Sevgiliyken cinsellikle ne kadar ileri gidilmeli sorusu, ilişkiler hakkında en çok sorulan sorulardan biri haline gelse de, bu gibi soruları tek bir doğru ile yanıtlamak mümkün değildir. Her ilişkinin özel olması, bu gibi sorulara net bir yanıt vermeyi zorlaştırsa da, kafanızı karıştıran konularda fikir almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Sevgililik Döneminde Cinsellik

Sevgililik döneminde cinsellik

Sevgililik döneminde cinsellik kimi için tamamen normalken, kimi için bir tabu haline gelmiştir. Her şeyden önce bu durumun bir tercih olduğunu ve hayatınıza aldığınız kişinin sizleri tercihleriniz sebebi ile yargılamaması ya da ısrar etmemesi gerektiğini bilmelisiniz.

Eğer sevgiliniz ile ilişkinize güveniyorsanız, cinsellik doğru yer ve zamanda olduğu taktirde, iki kişiyi birbirine bağlar. Ancak kendinizi baskı altında hissettiğiniz ve yalnızca olması gerektiğini düşündüğünüz için kesinlikle bu gibi bir hisse kapılmamalısınız. Cinsellik yetişkin bireylerin her ikisinin de rızası ve onayı ile gerçekleşmesi gereken bir birleşmedir.

Sevgililikte Cinsellik Nasıl Olmalı?

Sevgililikte cinsellik nasıl olmalı

Sevgililikte cinsellik nasıl olmalı sorusu özellikle ilişkisi yeni başlayan kişiler için en popüler sorulardan biri olsa da, bu soruya sizden başka birinin yanıt vermesini beklemek mantıklı olmayacaktır. İlişkilerin iki kişiye özel olması, ilişki esnasında gösterilen ve gösterilmeyen davranışların da partnerle özgü olmasını sağlar.

Eğer hayatınıza aldığınız insan ile cinsel birliktelik yaşamak istiyorsanız, bu tamamen özgür bir şekilde, kendi verebileceğiniz bir karardır. Bunun yanı sıra eğer cinsel birleşmeden çekince duyuyorsanız, bu gibi bir talebi olan partnerinize durumu açarak, çekincelerinizi paylaşmanız en doğrusu olacaktır. İlişkilerde en önemli etkenin sağlıklı iletişim kurmak olduğunu unutmamak gerekir.

Ciddi Düşünen Erkek Cinsellik Konuşur mu?

Ciddi düşünen erkek cinsellik konuşur mu

Ciddi düşünen erkek cinsellik konuşur mu sorusu da, partneri ile cinsel ilişki yaşadığında kendisini kötü hissedeceğini düşünen kadınlar tarafından merak edilmektedir. Eğer bir erkek sizinle yalnızca cinsellik için birlikteyse;

  • Düşüncelerinizi dinlemez, önemsemez.
  • Gelecek planlarınız ilgisini çekmez.
  • İlişkinin geleceği hakkında konuşmak istemez.
  • Sizinle planladığı aktiviteler yalnızca cinsellik üzerine kuruludur.
  • Özel yaşamını sizden saklar.

Sevgiliyken Cinsellik Normal mi?

Sevgililik sürecinde cinsel deneyimler yaşamak tamamen normaldir ve bu durum size özgüdür.

Sevgiliyken Cinsel Birliktelik Esnasında Korunmak Gerekir mi?

Hamilelik riski istenmeyen tüm ilişkilerde korunmak gerekir.

Kadınlarda Cinsellik Kaç Yaşına Kadar Devam Eder – Hangi Yaşlar Kadında En İstekli Yaşlardır?

Sevgiliyle Konuşulacak Özel Konular – Sevgilinizle Konuşacak Konu Bulamıyor Musunuz?

Nude Ne Demek – Sevgilim Nude İstiyor, Ne Yapmalıyım

/ 5.

Share.

Comments are closed.