Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sen yanmazsan ben yanmazsam şiiri tamamı işte detaylar.

Yıllardır herkesin söylediği o muhteşem dizeleri ele alacağız bu yazımızda. Hepimizin bildiği ama kime ait olduğunu bilmediğimiz dizilerin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Kerem gibi şiirinden alıntı olan bu söz herkesin kullandığı ve anlamı olan sözlerdir. Anlamı oldukça derin olan bu sözler oldukça kıymetlidir aslında. İnsan sevmeyi, sevilmeyi, çaresizliği, benliğini şiirlerde buluyor.

Günümüzde ne kadar unutulmaya yas tutulsa da şiirlerimiz o kadar kıymetlidir ki bunun anlamını sadece şiir severler bilir. Günümüz de eski şairlerimiz gibi anlamı kuvvetli olan şiirler çok nadir bulunmaktadır. Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa sözlerini kim yazmış hangi şiire ait tüm detaylara gelin beraber bakalım.

  • Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa sözleri kerem gibi şiirinden alınarak kullanılmaktadır.

Özdemir Asaf Şiirleri

Sen Yanmazsan Ben Yanmazsam Şiiri Kime Ait

Sen yanmazsan ben yanmazsam şiiri kime ait, sen yanmazsan ben yanmazsam şiiri yoktur aslında Kerem gibi şiirinden alıntı olarak alınan sözcüklerdir.

  • Sen yanmazsan ben yanmazsam şiiri Nazım Hikmet’e aittir. Çok değerli olan bu sanatçımızın sözlerini ‘Kerem Gibi’ adlı şiirde bulabilirsiniz.

Nazım Hikmet uzun yıllar hapis hayatı yaşamış bir sanatçımızdır. Dergi de yayınlananlardan dolayı içeri alınmıştır. Af’tan yararlansa da tekrardan dergide çalışmaya başladıktan sonra bir daha hapis hayatı yaşamak zorunda kaldı. Türk vatandaşlığından çıkartılmıştır. Zor bir hayat süren Nazım Hikmet’i rahmetle anıyoruz. Kalp krizi sonu hayata gözlerini yuman Nazım Hikmet değerli sanatçılarımız arasındadır. 

Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam Şiiri Tamamı
Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam Şiiri Tamamı

Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam Şiiri Tamamı

Sen yanmazsan, ben yanmazsam şiiri tamamı, sen yanmazsan ben yanmazsam sözlerini içeren muhteşem şiirin tamamını sizler için derledik.

Kerem Gibi

Hava kurşun gibi ağır

Bağır bağır bağır

Bağırıyorum

Koşun kurşun eritmeye çağırıyorum

O diyor ki bana

Sen kendi sesinle kül olursun ey

Kerem gibi yana yana

Dert çok

Hem dert yok

Yüreklerin kulakları sağır

Hava kurşun gibi ağır

Ben diyorum ki ona

Kül olayım Kerem gibi yana yana

Ben yanmasam

Sen yanmasan

Biz yanmasak

Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa

Hava toprak gibi gebe

Hava kurşun gibi ağır

Bağır bağır bağır bağırıyorum

Koşun kurşun eritmeye çağırıyorum

Nazım HİKMET

Aşk Şiirleri

Eski türkçe kelimeler

Ağır Sözler