Taksi indi-bindi, taksiye binip kısa bir mesafe gittikten sonra indiğinizde ödediğiniz ücrete verilen isimdir. Bu ücret, taksimetrenin açılış ücretinden farklıdır ve genellikle daha düşüktür.

Taksi indi bindi ücret artışları yaşamıştır. Taksi indi bindi fiyatları her şehirde farklıdır. Bunun yanı sıra, taksi şirketleri ve durukları da bu konuda farklılıklar gösterebilmektedir.

  • İndi bindi ücreti 75 TL’ye,
  • Açılış ücreti 25 TL’ye,
  • Kilometre ücreti ise 20 TL’ye yükseldi.

İstanbul Taksi İndi Bindi Ücreti

İstanbul taksi indi bindi ücreti zamlanarak 75 TL olmuştur. İstanbul’un bazı farklı bölgelerinde bu fiyat aralığı değişebilmektedir.

İzmir Taksi İndi Bindi

İzmir taksi indi bindi zam yapılması sonucunda 50 TL’dir.. Kilometre başına artış ise 22 TL’ye yükselmiştir. Mazot fiyatlarındaki artış sebebi ile taksi ücretlerine zam uygulanmıştır.

Ankara taksi indi bindi ücreti

Ankara taksi indi bindi ücreti yapılan zamlardan sonra 75 TL’dir. Mazot fiyatlarındaki artış bu ücretlerin artmasındaki en büyük neden olarak belirtilmektedir.


Daha fazla ulaşım bilgi içeriği;


Taksi Km Başına Ne Kadar

Taksi km başına ne kadar sorusu insanlar tarafından merak edilen bir sorudur. Tüm illerde bu fiyat ilin belediyesi tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle, farklılıklar göstermektedir. Büyükşehirlerde bu ücret daha fazlayken, küçük şehirlerde bu ücret daha azdır. Ortalama olarak Türkiye’de km başına taksiler 20 – 22 TL arasında ücret artışı yapmaktadır.

Taksi Kaç Liradan Açılıyor?

Taksi kaç liradan açılıyor sorusu özellikle ulaşım arası olarak taksi kullanan insanlar tarafından merak edilmektedir. Tüm illerde bu ücret farklılık göstermektedir. Birkaç büyük ildeki taksi açılış fiyatları ise şunlardır;

  • Ankara; 25 TL
  • İzmir; 22 TL
  • İstanbul; 24 TL

Bu ücretler her ilin belediyesi tarafından belirlenmektedir. Güncel fiyatlar bu şekildedir ama bu ücretler sık sık değişebilmektedir.

Taksi Beklerken Ne Kadar Yazar?

Taksi beklerken ne kadar yazar sorusu tamamen taksi şoförünün inisiyatifine kalmıştır. Bazı taksi durakları bekleme ücreti almazken, bazı taksi şirketleri dakika başı belirledikleri bir bekleme ücreti tahsili yapmaktadır. Bu tamamen değişiklik gösterdiği için kesin bir bilgi yoktur.

Leave A Reply