Sıralamalar Ne kadar Oynar? 2024 (Puan Düşer mi)

Sıralamalar ne kadar oynar 2024 yılında üniversite hayalini kuran öğrenciler YKS sınavlarını tamamladılar. YKS sınavına giriş yapan öğrenciler sıralamaların nasıl geleceğini ve hangi seneye göre sıralama gelebileceğini birçok öğrenci merak etmektedir.

3 milyondan daha fazla öğrencinin katıldığı YKS sınavında 19 Temmuz tarihinde sonuçların açıklanması bekleniyor. YKS sınavında diğer senelere göre daha kolay sorular geldiği için puanların yükseleceği düşünülmektedir.

Puanlar yükselse de tercih sırasında en önemli olan başarı sıralamasıdır. Puanlar yükseldikten sonra başarı sıralamalarında düşüş yaşanacaktır. 2024 yılında barajların kaldırılması, kolay soruların sorulması başarı sıralamasında önemli bir etmen olacaktır. 2024 yılında YKS sıralamanızı nasıl hesaplayacağınızı sizler için ele aldık. Hadi gelin birlikte bakalım.

Yks Sıralama Hesaplama

2024 yılında gerçekleşen YKS sınavındaki başarı sıralaması birçok kişi tarafından merak edilmektedir. 2024 yılında YKS sınavında puanların yükseleceği ancak başarı sıralamasında düşüş ve geri çekilme yaşanacaktır.

  • Bu duruma örnek verecek olursak YKS netlerinize göre 2024 yılında 23 bin sıralamaya sahip olurken 2020 yılında 80 bin sıralamaya sahip olursunuz. 2024 yılındaki başarı sıralamaları 2020 yılına göre gelebilmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Tyt-Ayt Sıralama Hesaplama

YKS sınavına giren öğrenciler soruların cevaplanmasıyla toplam netlerini hesaplamaya başladı. TYT ve AYT netlerine göre başarı sıralamasını hesaplamaya çalışan öğrenciler 2024 yılını baz alarak sıralamalarını hesaplayabilirler. Sıralamanızı etkileyecek önemli etmenlerden biri diploma notu ve derslerden elde edilen netlerdir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr