En tembel hayvan hangileri, bilgilendiriyoruz. Tembel hayvanın diğer adı nedir ve tembel hayvanlar nelerdir, birlikte inceleyelim.

Tembel hayvan, Güney Amerika’da yaşayan orta büyüklükteki memelilerin genel adı olarak bilinmektedir. Bilim insanlarının büyük çoğunluğu bu tür hayvanları Folivora takımı özelinde sınıflandırmıştır. Bu isim eski Yunanca dilinde yaprak seven kişi anlamı taşır. Buna ek olarak tembel hayvanlar vakitlerinin büyük çoğunluğunu ağaçların üzerinde yaprak yiyerek geçirir.

En Tembel Hayvan Adı

En tembel hayvan adı denince akla ilk gelen isim çoğunlukla koala olacaktır. Nitekim koalalar günün 17 ila 21 saatini uyuyarak geçirdiği için akıllara en tembel hayvan olarak kazınmıştır. Bunun yanı sıra koalalar özellikle sosyal medyanın gelişimiyle birlikte çoğu kişiye göre şirinlik sembolüdür.

Nitekim en sevdikleri şey okaliptüs yapraklarıdır. Uyanık kaldıkları 3 ila 6 saatlik zaman diliminin büyük çoğunluğunda da okaliptüs yaprağı yerler.

Tembel Hayvanın Diğer Adı Nedir

Tembel Hayvanın Diğer Adı Nedir

Tembel hayvanın diğer adı nedir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yüksek ölçekli belgesel yapımları sayesinde hayvanlar alemine olan ilginin özellikle son yıllarda yükselişte olduğu görülebiliyor.

Bu minvalde tembel hayvanlar arasında yer alan bir diğer türün ismi tembel hayvan olan hayvan olduğu söylenebilir. Adının hakkını veren ve günün büyük çoğunluğunu ağaçların üzerinde ya da yol kenarlarında yatarak geçiren bir türdür. Bunun yanı sıra 1 dakikalık süre zarfı içerisinde maksimum yarım metrelik bir mesafe alabilir.

Tembel Hayvanlar Nelerdir

Tembel hayvanlar nelerdir diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Bilinen tembel hayvanların listesi aşağıdaki gibidir:

 • Koala
Koala
 • Tembel hayvan
Tembel hayvan
 • Kahverengi yarasa
Kahverengi yarasa
 • Armadillo
Armadillo
 • Opossum
Opossum
 • Hipopotam
Hipopotam
 • Aslan
Aslan
 • Gece maymunu
Gece maymunu
 • Lemur
Lemur
 • Hamster
Hamster
 • Sincap
Sincap

Daha fazla ilgili içerik;


En Yavaş Hayvan İsmi Ne

En yavaş hayvan ismi ne konusu son zamanlarda popülaritesini giderek arttırıyor. Bu sebeple en yavaş hayvanın isminin bahçe salyangozu olduğu söylenebilir. Nitekim kara salyangozu türü içerisinde yer alan bahçe salyangozu saniyede 1,3 santimetrelik bir mesafe kat edebiliyor da diyebiliriz.

Tembel Hayvan Koala mı

Tembel hayvan koala mı sorusunun yanıtı evet olacaktır. Koala, kesinlikle tembel bir hayvandır fakat en tembeli olup olmadığı konusu halen tartışmalıdır. Ancak koalanın günün 17 ila 21 saatini uyuyarak geçiriyor olması ve kalan vaktini de yemek yiyerek tüketmesi tembel olduğunu gözler önüne seriyor.

Zootropolis Tembel Hayvan İsmi

Zootropolis tembel hayvan ismi çizgi film severler tarafından sıkça merak ediliyor. Zootropolis adlı animasyon yapımında tembel hayvanların isminin Flash ve Sloth’tur. Özellikle çocukların sevilerek takip ettiği animasyon film olan Zootropolis’te onlarca farklı tembel hayvan bulunuyor.

Tembel Hayvan Nerede Yaşar

Tembel hayvan nerede yaşar diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Gün içerisinde herhangi bir aksiyon almaya mecali kalmadığı için bu hayvan türlerinin büyük çoğunluğu ağaçların üstünde yaşarlar. Coğrafi olarak ise Orta ve Güney Amerika’daki tropik ormanlarda yer alırlar.

Üç Parmaklı Tembel Hayvan İsmi

Üç parmaklı tembel hayvan ismi internetin en çok araştırılan konularından biri haline gelmiştir. Üç parmağı olması sebebiyle dünya genelinde ilgileri üzerine toplayan bu hayvanın ismi Bradypus’tur. Ağaçlara asılı olarak yaşamaya uyum sağlayabilen bu hayvanların uzunlukları 50 cm ila 65 cm’dir. Orta Amerika’da ve Güney Amerika’da yaşarlar.