Superonline Hız Testi Sorgulama – Speed Test İnternet

Superonline hız testi sorgulama ve Superonline altyapı sorgulama işlemi hakkında bilgilendiriyoruz. Superonline hız arttirma ve speed test internet işlemini birlikte inceleyelim.

Superonline hız testi sorgulama, adından da anlaşılacağı gibi müşterilerine “süper” bir internet deneyimi yaşatmayı hedefleyen Superonline, faaliyetlerini Turkcell çatısı altında sürdürmektedir. Türkiye’nin lider yerli ve milli operatörü olarak bilinen Turkcell kalitesi ve tecrübesiyle internet altyapısını her geçen gün genişleten Superonline; Taahhüt edilen internet planları ile 100 Mbps kadar hızları deneyimleme imkanı sunmaktadır.

Superonline kalitesini kendiniz deneyimlemek istiyorsanız, fiber optik bağlantınızın hızını ve kalitesini keşfedin; Kesinlikle doğru yere geliyorsunuz. Bu sayfada Superonline hız testi isteği yapmak çok kolay olmaktadır. Cihazınızdan veya bilgisayarınızdan gerçekleştirebileceğiniz hız testi için “başlat” tıklamanız yeterlidir. Hız testi sorgulama yazılımı otomatik olarak dinlenecek ve siz en doğru hız testi sonuçlarını sağlamaktadır.

Superonline hız testi sorgulama çalıştırırken İnternet bağlantısını işgal edecek her şeyi sonlandırmanız ve WiFi ağını kullanan cihazların İnternet bağlantısını geçici olarak durdurmanız önerilmektedir. Aksi takdirde hız testi sonuçları doğru olmamaktadır

Superonline Hız Arttirma

Superonline hız arttirma öncelikle internet bağlantınız için hız testi yapılmalıdır.

Hız testi yapmadan önce;

  • Modem aracılığıyla internete bağlanan bilgisayar dışındaki cihazlardan internet erişimi devre dışı bırakılmalı.
  • Bilgisayarın DNS ayarlarının Otomatik veya Superonline DNS adresleriyle çalıştığından emin olun.
  • Varsa proxy ayarları bilgisayarda devre dışı bırakılmalı.
  • Bilgisayarda çalışan antivirüs ve benzeri uygulamalar hız testi sırasında hatalı sonuçlara yol açmaktadır.
  • Bu uygulamalar test sırasında kapatılmalıdır.
  • Bilgisayarda sadece hız kontrol sayfası olmalı ve arka planda indirme/yapma yapabilen programlar kapatılmalıdır.

Daha fazla ilgili içerik;


Superonline Hız Sorunu

Superonline hız sorunu; Bağlanmaya çalıştığınız sitenin durumuna, kablosuzdaki modeme olan uzaklığına ve çevresel faktörlere bağlı olabilmektedir. Superonline hız testi sorgulama 2021 aldığınız sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilmektedir.

Modeminizi kapatıp tekrar açın. Zaman zaman oluşabilecek geçici bağlantı ve hız sorunlarını modeminizi periyodik olarak tekrar açarak çözebilirsiniz. Modeminizin fişini çekin ve 30 saniye bekleyin, ardından ışıklar yanana kadar tekrar takın. Diğer sitelere göz atın.

Tek bir siteyle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni bağlanmaya çalıştığınız site olabilmektedir. Kablosuz bağlantılarda, internete bağlandığınız cihaz ile modem ve çevresi arasındaki mesafe, bağlantınızın hızını etkilemektedir. Modeminizden uzak nokta internetine bağlanmayı denerseniz sinyal güçlendirici ürünleri kullanarak bağlantı hızınızı alabilmektesiniz.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥