Telefon güncellemesi nasıl yapılır ve telefonda yazılım güncellemesi işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Otomatik güncellemeleri aç ve Samsung yazılım güncellemesi nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Telefon güncellemesi telefonun ayarlar bölümünde yer alan güncelleme denetleyicisi yardımı ile yapılır. Android cihazlarda bu işlem oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Telefonun güncellemesini yapmak için ayarlarda yer alan güncelleme denetleyicisine tıklamalı ve mevcut bir yeni sürüm bulunması halinde güncellemeyi gerçekleştirmelisiniz.

Yazılım güncellemesi nasıl Yapılır

Yazılım güncellemesi nasıl yapılır, telefonunuzu güncellediğinizde telefonunuzdaki veriler kaybolmaz. Bu nedenle güncelleme öncesinde herhangi bir yedekleme yapmanız gerekmez. Güncelleme yaparken telefonu kullanmamaya özen gösterin. Güncelleme yapmak için aşağıda yer alan adımları takip edin;

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Sistem seçeneğine tıklayın.
  • Telefon hakkında bölümünde yer alan sistem güncellemesi bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda mevcut sürüm görünecektir. Sayfanın hemen altında yer alan güncelleme kontrol et butonuna tıklayın.
  • Yeni bir güncelleme bulunursa güncelle butonuna basarak güncellemeyi başlatın.
  • İşlem bitene kadar bekleyin.
  • Güncelleme tamamlandığında telefon tekrar açılacaktır.

Huawei Telefon Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Huawei telefon güncellemesi yapmak için telefonun internete bağlı olması ve cihaz şarjının %30’dan fazla olması gerekir. Cihaz şarjı ve internet bağlantı durumu kontrol edildikten sonra güncelleme için cihazı hazır konuma getirmelisiniz.

Cihazınızın güncellemesini yapmak için ayarlar bölümüne gitmeli ve güncelleme kontrolü seçeneğine tıklamalısınız. Cihazınız için yenilenmiş bir güncelleme olması halinde sistemi son sürüme yükseltmek için yukarıdaki uyarıları takip ederek cihazınızın güncellemesini başlatabilirsiniz.

Güncelleme inene kadar cihazınızı kullanmayın ve kapatmayın. Cihaz güncelleme sonrasında kendiliğinden açılmaktadır. Güncelleme sonrasında yeni güncellemenin özelliklerini yönlendirmeler eşliğinde öğrenebilirsiniz. Huawei son sürüm indirmek için yukarıdaki yönlendirmeyi takip etmeniz yeterlidir.

Samsung yazılım güncellemesi

Samsung yazılım güncellemesi

Samsung yazılım güncellemesi android sistemine gelen güncellemeleri yüklemek için gerçekleştirilen bir işlemdir. Telefonunuzu güncellemek için telefonun ayarlar bölümünde yer alan sistem bölümüne gitmeli ve sistem güncellemelerini kontrol etmelisiniz.

Güncel bir android sürüm yenileme söz konusu olduğunda telefon bildirim vererek uyarmaktadır. Telefonun uyarı sisteminin yanı sıra yukarıda bahsedildiği gibi ayarlar bölümünden güncellemeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Samsung cihazlar için android güncellemeleri Android 12 olarak Temmuz ayında gelecek. Modellere göre güncelleme aktif olma tarihleri;

Cihaz ModeliGüncelleme Zamanı
Galaxy Tab A7 Lite13.07.2022
Galaxy A0220.07.2022
Galaxy A1111.07.2022
Galaxy A03S07.07.2022
Galaxy M1106.07.2022

 

Telefon Güncellemesi Nereden Yapılır?

Telefon güncellemesi telefonun ayarlar bölümünden mevcut yeni güncelleme olması halinde yapılabilmektedir. Güncellemeler yaklaşık 5 ile 15 dakika arasında sürmektedir.

Telefon Güncellemesi Yaptıktan Sonra Eski Sürüme Dönülebilir Mi?

Hayır. Telefon güncellemesi yaptıktan sonra eski sürüme dönülmesi mümkün değildir. Ancak cihazın loot işleminden geçmesi sonrasında eski sürümü tekrar yüklemek mümkün olabilir.

1 Comment

  1. Beyza Elmas on

    Öncelikle çok faydalı bilgiler sağlıyorsunuz bizlere teşekkürler bir sorum olacak Instagram hesabı tamamen gidince yani calininca nasıl bir yol izlemeliyiz

Leave A Reply