Sıkan Ayakkabılar Nasıl Açılır – 1 Numara Küçük Ayakkabı Nasıl Büyütülür

Sıkan ayakkabılar nasıl açılır ve evde ayakkabı genişletme işleminin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. 1 Numara küçük ayakkabı nasıl büyütülür, birlikte inceleyelim.

Sıkan ayakkabıların nasıl açıldığı her insanın merak ettiği bir konudur. Sıkan ayakkabıları açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Kalın çorap giyme yöntemi: Yaygın olarak kullanılan yöntemler arasındadır. Öncelikle kalın çorap giymeniz ve daha sonra ayakkabı ile 1-2 saat dolaşmanız gerekmektedir. Bu sayede ayakkabınız genişleyecektir.
  • Saç kurutma Makinesi yöntemi: Ayakkabının dar gelen kısımlarını öncelikle ıslatmanız gerekmektedir. Daha sonra saç kurutma makinası ile en sıcak ayarda ayakkabınızı kurutmanız gerekmektedir. Bu şekilde ayakkabınız esneyecek ve yumuşayacaktır.
  • Sirke ve Gazete Yöntemi: Gazete kâğıdını sirke yardımı ile ıslatın ve daha sonra gazeteyi sıkın ve ayakkabıya yerleştirin. 24 saat bekletin, ayakkabınız açılacaktır.
  • Patates Yöntemi: Öncelikle patatesler soyulur. Daha sonra ayakkabının içerisine yerleştirilir. 24 saat kadara ayakkabı bu şekilde bekletilir ve sonunda ayakkabıda açılma yaşanır.

1 Numara Küçük Ayakkabı Nasıl Büyütülür

1 Numara küçük ayakkabı nasıl büyütülür, sorusu yeni ayakkabı alan birçok insanın merak ettiği bir sorudur. Bazı ayakkabıların kalıpları dar olduğu için insanlar ayakkabıları nasıl genişleteceğini merak etmekte. Dar ayakkabıları genişletmede birçok basit ve kolay yöntem vardır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  •  Buzdolabı poşeti yöntemi: Buzdolabı poşetinin yarısına kadar su koyun. Bir sonraki adımda buzdolabı poşetinin içerisine ayakkabıları koyun. Daha sonra buzluğa koyun ve bekletin. Buzluktan çıkardıktan sonra ayakkabının çözülmesini bekleyin. Bu sayede ayakkabınız genişleyecektir.
  • Kalıba Koydurma Yöntemi: Buzdolabı poşeti yöntemi, patates yöntemi, sirke ve gazete yöntemi gibi evde yapabileceğiniz yöntemler ayakkabınızı istediğiniz kadar genişletmez ise ayakkabıcıya götürerek kalıba koydurabilirsiniz. Bu sayede ayakkabınız genişleyecektir.

Daha fazla ilgili içerik;


Sıkan Ayakkabı İçin Pratik Çözümler

Sıkan ayakkabı için pratik çözümler, yeni ayakkabı alacak kişi aldığı ayakkabı markasını daha önce kullanmamı ya da o gün ayakları şişken ayakkabı alışverişine çıkınca aklına gelen ilk soru denerken ayağımızı sıkan ayakkabı sonradan açılır mı, olacaktır.

Eğer denenen ayakkabı ayağı sıkıyor ise o ayakkabı sizin ayağınıza göre değildir. Bu yüzden ayağı sıkan ayakkabı zamanla açılır kavramı yanlış bir kavramdır. Tam tersine ayağa uygun ayakkabı alınmadığı takdirde ayak sağlığı zarar görecektir.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥