Şifresi unutulan instagram hesabı nasıl kapatılır detaylı bilgi. Eski instagram hesabımı kapatmak istiyorum ama şifremi unuttum işte detayları.

Şifresini unuttuğum Instagram hesabını nasıl silerim sorununu çözmek için adımları takip edin.

Instagram hesabımıza girip hemen altında bulunan “şifremi unuttum” kısmına tıklayarak e posta adresimize ya da telefonumuza gelecek yeni şifre ile hesabınızı kapatabiliriz. Ama bu yollarla olmuyorsa başka yöntemler de var tabi ki fakat bu işlemi yapmak biraz uğraştırır. Ama yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için birkaç seçenek vardır.

  • Uygulama ya da web üzerinden giriş yapıp yardım al seçeneği tıklanarak yeni bir şifre oluşturulup hesap kapama işlemi yapılabilir. Instagram hesabınızı kaybettiğinize dair bilgilendirme yaparak da hesabı kapattırabilirsiniz. Yeni bir Instagram hesabı açıp açmış olduğunuz bu yeni Instagram hesabı ile şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızın eski olduğunu belirterek şikâyet ettiğinizde hesap kapatma sağlanabilir.
  • Ya da Instagram yardım merkezi yolu ile taklit hesabı şikâyet et başlığı altında şikâyette bulunup eski hesabınızı kapattırabilirsiniz. Bu yöntemle hesabın kapanması biraz zaman alabiliyor. Çünkü hesaplar inceleniyor. Ona göre hesap kapatma işlemi gerçekleşiyor.

Instagram Şifremi ve e-postamı Unuttum

Instagram şifremi ve e-postamı unuttum, hem Instagram şifremizi unuttuysak hemde e posta adresimizi hatırlamıyorsak işte bu biraz sıkıntılı bir durum.

  • Telefon ya da bilgisayar üzerinden https://www.ınstagram.com/accounts/password/reset adresinde e posta ya da kullanıcı adı yazan kısma kullanıcı adınızı yazınız. Eğer kullanıcı adınızı da unuttuysanız tanıdığınız bir arkadaşınızın hesabından kendi Instagram hesabınıza bakıp kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.
  • Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra şifremi yenile kısmına basın.
  • Karşınıza “Teşekkürler! Şifreni yenileme bağlantısı için lütfen b*********0@mail.com kontrol et. Yazısı çıkacaktır. Burada sizin eski e posta adresiniz olacağı için e posta adresinizi hatırlamanızda yardımcı olacaktır.
  • Bir diğer yöntemde Facebook hesabı olanlar için geçerlidir. Instagram hesabı ile Facebook hesabı birbirleriyle bağlantılıdırlar. Belki siz farkında olmadan bağlantıya geçmişsinizdir. Bunun için Facebook hesabınıza giriş yaparak menüden Instagram hesabınıza giriş yapın. Instagram hesabınız hemen açılacaktır. Ayarlardan e posta adresinizi değiştirerek yeni bir şifre alabilirsiniz.
Eski Hesabımı Kapatmak İstiyorum
Eski Hesabımı Kapatmak İstiyorum

Eski Hesabımı Kapatmak İstiyorum

Eski hesabımı kapatmak istiyorum, eski hesabınıza girebiliyorsanız bu işlemi ayarlardan yapmak kolaydır. Ama eski hesabınıza giremiyorsanız ve kapatmak istiyorsanız işte bu biraz zaman alır ve uğraştırır. Yeni bir Instagram hesabı açarak eski hesabınızın eski olduğunu belirtip şikâyet ettiğiniz de hesap kapatılır. Ama dediğim gibi biraz zaman alır. Çünkü Instagram gerekli değerlendirmeler yaparak hesabınızın kapatılıp kapatılmayacağına karar verir. Genellikle şahsın kendi üzerinden yaptığı şikayetler kabul edilmektedirler.

Tabi ki yeni açılan hesabında aktif olarak kullanılması da yapılan şikayetle eski hesabın kapatılmasını kolaylaştırır. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu işlemi internet sitesi üzerinden yapmanız gerekmektedir. İnternet sitesi üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. Daha sonra ayarlar bölümünden hesabı sil seçeneğini tıklayınız. Hesabı neden siliyorsunuz diye soru çıkacaktır. Alttaki seçeneklerden birini tıklayınız. Hesabı kalıcı sil e tıklayarak eski hesabınızı kalıcı silebilirsiniz.

İnstagram Giriş Yapamıyorum: Şifrem Doğru Ama Hata Veriyor

1 Comment