Kadınlarda Cinsellik Kaç Yaşına Kadar Devam Eder – Hangi Yaşlar Kadında En İstekli Yaşlardır?

Kadınlarda cinsellik kaç yaşına kadar devam eder, cinsel arzu kaç yaşında azalır ve nedenleri nedir gibi sorular yoğun olarak araştırılıyor. Kadınlarda cinsel ilişki hayatının tamamen durması çeşitli sağlık nedenleri yoksa söz konusu değildir.

Genel olarak libido seviyesi kadınlarda 35 yaşına kadar yükselerek devam ediyor. 45 yaşına kadar ise sabit kalmaya devam ediyor. 45 ve daha üzeri yaşlarda ise libido seviyesi gücünü korumaya devam eder. Yani kadınlar sağlıklı oldukları sürece 70-80 yaşında bile kaliteli bir cinsel hayat yaşayıp orgazm olabilirler.

50 Yaş Üstü Kadınlarda Cinsellik

50 yaş üstü kadınlarda cinsellik

50 yaş üstü kadınlarda cinsellik sabit libido seviyesiyle devam eder.45’li yaşlardan itibaren her kadındaki libido seviyesi sabit kalır. Ancak bu cinsel performans ve isteğin azalmasına neden olmaz. Hastalıklar, menopoz ve benzeri süreçlerde geçici olarak libido seviyesinde düşük görülebilir. Ancak doğru tedavi ile yeniden cinsel dürtü seviyeleri stabil hale getirilebiliyor.

Kadında Cinsel İstek Ne Zaman Artar?

Kadında cinsel istek ne zaman artar, kaç yaşına kadar sürer sorularına merak edenler için hemen yanıt verelim. Sağlıklı tüm kadınlarda libido seviyesi 35’li yaşlara kadar artarak devam eder.

Bu yaşlara kadar kadınların cinsel dürtüsünün en yüksek olduğu dönemler ise her ay regl döngülerinin 6. Günü olarak aktarılıyor. Reglinin 6. Gününde olan kadın, belirtilen bugün itibariyle 1 hafta boyunca cinsel dürtü açısından gayet zirvede olur.

60 Yaş Üstü Kadınlarda Cinsellik

60 yaş üstü kadınlarda cinsellik

60 yaş üstü kadınlarda cinsellik sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir. Yapılan araştırmalar 60 yaş ve üzeri kadınların ayda bir kez ilişkiye girmesini tavsiye ediyor. Yaşın ilerlemesi genelde cinsel dürtünün azalması gibi düşünülse de bu tamamen yanlıştır.

Yine yapılan araştırmalar 80 yaşında olan kadınların bile cinsel birliktelik arzusu taşıdığını ve bu birlikteliklerinden büyük oranda haz aldığınız gösteriyor. Yani genel bir sağlık problemi yoksa, kadın kaç yaşında olursa olsun cinsel dürtüleri dinç kalacaktır. Yaşa göre tavsiye edilen cinsel birliktelik rakamı;

  • 50 yaş ve üzeri: 15 günde bir kez
  • 60 yaş ve üzeri: Ayda bir kez

Yukarıda yer verdiğimiz cinsel birliktelik sıklığı uzmanların araştırma neticesinde tavsiye ettiği rakamlardır. Libido ve isteğe göre bu daha fazla da olabilir.

70 yaşındaki kadın cinsel ilişkiye girebilir mi?

70 yaşındaki kadınlar sosyal, psikolojik ve biyolojik olarak yaşanan tüm değişikliklere rağmen cinsel ilişkilerine devam edebilir. Araştırmalar bu yaş gurubundaki kadınların cinsel hayatlarında gayet yüksek oranda zevk alabildiğini gösteriyor.

Kadınlar hangi yaşta daha azgın olur?

Kadınların libido seviyesi 35-40’lı yaşlara kadar artarak devam eder. Yapılan araştırmalar kadınların en çok cinsel arzu beslediği yaş aralığının 40’lı yaşlara yaklaşma süreçleri olduğunu gösteriyor. Bu yaş gurubundaki kadınların en sık ilişkiye girdiği gurup olduğu bulundu.

Evlenenlerin İlk Gece Yorumları – Kadınlardan ilk Gece Yorumları

Leğen Kemiği Misyoner Pozisyonu Nedir – Avantaj ve Dezavantajları?

Sevişirken Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥