En Etkili 4 Yöntemle Taksitli Telefon Nasıl Alınır – 12 Ay Taksit İle Telefon

Son zamanlarda taksitli telefon nasıl alınır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Taksitli telefon seçenekleri ve fırsatlarıyla karşınızdayız.

Telefon fiyatları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Hal böyle olunca peşin telefon almak hayal oldu. Birçok kişi kredi kartını kullanarak taksitli telefon almaya başladı. Taksitle telefon almak istiyorsanız en fazla 3 ay taksit yapma imkanınız vardı. Ancak son düzenlemeyle kredi kartıyla taksitli telefon alımı da kaldırıldı. Durum böyle olunca taksitle telefon almak imkansız hale geldi. Taksitli telefon almak için hala bir kaç yöntem var. Telefon almak için yapabileceğiniz yöntemlerden bazıları şu şekildedir;

  • Alışveriş kredisi kullanarak,
  • Faturaya ek taksit yaptırarak,
  • İhtiyaç kredisi çekerek,
  • Ticari kredi kartı kullanarak taksitli telefon alabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar Cep Telefonu Taksit

Vatan bilgisayar cep telefonu taksit

Teknoloji mağazası denildiği zaman aklınıza ilk önce Vatan bilgisayar gelir. Vatan bilgisayarda teknoloji ürünlerinin çeşitlerine ve fiyatlarına göre taksit seçenekleri değişiklik gösterir. Eğer Vatan’da bilgisayar almak isterseniz en fazla 12 ay taksit seçeneğiniz vardır. Ancak telefon almak istiyorsanız telefonun fiyatına göre taksit seçenekleri değişir. Taksitle Vatan’dan akıllı telefon almak için alışveriş kredisi çekmeniz gerekir. Kredi değerlendirilmesi ve koşulları da bankalar tarafından belirlenir.

  • 12.000 TL ve üzerindeki akıllı telefonlar için 3 ay,
  • 12.000 TL ve altındaki akıllı telefonlar için 12 ay taksit seçeneği bulunur.

12 Ay Taksitle Telefon

12 ay taksitle telefon almak için ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekir. Taksitle telefon alma yöntemleri arasında en fazla taksit imkanı sunan tek yöntem ihtiyaç kredisi olarak karşımıza çıkar. Vodafone, Türk Telekom, Turkcell tarifeye ek fırsatları sayesinde taksitli telefondan yararlanabilirsiniz. Alışveriş kredisi ve faturaya ek yöntemiyle genellikle 3 ay taksit imkanı sunar. Eğer belirli bir limitin altında telefon alacaksanız bu süre 12 aya kadar çıkartılır.

İhtiyaç kredisi çekmek dışında mağazalardan senet karşılığında da 12 ay taksitle telefon alabilirsiniz. Ancak mağazaların birçoğu senetle telefon vermez. Ticari kartınızla da 12 ay boyunca taksit imkanıyla telefon alabilirsiniz. Ancak ticari karta sahip olmak için şirkete sahip olmanız gerekir.

Evkur 24 Ay Taksit Telefon

Evkur 24 ay taksit telefon

Evkur 24 ay taksit telefon seçeneği bulunmamaktadır. Evkur, Vatan gibi teknolojik aletlerin satışı gerçekleştiği birçok yerde 3 ay ile 12 ay arasında taksit seçeneği bulunur. Evkur’dan 3.5000 TL ve altında mesela 1.500 TL telefon almak istiyorsanız en fazla 12 ay taksit imkanı sunar. 3.500 TL ve yukarındaki tüm akıllı telefonlarda en fazla 3 ay taksit imkanı sunar.

Telefonun fiyatına göre faiz oranları değişiklik gösterir. Örnek verecek olursak 52.000 TL’lik bir telefonun geri ödemesi 62.000 TL olacaktır. 17 bin TL’lik bir telefonun ise 20.500 TL geri ödemesi bulunur. Yaklaşık %20 faiz oranı uygulanmaktadır.

Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından taksitli telefon alımlarına yeni bir düzenleme geldi. Cep telefon alımlarında kredi kartına taksit işlemleri yasaklandı. Önceki dönemlerde en fazla 3 ay taksit imkanıyla telefon alabiliyordunuz. Ancak yeni düzenlemeyle birlikte hiçbir kurum ve şirket kredi kartına taksit yaparak cep telefonu satışı yapmıyor. Cep telefonu almak için mağazaların sunduğu alışveriş kredisinden ya da bireysel ihtiyaç kredisi çekmeniz gerekir. Faturaya ek avantaj paketiyle de en fazla 3 ay taksitlendirme imkanı bulunur.

Taksitle cep telefonu alma konusu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥