Seri Katiller ve Tüyler Ürperten Cinayetleri! Korkmaya Hazır Olun!

Dünya genelinde en çok konuşulan ve konuştukça akıllara durgunluk veren seri katiller kimlerdir, sizler için derledik. Şimdiye kadar olan bütün seri katilleri ve işledikleri cinayetlerin sayılarını gelin birlikte inceleyelim.

Seri katiller belirli aralıklar ile canlıları öldüren ve ölümler arasında genellikle bir bağ kuran suçlulardır. Cinayetlerin seri olarak işlenmesi bazı seri katiller için bir neden bile gerekmeden kolayca sürdürülebilir.

Bugün seri katillerin tüyler ürperten hikayelerine, cinayetleri nasıl işlediklerine ve bir seri katilin özelliklerine dair merak edilenlere değineceğiz. Korku filmlerini aratmayan seri katil cinayetleri için okumaya devam edin.

Tsutomu Miyazaki: Nam-ı Diğer Drakula

Tsutomu miyazaki

Tsutomu Miyazaki birçok farklı lakaba sahip bir seri katildir. Küçük kız katili olarak da bilinir. Kendisine Drakula denmesinin nedeni ise kurbanlarının kanını içiyor ve kurbanlarının etlerini yiyor olmasıydı. Tam bir vahşilik olarak düşünebilirsiniz.

Miyazaki özellikle küçük kızları tuzağına düşürerek işkence ediyordu. En büyük eğlencesi ise öldürdüğü küçük kızların cesetleri ile cinsel ilişkiye girmesiydi. Ölü beden parçalarını saklıyor ve ardından küçük kızların ailelerine kartpostallar atıyordu.

Miyazaki’nin attığı kartpostallarda ailenin çocuğunu nasıl öldürdüğünü ve sonrasında neler yaptığını anlatıyordu. Ancak artık korkmanıza gerek yok. Kendisi 2008 yılında asılarak idam edildi. İdam edildiğinde 45 yaşındaydı.

Luis Garavito: Nam-ı Diğer Canavar

Luis garavito

Garavito medyada canavar lakabıyla bilinen korkunç bir seri katildir. Kendisi Kolombiya asıllıdır. 300’den fazla çocuğa işkence ettiği ve öldürdüğü düşünülüyor. Ancak kendisinin tespit edilen cinayet sayısı 147’dir.

Garavito’nun toplam alması gereken hapis süresi 1.853 yıldır. Ancak Kolombiya kurallarına göre en fazla 30 yıl hapis yatılabilmektedir. Kötü olan taraf ise Garavito 1999 yılında hapse girmişti. 2029 yılında çıkacağı biliniyor. Hatta iyi hal gibi durumlardan daha erken çıkması da bekleniyor. Tüyler ürpertici bir saçmalık.

Alexander Pichushkin: Nam-ı Diğer Bitsevski Manyağı

Alexander pichushkin

Alexander Picshushkin kendisine takılan lakabı ile Bitsevski manyağı başka adamları öldürmekten zevk alan bir seri katildir. Adamları evine çekme yöntemi ise onlara votka ikram etmektir.

Votka ikram ettiği adamları evine çağırdıktan sonra çekiç kullanarak kafalarını yarıyor ve onları bayıltıyordu. Daha korkunç olan bir şey varsa o da kafalarında açtığı yarığın içine votka şişesi sokuyor olmasıdır.

Bu seri katilin toplam 49 cinayeti bulunuyor. Kendisinin cinayetlerini 64’e tamamlamak istediği ancak yapamadığı için üzgün olduğunu dile getirdiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni ise satranç tahtasında 64 kare bulunmasıydı.  

Charles Cullen: Nam-ı Diğer Ölüm Meleği

Charles cullen

Charles Cullen hayatını hemşirelik yaparak geçiriyordu. Ancak hemşirelik yaptığı hastanelerin çoğundan kovuldu. Nedeni ise sergilediği garip davranışlardı. Sonrasında öğrenildiği üzere 20 yıllık hemşirelik hayatı boyunca tam 40 hastayı reçetesiz olmayan ilaçlar ile öldürmüştü.

Zehirleyerek öldürme olarak bilinen bu durum için kendisine sorulduğunda cevabı çok ilginçti. “Bir meleğin yapacağı gibi hastalarımı acı çekmekten kurtardım.”

Başka insanların hayatları üzerinde etkisi olabileceğine inanan bu adam medya tarafından ölüm meleği olarak adlandırıldı. Kendisinin ömür boyu hapse mahkum edildiği biliniyor.

William Bonin: Nam-ı Diğer Otoban Katili

William bonin

William Bonin görüp görebileceğiniz en korkunç otoban katili olabilir. Kendisinin otobanda gördüğü genç erkekleri arabasına alarak sonrasında işkence ettiği ve tecavüz ettiği biliniyor.

Tecavüzden sonra öldürdüğü genç erkeklerin bedenlerini de yine Kaliforniya’da bulunan otobanlara atmıştır. Ancak artık onun hakkında korkmanıza gerek yok. Çünkü kendisi 1996 yılında zehirli bir iğne ile infaz edildi. Bilinen cinayet sayısı 14’tür.

Jeffrey Dahmer

Jeffrey dahmer

Jeffrey Dahmer çok bilinen bir seri katildir. Kendisi içlerinde çocuklar da olmak üzere 17 erkeği öldürmüş, bedenlerini parçalamış ve yemiştir. Kendisinin yakalanması ise bir kurbanının ondan kurtulduktan sonra yakalatması ile olmuştur.

1992 yılında mahkemede tam 15 kez ömür boyu hapis cezası almıştır. Ancak o kadar yaşamadan 2 yıl sonra mahkumlar tarafından dövülerek öldürülmüştür. Jeffrey Dahmer hakkında daha fazla için yukarıda bulunan link’e tıklayabilirsiniz.

Jeffrey Dahmer hakkında bilinen bir gerçek de kendisinin apartmandaki komşularına ikram ettiği sandviçlerin içinde gerçek insan eti olduğuydu. Tüyler ürperten ve mide bulandıran bir durum. 

SSS

Dünyanın en büyük seri katili kim?

Dünyanın en büyük seri katili birçok ölüme imzasını atan katil ve tecavüzcü Theodore Robert Bundy’dir.

Dünyanın ilk seri katili kim?

Dünyanın ilk seri katilini isim olarak bilmek mümkün değildir. henüz yazının dahi icat edilmediği zamanlarda dahi seri katillerin olduğu tahmin ediliyor. Bilinen ilk seri katil Herman Webster Mudgett’tir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥