Solo Test nasıl oynanır ve Sola test yıldız nasıl oynanır detaylı bilgilendiriyoruz. Sola test nasıl 1 bırakılır işte detayları.

İki çeşit olarak yer alan sola testin en yaygın olarak oynananı İngiliz usulü olan solo testtir. Solo test oyunu paketi içinde 1 tane yuvarlak solo test alanı, 1 tane puan tablosu ve 32 adet piyon bulunmaktadır. Bu oyun standı üstünde 33 tane delik bulunur ve 32 tane piyon bu deliklere sırasıyla yerleştirilir. Yerleştirilen piyonlar, oyun alanında yer alan delik boş olacak şekilde yerleştirilir. Oyunun  başlama pozisyonu bu şekildedir.

Sola test oyunu nasıl oynanır?

Solo test;

  • Tek oyuncu ile oynanmaktadır
  • Oyuna ilk hamle istenilen yönden uygun olan piyonlardan birisi ile yapılır. Oyunda yer alan bütün piyonlar ileri, geri, sağal ve sola hareket ettirerek oynatılır. Fakat oyunda piyonlar kesinlikle çapraz hareket ettirilemez.
  • Oyun alanındaki merkezde yer alan deliğin dört kenarında bulunan her hangi bir piyon bir arkasındaki piyon, önde bulunan piyonun üstünden atlatılarak boş deliğe yerleştirilir.
  • Oyunda ilk hamle merkez deliğe yerleştirilecek şekilde yapılır ve üstünden atlanılan hep piyon oyundan alınır.
  • Oyunda piyonlar boş deliklere gelecek şekilde bir birlerinin üstünden atlatılır ve üstünden geçirilen bütün piyonlar teker teker toplanır.
  • Oyunda üstünden atlatılacak piyon kalmayana kadar oyun bu şekilde devam eder.
Solo test nasıl oynanır - solo test zeka oyunu
Sola test yıldız nasıl oynanır

Sola test yıldız nasıl oynanır

Yıldız sola test çok oyuncu ile oynanmaktadır. En fazla 6 kişi ile oynanabilir. Oynama mantığı da aynı normal solo test gibidir. Piyonlar boşluklara göre üst üste atlatılır ve teker teker toplanır ve en çok piyon toplayan kazanır.

Sola test nasıl 1 bırakılır

Solo test oyununda bütün amaç piyonları bitirmek ve tek bir piyon kalana kadar oyunu sürdürmek. Mantık olarak tek piyon bırakmak için ilk olarak oyuna başlarken kenarlardan başlamanız gerek. Köşelerde kesinlikle piyon bırakmamaya dikkat edin. Köşelerde kalan piyonları yemek bir süre sonra imkansız olacak.

Poker Nasıl Oynanır – Türk Pokeri & Holdem Poker

Push Bubble Nasıl Oynanır – Popit Neden Yasaklandı

Q-bitz Nasıl Oynanır

/ 5.

Share.

Comments are closed.