile Roaccutane ilacı kadar etki göstermez. Ancak tedavi süreci biraz zorlu olabilir. Dudaklarınız, yüzünüz ve vücudunuz kurumaya başlar. Bu süre boyunca bol bol nemlendirici kullanmanız gerekir.

Güneş ışınlarına karşı cildiniz hassaslaşacağı için bol bol güneş kremi kullanmanız gerekir. Hatta bazı doktorlar yazın Roaccutane ilacının kullanılmasını önermez. Ciltte güneş lekelerine neden olur. Cildiniz kurudukça deriniz dökülmeye başlayacaktır. Kaşınan bölgeleri sert kaşımamaya özen gösterin. Günlük en az 2.5 litre su tüketmeli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Roaccutane Kullananlar Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi

Roaccutane kullandığınız zaman lazer, epilasyon ve ağda gibi hiçbir işlem yaptıramazsınız. Bu işlemler cildinize daha çok zarar verecektir. İlacı kullanmaya başladığınız andan tedavi bitene kadar hayatınızdan ağda ve lazer kavramlarını çıkartmalısınız. Bunlara ek olarak solaryum yaptırmanız da kesinlikle yasaktır. Jiletle ya da tüy dökücü kremle derinize zarar vermeyecek kıl alma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Kaş ve bıyık alımı için iple alım önerilse de bu süreçte cildiniz hassas olacağı için ip ya da cımbız da bazı kişilerde derinin kalkmasına neden olabileceğini unutmayın.

Roaccutane ilacı hakkında yorumlarınızı ve deneyimlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

1 Comment

 1. Roaccutane kullanmaya başlıcam ama çok korkuyorum. Ağda yok diye. Kullananlar bu ihtiyaçını nasıl karşıladı. İple alsam derim kalkar mı lütfen yardım

Leave A Reply