Sevici Ne Demek – LGBT’de Hangi Anlamda Kullanılıyor?

Sevici ne demek bu kelime ile çeşitli platformlarda karşılaşan kişilerin merak ettikleri bir konu haline gelmektedir. Türk Dil Kurumunda da sıklıkla sorgulanan bu kelime kendi cinsi ile birliktelik yaşamayı tercih eden kadınlar için kullanılmaktadır.

Sevicilik Nedir?

Yeni bir dil öğrenmek, bir dilde kullanılan terimlerin tamamına hakim olmak anlamına gelse de, bazı durumlarda Türkçe diline oldukça hakim olan kimseler bile, sevicilik gibi terimlerin ne anlama geldiği hakkında kafa karışıklığı yaşayabilir. Bu durum oldukça normaldir. İnsanlar aktif olarak kullandıkları terimleri daha iyi bilmektedir.

Sevicilik nedir sorusuna ise verilmesi gereken yanıt, kendi cinsinsen kimseler ile birliktelik yaşayan kadınlar için kullanılır. Eşcinsel kadınlar için kullanılan bu terim, kadınların başka kadınlar ile birliktelik yaşamasına verilen ad olarak da ele alınabilir.

Türk Dil Kurumu’na göre de bu anlama gelen terim, cinsel yönelim olarak ele alınabilir. Sosyal medya üzerinde sık sık kullanılan bu terim, internet üzerinde çeşitli platformlarda araştırılmaktadır.

Ablacı Ne Demek?

Ablacı ne demek

Cinsel yönelimler birden fazla şekilde olabilir. Bunun yanı sıra herkesin, normlara uyması ve yalnızca karşı cinsine ilgi duymasını beklemek kesinlikle mantıklı değildir. Ayrıca, cinsel yönelimlerin tamamen kişiye özgü olduğunu ve başka hiç kimseyi ilgilendirmeyeceğini de unutmamak gerekir.

Ablacı ne demek cinsel yönelimler ile ilgili olarak sık sık yapılan bir araştırmadır. Eğer siz de bu kelimenin anlamını merak ediyorsanız, Türk Dil Kurumuna baktığınızda bu kelimenin anlamının kendi cinsi ile birlikte olmayı tercih eden ve yöneliminin bu şekilde olduğu bilinen kadınlar olduğu şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Livata Ne Demek?

Livata ne demek

Cinsel yönelimler ile ilgili sorulan sorulardan bir diğeri ise livata ne demek olmaktadır. Livata, erkeklerin birbirleri ile cinsel birliktelik yaşamasını tercih ettikleri şeklinde yanıt vermek mümkün olmaktadır.

Kadın Seviciler

Kadın seviciler

Kadın seviciler olarak adlandırılan ve özellikle film ve dizilerde kullanılan kelime eşcinsel kadınlar için kullanılmakta olan bir kelimedir.

Homoseksüel Ne Demek?

Homoseksüel cinsel yönelimlerden biridir. Kendisi ile aynı cinsiyete sahip insanlar ile birlikte olmayı tercih eden kadınlar ve erkekler için kullanılır.

Heteroseksüel Ne Demek?

Heteroseksüel, karşı cinsten hoşlanan kişiler için kullanılan bir terimdir.

LGBT Ne Demek – Nedir, LGBT Türkiye ünlüler

Aseksüel Ne Demek? (Aseksüel Bayrak Renkleri ve Ünlüleri)

Uke Ne Demek – Seke Uke – Seme Uke

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr