Tanımadığım numaralar beni aramasın nasıl yapılır pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Tanımadığınız kişilerden gelen çağrılar oldukça rahatsız edici olabilir.

Kayıtlı Olmayan Numaralar Beni Aramasın

Kayıtlı olmayan numaralar beni aramasın diyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey rehberinizde olmayan numaraların aramasını engellemektir. Bu noktada izleyebileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Telefon her geçen gün daha yaygın bir kullanıma sahip olması ve iletişim olarak en sık kullanılan araç olması sebebiyle hayatlarımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. İşlevsel olarak pek çok fayda sağlayan telefonlar çeşitli durumlarda oldukça yorucu bir hal alabilir. Bu durumlardan ilki ve en önemlisi tanımadığınız numaralardan durmaksızın gelen ve sizleri rahatsız eden çağrılardır.

Telefonunuza tanımadığınız numaralardan gelen ve sizlere oldukça rahatsız eden çağrılar herhangi birinden gelebileceği gibi kurum ve kuruluşlar tarafından da geliyor olabilir. Pek çok kişi bu çağrıların dolandırıcılar tarafından yapıldığına inandığı için telefonlarını açmamakta ancak durmaksızın çalan telefonlar oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Bu noktada pek çok kişi yalnızca telefon numarasının kayıtlı olduğu kişilerin onları arayabilmesinin mümkün hale getirmenin bir yolu olup olmadığı hakkında araştırma yapmaktadır.

Kayıtlı olmayan numaraların sizi durmaksızın aradığını fark ediyor ve bu durumun sizi oldukça rahatsız ettiğini düşünüyorsanız telefonunuzu rahatsız etme moduna alabilirsiniz. Ancak telefonun rahatsız etme moduna aldığınızda bu kişinin sizi aramasının engelleneceğini düşünmeniz yanlış olacaktır. Bu gibi durumda kişiler sizi arayabilir ancak telefonunuz meşgul çalacak ve arama sizlere ulaşamayacaktır.

  • Telefon uygulamasını açın.
  • Diğer Çağrı Geçmişi’ne dokunun.
  • Engellemek istediğiniz numaradan gelen çağrıya dokunun.
  • Engelle butonunu seçin.

Rehber Dışındaki Numaraları Engelleme Samsung

Rehber Dışındaki Numaraları Engelleme Samsung

Rehber dışındaki numaraları engelleme Samsung markası tarafından üretilen telefon kullanıcıları tarafından da merak edilen bir konu haline gelmiştir. Samsung telefonlar üzerinden arama ayarları yapmak için rehberinizde bulunan ayarlar kısmından onay verebilirsiniz.

  • Telefon uygulamasından Ayarlar’a girin.
  • Buradan Numaraları Engelle kısmına dokunun.
  • Açılan ekrandan bilinmeyen arayanları engelle kısmını aktif edin.

Tanımadığım Numaralar Beni Aramasın Android

Tanımadığım Numaralar Beni Aramasın Android

Tanımadığım numaralar beni aramasın Android işletim sisteminde basit bir şekilde engellenebilecek bir durum olarak ele alınabilir. Telefonunuzun rehber kısmında üst tarafta yer alan 3 noktaya dokunarak, ayarlar kısmına gidebilir, bu kısımdan ise numaraları engelle ve bilinmeyen numaraları etkinleştir kısmına onay vererek tanımadığınız numaraların sizi aramasını engelleyebilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Nasıl Engellenir?

Telefonların arama ayarları kısmından bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Tanımadığım Bir Numaranın Beni Aramasını Nasıl Engelleyebilirim?

Tanımadığınız tek bir numara tarafından gelen çağrılar sizi rahatsız ediyorsa bu kişinin numarasını engelleyerek sizi aramasının önüne geçebilirsiniz.

11880 Ücreti – Numara Sorgulama Ücreti Ne Kadar

Bahis Siteleri SMS Engelleme – Kumar Tuttur Sitelerini Engelle

Turkcell Özel Numara Açma – Aramanın Zengin Seçenekleri

Comments are closed.