Tarım Kredi Kooperatifi Marketi Nasıl Açılır? – Bayilik Fiyatı

Tarım Kredi Kooperatifi marketi açmak için öncelikle bayilik almak gerekir. Bayilik alma şartlarını taşıyan ve uygun başvuru işlemlerini gerçekleştirilen kişiler bayilik açmak üzere kabul edilir. Bayilik aldıktan sonra markette ürün satışı yaparken ürünlerin fiyatları ve benzeri konularda bayilik kurallarına uyma şartı aranır.

Tarım Kredi market ürün fiyatları nedeni ile halk tarafından oldukça sık tercih edilen bir kuruluştur. Diğer özel marketlerde satılandan daha uygun fiyatlı olan ürünlerin bulunabilmesinin yanı sıra büyük markalar yerine çiftçiye doğrudan kendi ürününü satma imkanı tanıması da tercih edilme nedenlerinden biridir.

Tarım Kredi Kooperatifi marketi açmak üzere başvuru yapacak gerçek kişilerde aranacak şartlar;

 • 18 ile 75 yaş arasında olmak,
 • Kooperatif faaliyet alanı içerisinde bulunan bir üretim faaliyetinde bulunmak,
 • Daha önce başka bir tarım kredi kooperatifinden bayilik almamış olmak,
 • Ortak mahsuller üzerinden faiz geliri elde etmemek,
 • Tarım Kredi Kooperatifleri bölge birlikleri ve merkez birliği personeli olmamak.

Tarım Kredi Kooperatifi marketi açmak üzere başvuru yapacak olan tüzel kişilerde aranacak şartlar;

 • Tüzel kişinin kooperatifin faaliyet gösterdiği alanda faaliyette bulunması,
 • Tarım Kredi Kooperatifi ortağı olması,
 • Tarımsal amaç gütmeyen kooperatifler dışında kalan alanlarda ortak mahsuller üzerinden faiz geliri elde etmemesi.

Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Fiyatı

Tarım Kredi Kooperatifi market bayilik fiyatı, bayilik başvurusu sonrasında özel olarak başvuru yapan kişiye sunuluyor. Başvuru için doğrudan Tarım Kredi Kooperatifleri resmi web sitesine giriş yapmalısınız.

Bayilik başvurusu resmi web sitesinin “Ortağımız Ol” bölümünden yapılıyor. Bayilik başvurusu yaparken sizden talep eden evraklar da doğrudan başvuru metnine ekleniyor. Bayilik başvurusu yapmak için aşağıdaki iletişim numarasından da faydalanabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Market Bayilik Başvuru İletişim Numarası; 444 4 855

Tarım Kredi Kooperatifi market bayiliği için başvuruda istenen evraklar tüzel kişiler ve gerçek kişiler için farklılaşıyor. Gerçek kişilerden başvuru sırasında istenen evraklar;

 • Ortaklık iş başvuru formunun doldurulması,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gerçek kişiye ait ikametgah belgesi,
 • Gerçek kişinin tarımsal bağlamda üretim yaptığını gösteren bir belge,
 • Gerçek kişinin ortak mahsulleri üzerinde herhangi bir şekilde kredi vermediğini belirten belgeler.

Tarım Kredi Kooperatifi bayisi olmak üzere tüzel kişilik olarak başvuru yapmak istiyorsanız gerekli olan başvuru evrakları farklılaşmaktadır. Kredi Kooperatifi ortaklık başvurusu tüzel kişiler için istenen evraklar;

 • Ortaklık başvuru formu,
 • Mevcut vergi levhasının onaylı sureti,
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi,
 • Noter tasdikli suret,
 • Tüzel Kişinin ortak mahsulleri üzerinde herhangi bir şekilde kredi vermediğini belirten belgeler.

Tarım Kredi Kooperatifi Üyelik Ücretleri

Tarım Kredi Kooperatifi üyelik ücreti personelin kendisinin belirlediği tutarda alınıyor. Personel brüt maaşının %1’i ile %10’u arasında seçtiği üyelik ücretini aylık olarak ödemelidir. Üyelik ücretleri doğrudan Tarım Kredi çalışanlarından maaş kesintisi olarak alınıyor. Ücretin bir kısmını da talebinize bağlı olarak maaş kesintisi şeklinde ödemeniz mümkün.

Tarım Kredi Kooperatifi üyeliği için mutlaka üyelik ücreti ödemeniz gerekir. Üyelik ücreti ödemeden üye olunması mümkün değil. Tarım Kredi personeli değilseniz üyelik oluşturmanız mümkün değil.

Tarım Kredi Kooperatifi Market Kimin?

Tarım kredi kooperatifi market kimin

Tarım Kredi Kooperatifi marketleri başkanı Köksal Kacır olarak bilinmektedir. Özel bir kuruluş olarak faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifi talep edilmesi ve şartların karşılanması halinde bayilik de vermektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin amacı yardımlaşma ve dayanışmayı üretim ve ticaret alanında yaygınlaştırmaktır. Üreticiden alınan ürünün ara maliyetler olmadan doğrudan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde halka sunulması amaçlanır. Günümüzde 800’den fazla ortağı ve 1615 şubesi vardır. 

Tarım Kredi Kooperatifi Devletin Mi?

Hayır. Tarım Kredi Kooperatifi devletin değildir. Bağımsız bir çiftçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifleri doğrudan üreticilere destek olmak ve aynı zamanda ürünleri halka uygun fiyatla ulaştırabilmek için kurulmuştur.

Tarım Kredi Kooperatifi ilk kurulduğunda T.C. Ziraat Bankası’na bağlıydı. Bu durum 2005 yılında değişerek tamamen bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri devletten bağımsız özel kuruluşlardır.

Tarım Kredi Kooperatifi Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Tarım Kredi Kooperatifi üyelik ücreti personelin brüt maaşının %1’i ile %10’u arasında alınmaktadır. Üyelik ücretini personel kendi belirlemektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Bayilik Veriyor Mu?

Evet. Tarım Kredi Kooperatifi dönemsel olarak bayiliklerini açıyor. Bayilik almak için Tarım Kredi resmi web sitesi bölümünde yer alan “ortağımız ol” bölümünden işlem yapabilirsiniz.

Gıda Bayilik Veren Firmalar

Almanya’dan Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Marketler

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr