Telefon Nasıl Şarj Edilmeli 2022

Telefon nasıl sarj edilmeli 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Telefon yüzde kaçta şarjdan çıkarılmalı ve yeni telefon nasıl şarj edilmeli işte detaylar.

Telefon nasıl sarj edilmeli 2022, akıllı telefonlar hayatımızın birer parçası haline gelmiştir. Akıllı telefonlar teknoloji ilerledikçe özelliklerini üst seviyeye çıkarmaktadır. Telefon kullanırken en çok dikkat ettiğimiz özelliklerden birisi ise batarya kapasitesidir. Batarya kapasitesi ne kadar iyi olursa olsun şarj etme yöntemlerini bilmiyorsak zamanla telefona zarar vermeye başlarız. Telefon şarj etme konusunda çevremizden sıkça bazı duyumlar alabiliriz. Şarj bitmeden prize takılmalı veya yeni alınan telefonda telefon açılmadan önce şarja takılması gerektiği gibi birçok söylemler duyarız. Peki bataryanızın daha iyi olması için ne yapmanız gerekir ve şarj ederken nelere dikkat etmeniz gerekir?

  • Orijinal şarj aletinizin dışında daha uygun maliyetli olduğu için düşük kaliteli şarj aletleri kullanmayın. Düşük kaliteli bir şarj aleti ilerleyen zamanda telefonunuzun bataryasına ciddi anlamda zarar vereceğini unutmayın.
  • Telefonunuzun daha hızlı şarj edilmesini istiyorsanız uçak moduna almanız tavsiye edilen yöntemlerden biridir.
  • Telefonunuzu şarj ederken USB şarj kablosu üzerinden bilgisayarınıza veya arabalarınıza takarak şarj etmeniz tavsiye edilmemektedir.
  • Telefonunuzun şarjı tamamen bitmeden veya şarjınız tamamen dolmadan şarj aletini çıkartabilirsiniz.

2500 TL Telefon Önerisi

Telefon Yüzde Kaçta Şarjdan Çıkarılmalı

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bütün işlerimizi telefon üzerinden halledebiliriz. İşlerimizi, görüşmelerimizi her zaman telefon üzerinden gerçekleştiriyoruz. Telefon kullanımının süresi arttıkça şarj süreleri kısalmaktadır. Özellikle bazı telefonlarda doğru şarj edilmediği için belirli süre sonunda batarya hepten kötüleşir ve yarım saat içerisinde şarjı bitebilir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için telefonunuzu şarj ederken bazı konulara önem göstermeniz gerekir.

  • Şarj ederken birçok uzmanın önerdiği tavsiyelerden biri telefonunuzun şarjını %100 olmasını beklememeniz gerekir. Telefonunuz şarjı %90 olduğu zaman çıkartabilirsiniz.

Yeni Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Akıllı telefon üreticileri her yeni model telefonlarda batarya kapasitesini üst seviyede tutmaya çalışır. Hızlı şarj özelliği ve batarya kapasitesinin yüksek olmasıyla birlikte müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Telefonlar bilinçli bir şekilde şarj edildiği zaman bataryada meydana gelecek sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Yeni alınan telefonlarda şarj seviyesi %60 seviyelerinde olmaktadır. Yeni alınan telefonlarda bazı duyumlar sürekli söylenir. Yeni alınan telefon 24 saat şarjda takılması gerektiği söylenir. Gerçekten doğru mu gelin bakalım.

  • Yeni alınan cihazlarınızın 6 saat şarj edilmesi gerekir. 6 saatten daha fazla şarjda kalması herhangi bir getirisi yoktur.
Yeni Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Xiaomi Nasıl Şarj Edilmeli

Son zamanlarda en çok kullanılan telefon markalarından birisi Xiaomi olmaktadır. Xiaomi markalarda telefonların şarjı uzun süre gittiği ve bu anlamda diğer markalara göre ön planda olduğu görülmektedir. Xiaomi cihazlarında bataryanın sağlıklı kalması için bazı adımlara dikkat edilerek şarj edilmelidir. Xiaomi cihazlarda şarj edilirken şarj seviyeleri oldukça önemlidir.

  • Xiaomi cihazlarda telefonunuzu şarja takmak için %25’in altına düşmesini beklemeyin. Xiaomi cihazlarda telefonunuz %100 şarj etmemeniz tavsiye edilir. Bataryanın kapasitesini düşürür ve ömrü azaltır.

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli Samsung

Yeni teknoloji ile birçok pil çeşidi ve batarya kapasitesi karşımıza çıkmaktadır. Telefonlarda aradığımız en önemli özelliklerden biri batarya kapasitesidir. Batarya kapasitesi telefonumuzun gün içerisinde kullanım süresini bizlere göstermektedir. Şarj ederken bazı noktalara dikkat etmediğiniz sürece batarya kapasiteniz düşer ve günlük kullanım süresinde düşüş yaşanır. Bu yüzden şarj ederken bazı noktalara özen göstermeniz gerekir.

  • Telefonunuzu şarj ederken orijinal şarj aletini kullanmanız en büyük etmenlerden biridir. Telefonunuzu sıcak bir zemin üzerinde tutmamanız da diğer önemli konular arasında yer alır. Samsung telefonlarda şarj seviyesini %25 ile %80 arasında tutmanız önerilmektedir. Telefonunuzu tamamen %100 şarj etmemeniz gerekmektedir. %90 seviyelerine ulaştığında telefonunuzu şarjdan çıkartabilirsiniz.

Li-Po Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Li-Po bataryalar ile Li-on bataryalar arasındaki farklar ve kullanım özellikleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Lipo bataryalar Li-on bataryalara göre daha yeni gelişmiş bir tasarıma sahiptir. Lipo bataryalar sıcak ortamlarda daha verimli bir şekilde kullanım sağlamaktadır. Lipo pil kullanımında %80 kullanım kuralı yer almaktadır.

  • Pilin sadece %80 oranını kullanmanız gerekmektedir. Lipo pilleri %20 ile %80 arasında kullanmanız tavsiye edilmektedir. Pil seviyeniz %20’nin altına düştüğü zaman şarja takmalı, %80 seviyelerine ulaştığı zaman şarjdan çıkartmanız gerekir. Bu şekilde şarj ettiğiniz zaman sizlere daha uzun bir batarya ömrü sağlayacaktır.

10000 mAh Powerbank Kaç Kere Şarj Eder

Bim Şarj Kablosu Fiyatı

Bim Telefon Aksesuar Fiyatları

Orjinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu