Yüzünüzde Gülümsemeye Neden Olabilecek Romantik Animeler

Romantizm insanın zaman zaman kanında akan ve kurtulması mümkün olmayan bir illet olabilir. İllet dedik ama bazı zamanlarda da anı kurtaran aşkı tazeleyen en büyük yardımcı. Siz de romantizmden vazgeçemiyorsanız ve bir anime hayranıysanız doğru yerdesiniz.

Romantik animeler serimizde izlerken yüzünüzde fark etmeden bir gülümseme görebilirsiniz. Kimi zaman ağlatan kimi zaman güldüren ama çoğu zaman heyecanlandıran romantizmi bir de animeler ile keşfedin. animelerin canlı dünyası ve duyguların zirvelerde olacağı romantik yapımlar burada.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Akatsuki no yona

Taht kavgaları, aşk ve intikam ateşi ile yanıp tutuşan bir prenses: Akatsuki no Yona

Akatsuki no yona, kelimenin tam anlamı ile aşk, ihtiras ve kavgaların bir arada olduğu bir romantik yapım. Sadece romantizm değil aynı zamanda aksiyon da fazlasıyla var.

Animenin konusu hayatı harika giden bir prensesin sevdiği adam olan kuzeninin babasını öldürmesi ile şekilleniyor. Aşk ve intikam bir araya geldiğinde romantizm her zaman kazanamayabilir. Yona’nın ne kadar hırslı bir prenses olabileceğini tahmin edemezsiniz. Üstelik sevdiği adam tarafından öldürmek istenmesine rağmen. Taht her zaman kazanır mı?

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Vampire knight

Vampir severler toplanın: Vampire Knight

Vampir dizisi sevenler bu tip aksiyonların romantizm ile ne kadar yakıştığını çok iyi bilir. Tam da bu noktada gerçek bir vampir animesi ile karşınızdayız. Bu karakterlerin her biri anime pp dünyasında da çok ünlü.

Her şey Yuuki’nin bir vampir saldırısından yine bir vampir tarafından kurtarılıp ortak bir okula okuması için gönderilmesi ile başlar. Geceleri nöbetçilik yapan Yuuki’nin geçmişi diğer öğrenciler için merak konusu olur. Öğrendikçe de hayatı tehlikeye girer. Peki Yuuki hangi tarafı seçecektir? Vampirleri mi insanları mı?

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Watashi ga motete dousunda

Şişman bir kızın birden zayıflayıp güzelleştiğini gören erkekler peşini bırakmıyor. Watashi ga Motete Dousunda

Yapımda eskiden kimse tarafından ilgi görmeyen ancak üzücü bir olay sonrasında zayıflayan ve hayatının yönü değişen bir kız konu ediliyor. Kızın adı ise Kae Serinuma. Serinuma’nın zayıflamasından sonra ne kadar güzel olduğunu fark eden bir grup erkek de cabası.

Serinuma etrafında şekillenen bu yeni hayata alışma sürecindeyken romantizm kapısını çalar ve aşık olur. Bir grup yakışıklı erkek arasında seçim yapmak gözler için zor olabilir ama kalp her zaman nereye gideceğini bilir.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Golden time

Hafıza kaybı, yeni bir üniversite ve kızlar. Romantizm çanları çalıyor. Golden Time

Golden Time alışık olduğumuz çetrefilli animelerden değil. Sakin bir tarzı olan bu animede Tada Banri adındaki bir genç lise eğitimi bitirdiği gün yaralanır. Yaralanması ile birlikte hafızasını da kaybeden gencin artık tek derdi üniversite sınavına hazırlanmaktır.

Üniversite sınavına hazırlanan ve hukuk bölümünü kazanan zeki öğrencimiz kendine Tokyo’da yeni bir hayat kurmaya karar verir sonrasında eşyalarını yerleştirerek kasabaya döner. Kasabada ise işler istediği gibi gitmeyecektir. Gerçekten gitmek istiyor muydu?

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Clannad

Yalnız ve mutsuz bir genç adam hayatına bir kadının girmesi ile değişir. Clannad

Clanned gerçekten mutsuzluğun ve yalnızlığın acı ile bir araya geldiği bir noktada romantizmin nasıl da kurtarıcı olabileceğini anlatıyor. Küçük yaşta annesini kaybeden genç adamın alkolik babası ile bitmeyen imtihanı onu daha da mutsuz hale getirir.

Ancak Tomoya için her şey yeni başlıyordur. Furukawa onun hayatında gerçekten unutulmaz bir yer bırakacak ve geleceğine olan bakışını değiştirecektir.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Shikimori’nin not just a cutie

Romantik animeler arasında yeni yapımlar da arıyorsanız; Shikimori’nin Not Just a Cutie

Shikimori’nin Not Just a Cutie birbirlerine değer veren iki kişinin bir çift olarak yaşadıklarını konu alıyor. Romantizmi zirvelerde yaşayacağınızı söylemekte fayda var. Birçokları tarafından tepki alan bir yapım olsa da bu animeyi seveceğinizi düşünüyoruz.

Bir çiftin etrafında dönen animede yan karakterler fazla göz önünde değil. Tüm odak çiftimizde. Romantizmin olayı da bu değil mi zaten?

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Bakemonogatari

En güzel aşklar nefretle başlar. Bakemonogatari

Bu anime hakkında fazla bilgi vermeyeceğiz. Ne desek spoiler olur korkusu ile sadece aksiyon ve romantizmi bir arada bulacağınızı dile getiriyoruz. Aksiyonun nedeni ise lanetler. Aşk lanetleri delebilir mi?

Bir kadının aşık olduğunu kabul etmesi ne kadar zaman alır diye sormanıza neden olabilecek bu romantik animede bolca uçmalı kaçmalı sahneler mevcut. Adrenaline de doyalım diyorsanız neden olmasın.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Kokoro connect

Gerçek bir aşk üçgenine merhaba deyin. Kokoro Connect

Sadece romantizm arayanlardansanız aksiyondan çok sakinlik istiyorsanız bu anime tam size göre olabilir. Senaryonun daha önce yaşanmış bir hikayeden oluştuğunu da söyleyeli. Tabi ki bir lise romantizmi.

Bir grup öğrencinin birbirine olan duygularını, özgüvenlerini ve yaşadıklarını konu alan animede karakterlerin her birinden romantizm akan sahneler göreceksiniz.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Kaichou wa maid-sama

Otorite savaşları ve romantizm bir arada. Kaichou wa Maid-sama!

Kaichou wa Maid-sama dilimizdeki karşılığı ile hizmetçi Sama. Hizmetçilik yapan güçlü kadınımızın başında bir bela vardır. Bu bela ise ev sahibinin ta kendisidir.

Aşk nereden gelir bilemezsiniz. Romantizmle karışık güç savaşları göreceğiniz gülümserken birden kahkahalara boğulabileceğiniz türden bir anime.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Sono bisque doll wa koi wo suru

İki farklı dünyanın insanını aynı karede görmeye hazır olun. Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Anime serimizin iki ana karakteri de kendine has farklı bir dünyada yaşıyor. Kadın süslü kıyafetleri ve hareketli yaşamı ile varken erkek sadelikten ve durağanlıktan yana. İki farklı dünyanın insanı olduklarını animeyi açtığınızda çok daha iyi göreceksiniz.

Kadın çok popüler ve kendinden emin. Erkekse içine kapanık ve duygusal. Her ne olursa olsun bu ikisini bir araya getiren romantik kurgu her ikisinden de bir şeyler alacak. Değişimlerine seyirci olun.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Ouran high school host club

Lise, erkekler, akıllı bir kız ve romantizm. Ouran High School Host Club

Daha önce Japon dizi versiyonunu izlemiş olabileceğiniz bir anime olduğunu baştan söyleyelim. Bir grup öğrencinin kendi kulüplerinde kurdukları eğlenceli dünyaya bir gün bir kız katılır. Başta alışmakta güçlük çekse de zamanla erkeklere ayak uydurmaya başlar.

Bu okulda borçlar nedeni ile yapılmak zorunda olunan birçok saçma talep var. Borcunu ödeyene kadar kulübü gerçekten sevecek bir ana karakterimiz de var. Romantik, eğlenceli ve insanı başına oturtan bir anime.

Yüzünüzde gülümsemeye neden olabilecek romantik animeler
Kimi ni todoke

İki zıt kutuptaki insanı bir arada görüyorsak romantizm başlıyor demektir. Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke, romantizm ağırlıklı animelerden biri. Başrollerimizde oynayan kadın ve erkek karakterlerimizin yaşamları birbirinin tam tersidir. Biri çok içine kapanık ve sessizken diğeri çok popülerdir.

Yaşam mücadelesi içerisinde birbirlerine tutunan bu çifti izlerken romantizm gülümsemesine engel olamayacaksınız. Başlarda çiftin bir araya gelmesi biraz uzun sürüyor. Animelerin laneti de denebilir. Netflix serilerinden hallice olan bu yapımda gerçekten sürükleyici bir romantizm göreceksiniz. Öyleyse şimdiden iyi seyirler.

Kaynak: 1

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥