Tarım Kredi Gübre Fiyatları 2024 (Devlet Destekli)

Tarım kredi gübre fiyatları 2024 sıkça araştırılıyor. Tarım sektörü, ülkemiz ekonomisinin temel taşlarından biridir ve gübreler de tarımın önemli bir girdisidir. Tarım ürünlerinin kalitesi ve verimliliği, doğru bir gübreleme programına bağlıdır. Ancak, gübre fiyatlarındaki artışlar, çiftçilerin maliyetlerini artırabilir ve dolayısıyla tarım ürünlerinin fiyatını da yükseltebilir.

Bu nedenle, gübre fiyatlarının takibi ve maliyetlerin buna göre planlanması, çiftçilerin karlılığını artırmada önemli bir rol oynamaktadır. İşte “Tarım Kredi Gübre Fiyatları 2024” tarafından sunulan gübre fiyatları:

1 Ton Gübretaş12.600 TL
1 Ton Toros gübre13.000 TL
1 Ton Gemlik gübre12.300 TL
1 Ton Gübretaş cam gübre7.300 TL
1 Ton Eri gübre13.800 TL
1 Ton İGSAÇ 15.15.15 gübre13.300 TL

Gübre fiyatları, üretim maliyetleri, arz-talep dengesi ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu değişiklikler, çiftçilerin gelirlerini ve karlılıklarını doğrudan etkileyebilir.

Gübretaş Gübre Fiyatları

Tarım kredi gübre fiyatları

Gübretaş gübre fiyatları merakla araştırılıyor. Bu noktada Gübretaş Türkiye’nin önde gelen gübre üreticilerinden biridir. Fiyatları, ürün çeşitleri, ürün miktarları, bölgesel farklılıklar, satış noktaları ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Fiyatlar ayrıca mevsimsel olarak da değişkenlik gösterebilir. Gübretaş’ın ürettiği gübre çeşitleri arasında azotlu, fosforlu, potasyumlu ve organik gübreler bulunur. Bu gübrelerin fiyatları ürün özelliklerine göre değişebilir.


Daha fazla çiftçilik içerikleri;


Belirttiğimiz bu fiyat aralıkları yeni zam oranlarına ve satıcıya göre farklılık gösterebilir.

Üre Gübre Fiyatları 2024

Üre gübre fiyatları 2024 yılı, itibariyle zamlanarak güncellendi. Öncelikle üre gübre bitkilerin azot ihtiyacını karşılamak için kullanılan bir gübredir.

50 KG Gübretaş Üre Gübre869 TL
10 KG İGSAŞ Üre Gübre249 TL
Üre Fübre Ege %461.200 TL
50 KG Toros Gmelik Üre Gübre1.300 TL
25 KG Slow-N45 Akıllı Üre Gübre910 TL

Toros Can 26 Gübre Fiyatı

Toros Gübre, Türkiye’de faaliyet gösteren gübre üreticilerinden biridir ve çeşitli gübre ürünleri üretir. Toros Can 26 gübre de Toros Gübre tarafından üretilen bir gübre çeşididir ve bitkilerin ihtiyacı olan azot, fosfor ve potasyum elementlerinin yanı sıra kükürt, magnezyum, çinko ve diğer mineralleri içerir.

Bu fiyatlar, Tarım Kredi tarafından belirlenen resmi fiyatlardır ve vergiler dahil değildir. Gübre fiyatları, üretim maliyetleri, arz-talep dengesi, enflasyon ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Çiftçiler, gübre fiyatlarındaki artışları sıkı bir şekilde takip etmeli ve maliyetlerini buna göre planlamalıdır. Ayrıca, alternatif gübre kaynaklarına da göz atarak maliyetlerini düşürmeye çalışabilirler. Organik gübreler, gübre maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, toprağın verimliliğini artırmaya da yardımcı olabilir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥