2024 Türk Erkek Çocuğu Subay Traşı Modelleri


Subay traşı, Türk ordusunda ve diğer bazı ülkelerin ordularında yaygın olarak kullanılan bir saç modelidir. Ülkemizde asker tıraşı olarak bilinen Subay Traşı, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kadınlar genellikle subay modeli tıraşını tercih eden erkekleri beğenir.

Amerikan tıraşı ile subay tıraşı birbirine benzese de farklı modellerdir. Subay traşında saçın yan kısımları 3 numaraya, tepe kısmı ise yan kısma göre bir tık daha uzun bırakılır. Kulak hizasından başlayan subay tıraşı, yumuşak geçişleriyle birçok kişiyi kendine hayran bırakıyor. Peki, subay tıraşı modelleri neler? Hadi bakalım.

Erkek Subay Traşı

Subay traşı modelleri

Erkek subay traşı, özellikle yaz aylarında tercih edilen modellerden biridir. Kısa model olduğu için yaz aylarında ferahlık sağlar. Bakımı, kuruması ve yıkama süreçleri oldukça kolaydır. Sakallarınızı ön plana çıkararak kendinize has bir görüntü sunan en iyi erkek saç modelleri arasındadır. Erkek subay tıraşı yaptırmak istiyorsanız şu özelliklere sahip olmanız gerekir:

  • Oval, üçgen ve yuvarlak yüze sahip kişiler,
  • Kafa yapısı simetrik olan kişiler,
  • Saçları sık ve gür olan,
  • Hafif kilolu ya da orta kilolu kişilerde,
  • Ense yapısı düz olan kişilerde,
  • Kulağı kepçe olmayan, kafa yapısında yara izi olmayan kişilere Subay tıraşı yakışır.

Subay Traşı Modelleri

Subay traşı, kısa saç modeli kategorisinde yer alır. Bu model yapılırken saç makinesinden yardım alınır. uzun saç modelleri size daha uygunsa, subay tıraşını tavsiye etmiyoruz. Subay traşında bulunan her modelde saçlar kısadır. Özellikle yan kısımlar 3 numaraya ile kesilir. Tepe kısmı kişiden kişiye değişir. Genellikle tepe kısmı yan kısımlar kadar kısa olmasa da saç modeli genellikle kısadır. Subay tıraşı modellerine ait görseller şu şekildedir:

Subay traşı modelleri

Türk Subay Traşı

Türk subay tıraşı, ülkemizde genellikle asker tıraşı olarak bilinir. Subay tıraşında 0,5 numara, 1 numara ve 3 numara makine başlığı kullanılarak model yapılır. Tepe kısmı en az 5 cm, en fazla ise 12 cm olmalıdır. Yuvarlak ve oval yüze sahip kişilerde subay tıraşı farklı bir hava katar. Türk subay tıraşı modeline ait resimler şu şekildedir:

Subay traşı modelleri

Öğrenci Subay Traşı

Ergenlik döneminde olan çocukların oturmuş saç modelleri yoktur. Kendi saç tarzını oluşturmak için subay saç tıraşını denemek istiyor olabilirsiniz. Subay tıraşı, ense kısmı düz olan, hacimli saçları olan ve alın ile çene kısmı orantılı olan kişilere yakışır. Zayıf, ensesi düz olmayan ve kepçe kulaklara sahipseniz subay tıraşını kullanmanızı önermiyoruz.

Subay traşı modelleri
Subay traşı modelleri

Kat Kat Amerikan Traşı

Amerikan tıraşı ile subay tıraşı birbirlerine benzetilir. Ancak Amerikan tıraşında daha farklı bir kesim şekli uygulanır. Kat kat Amerikan tıraşı kullanım kolaylığı sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Saçlara daha fazla kat verilerek kesilen Amerikan tıraşında saçlar daha hacimli gözükür.

Subay traşı modelleri

Kısa Subay Traşı

Kısa Subay tıraşı nadir erkeklerde hoş görüntü sunar. Kafa yapısı simetri olan ve hafif kirli sakala sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Kafa yapınız düzgün değilse kısa subay tıraşı hoş durmayacaktır. Kısa subay tıraş modelli şu şekildedir;

Subay traşı modelleri

Gerçek Subay Traşı

Kısa saç modelleri arasında gerçek subay tıraş modeli yer alır. Gerçek Subay tıraşında yan kısımlar 3 numaralı makine başlığı ile kısaltılır. Üst kısımlar da kişinin isteğine göre 1 numara ya da 2 numara makine başlığı ile kesilir. Gerçek subay tıraşında tepe kısımları yan kısımlarda bir tık uzundur.

Subay traşı modelleri

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥