Sivrisinekten Korunmanın En Etkili Yolu! Sivrisineklerden Tamamen Kurtulmanın Yöntemi

Sivrisineklerle başınız beladaysa hemen kurtulmanın yoluna bakın. Tamamen sivrisineklerden kurtulmak için en etkili 4 yol.

Yaz gününde açık havada olmaktan daha keyifli bir şey yok. Ancak açık havada olmanın tek bir dezavantajı var o da sivrisinekler. Sürekli sivrisinekler tarafından ısırılıyor musunuz? Tüm kaşıntılı ısırıklar gerçekten çok can sıkıcı. Oldukça acı verici Olan bu durum hakkında ne yapabilirsiniz? Bu kötü sivrisinekleri tamamen uzak tutmak için yapabileceğiniz bir yöntem var. Bu yöntem sayesinde artık sivrisinek görmeyeceksiniz. 

Sivrisineklerden Kurtulmanın Yolları

Sivrisineklerden kurtulmanın yolları

Can sıkıcı sivrisinekleri nasıl uzak tutarsınız? Bu soru yaz aylarında oldukça sık soruluyor. Tatlı uykumuz var uyanarak vücudunuzda sivrisinek ısırığı olduğunu görürsünüz. Kan grubunuz, Vücut sıcaklığınız, sıktığınız parfüm hatta tükettiğiniz alkol bile sivrisineklerin ısırmasına neden olur. Özellikle yaz akşamları bira ve şarap içmeyi seviyorsanız sivrisinekler için ideal kişi sizsiniz. Sivrisineklerden kurtulmak için yapabileceğiniz 4 yol; 

1.Nane Yağı

Sivrisineklerinden kurtulmak için nane yağını kullanabilirsiniz. Sivrisinek, sinek ve böcek gibi tüm hayvanlar nane kokusundan nefret ederler. Pencerenizin kenarına bir miktar nane yağı koyun. Sivrisineklerin evinize girerek sizi rahatsız etmediğini kolayca görebilirsiniz. Ayrıca nane yağı ve suyu karıştırarak evinize sıkabilirsiniz. Böylece evinizde bulunan tüm böceklerin ölmesini sağlayabilirsiniz.

2.Sarımsak

2. Sarımsak

Sivrisinekler sarımsağı asla sevmezler. Yemeklerinizi sarımsaklı hazırlayabilir ya da cildinize sarımsak sürebilirsiniz. Ayrıca cildinize sürdüğünüz sarımsak sayesinde gözeneklerdeki yağları serbest bırakabilirsiniz. Hem sivrisineklerden kurtulursunuz hem de mükemmel bir cilde sahip olursunuz.

3. Limon Okaliptüs Yağı

Sivrisineklerden korunmak için genellikle sivrisinek kovucu spreylerini kullanırız. Ancak içerisinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı tehlikeli olabilir. Limon okaliptüs yağı sayesinde kimyasal ürün kullanmanıza gerek yok. Doğal bir ilaç olan bu yağı kullanarak 8 saate kadar sivrisinekleri uzak tutabilirsiniz.

4.Lavanta

Lavanta birçok konuda size yardımcı olur. Özellikle sivrisinekleri uzak tutmak konusunda. Sinekler lezzetli ve yabani çiçek olan lavanta kokusunu sevmezler. Lavanta kokulu duş jeli kullanarak da kendinizden sivrisinekleri uzak tutabilirsiniz. Kesinlikle denemeye değer gibi duruyor dimi?

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr