Suriye bayram izni randevu alma 2024 ve Karkamış sınır kapısı randevu alma işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Suriye’ye gitmek için izin belgesi nasıl alınır, birlikte inceleyelim.

Suriye bayram izni randevu alma 2024, Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte ülkemizde heyecan ve mutluluk yaşanmaktadır. Ramazan Bayramı ile ülkemizde yaşayan Suriyeliler kendi ülkelerindeki akrabalarını ziyaret edebilirler. Suriyeli savaş mağduru olan kişiler için 2024 yılında bayramlaşma izni için bazı uygulamalar düzenlenmektedir. Suriye bayram izni için randevu almanız gerekmektedir. Birçok kişi tarafından merak edilen bayram izni için nasıl randevu alabileceğinizi sizler için araştırdık. Hadi gelin bakalım.

Suriye İzin Randevu 2024

Suriye izin randevu 2024, Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte ülkemizde yaşayan birçok Suriyeli bayramlaşmak için ülkelerine gitmek istemektedir. Suriye Arap Cumhuriyetine gidiş geliş yapmak isteyen yabancılar için bazı şartların sağlanması gerekir. Geçici koruma kapsamında olanlar, çalışma izni bulunan ve kayıt belgesi bulunan kişilerin giriş ve çıkış işlemleri gerçekleşecektir.

Gaziantep Valiliği Suriye Bayram İzni

Geçici koruma kapsamında olan yabancı kişiler Ramazan Bayramı için izin almaları gerekir. Bayramlaşma için çıkış izinleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekir. Ramazan Bayramı’nda sevdikleriyle bayramlaşmak isteyen kişiler için randevu alımı aktif halde değildir. Yakın zamanda randevu alımı aktif olacaktır.

  • Öncüpınar kara hudut kapısından çıkış yapacak kişiler ise https://www.suriyedebayramlasma.com/ linki üzerinden randevu almaları gerekir. Randevuyu alan kişiler randevu belgelerini yol izin talebinde bulundukları sırada ekleme yapmaları gerekmektedir.

Karkamış Sınır Kapısı Randevu Alma

Ülkemizde yaşayan birçok Suriyeli için geçiş sağlanacaktır. Ramazan Bayramı’nda ailesi ile birlikte bayramlaşmak isteyen kişiler bazı şartları sağlamaları gerekir. Ülkemizde geçici koruma kapsamında olan kişiler Suriye’ye geçiş sağlayabilirler. 2024 yılında Ramazan Bayramı için randevu almak isteyen birçok kişi nereden alacağını merak etmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Cilvegözü Sınır Kapısı Randevu Alma

Cilvegözü Sınır Kapısı Randevu Alma

Hatay ilimizde olan Cilvegözü sınır kapısından Suriye’ye geçiş yapmak isteyen vatandaşlar randevu alma işlemlerini merak etmektedir. Çocuk ve bebekler dahil olmak üzere herkesin başvuru yapması mecburidir. Cilvegözü sınır kapısından randevu almak için yapmanız gereken işlemler yukarıda anlattığımız gibidir.