Netflix platformunu kullanan kişileri sevindirecek bir yenilik gelmiştir. Evinizde tek başınıza dizi izlemekten sıkıldınız mı? İçerikleri değerlendirmek ve yorum yaparak bu keyfi yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman bu yazı tam da sizler için uygun.

Netflix ülkemizde en çok kullanılan dijital platformlardan biridir. Bazı zamanlar arkadaşlarınızla yan yana olamayabilirsiniz. Ama dizi ve film izlemenize engel mi tabi ki değil. Teleparty ile arkadaşlarınız sanki yanınızdaymış gibi içerik izleyebilir hatta yorum bile yapabilirsiniz. Peki nasıl yapabiliriz dediğinizi duyar gibiyim. Konuyu uzatmadan nasıl kullanacağınızı açıklıyorum.

  • İlk olarak Netflix Teleparty için belirli uzantıyı indirmeniz gerekir. Beraber izlemeyi düşündüğünüz kişilerinde indirmesi gerekir.
  • Daha sonra tarayıcınızdan Netflix Teleparty aktif hale getirmeniz gerekir. Uzantıyı indirip aktif hale getirdikten sonra artık parti başlayabilir. Netflix platformundan belirli bir videoyu açın ve adres çubuğuna gelerek Teleparty uzantısını aktif hale getirin.
  • Karşınıza Create a Netflix Party yazan bir bildirim gelecek. Start the party seçeneğine tıklayarak partiyi başlatın.
  • Partiyi başlattıktan sonra partinin bağlantısı karşınıza gelecektir. Bu bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşarak onları davet edin. Arkadaşlarınızın gelmesiyle birlikte artık gerçek bir parti keyfini yaşabilirsiniz.

Teleparty Nedir

Teleparty Nasıl Kullanılır

Dünya çapında birçok kullanıcısı olan Netflix yine güzel bir değişiklik yapmıştır. Belirli nedenlerden dolayı arkadaşlarımızla veya sevdiklerimizle yan yana olamayabiliriz. Beraber vakit geçirmek isteseniz de bazı durumlar buna engel olmaktadır. İşte böyle durumda beraber vakit geçirebileceğiniz Teleparty ortaya çıkmıştır.

Teleparty sayesinde arkadaşlarınızla birlikte Netflix içeriklerini izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz. Uzaktan film, dizi izlemenizi ve sohbet etmenizi sağlayan bu uzantıyı indirerek kolayca kullanabilirsiniz. Böylece sevdiklerinizle birlikte aynı içerikleri izleyebilirsiniz. Sizce Teleparty nasıl?

Teleparty İndir

Teleparty ile sevdikleriniz yanınızdaymış gibi birlikte film ve dizi izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Teleparty uzantısını indirmeniz gerekir. Teleparty uzantısını indirdiğiniz zaman Netflix, HBO, Hulu ve Disney dijital platformları üzerinden arkadaşlarınızla içerikleri izleyebilirsiniz. 

  • Yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; ilk olarak chrome.google linkine tıklayın. Linkin sağ tarafında yer alan Chrome’e Ekle seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan uzantıyı ekle seçeneğine tıklayınız. Uzantıyı sabitlemeniz gerekir. Daha sonra yapmanız gereken adımları takip ettikten sonra partinin tadını çıkartın.

Teleparty telefon

Teleparty telefonda veya bilgisayarda kullanabilirsiniz. Oldukça basit bir kullanım şekli vardır. Tek yapmanız gereken Teleparty uzantısını eklemeniz gerekir. Birçok kullanıcı Teleparty’ı telefondan kullanıp kullanamayacağını merak etmektedir.

  • Telefonunuzdan bu uygulama maalesef kullanılmamaktadır. Bu uygulama Chrome ve bilgisayarınızdan açabilirsiniz. Telefondan uygulama olarak indirebileceğiniz uygulamalardan biri Rave olmaktadır. Rave sayesinde arkadaşlarınızla birlikte içerik izleyebilirsiniz. Telefondan kullanmanız için Teleparty uygulaması geliştirme aşamasındadır.

Netflix party nedir

Artık Teleparty olarak bilinen Netflix Party, aynı odada olmasanız bile arkadaşlarınızla Netflix izlemenizi sağlayan bir Chrome uzantısıdır. Videonun oynatılmasını tüm katılımcılar arasında senkronize eder ve aynı zamanda izlerken arkadaşlarınızla konuşabilmeniz için bir sohbet özelliği de içerir.


Daha fazla ilgili içerik;

Netflix Party’ye Nasıl Girilir?

Chrome tarayıcısını açın.
Chrome web mağazasına gidin.
“Netflix Party” araması yapın.
“Netflix Party” eklentisini yükleyin.
Eklentiyi yükledikten sonra, Netflix’e giriş yapın.
İzlemek istediğiniz içeriği açın.
Eklentinin sağ üst köşesindeki “Netflix Party” simgesine tıklayın.
“Partiyi Başlat” düğmesine tıklayın.

Teleparty Nasıl Yapılır?

Teleparty, Netflix Party’nin yeni adıdır. Netflix Party’nin tüm özellikleri Teleparty’de de mevcuttur. Bu nedenle, Teleparty’yi kullanmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Netflix’te Nasıl Beraber İzlenir?

Netflix Party veya Teleparty kullanarak Netflix’te arkadaşlarınızla beraber izleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle yukarıdaki adımları takip ederek bir parti oluşturmanız gerekir. Partiyi oluşturduktan sonra, oluşturduğunuz davet bağlantısını arkadaşlarınızla paylaşarak onları partinize davet edebilirsiniz. Partiye katılan herkes aynı anda aynı içeriği izleyebilir ve birbirleriyle sohbet edebilir.

Netflix Teleparty Telefondan Olur Mu?

Netflix Teleparty şu anda yalnızca Chrome tarayıcısında kullanılabilir. Bu nedenle, telefondan Netflix Teleparty kullanmak için Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekir. Telefonunuza Chrome tarayıcısını yükledikten sonra, yukarıdaki adımları takip ederek Netflix Teleparty’yi kullanabilirsiniz.