Termal Macun Fiyatları – Nasıl Sürülür, Öneri

Termal macun fiyatları ne kadar, bilgilendiriyoruz. Termal macun nasıl sürülür ve termal macun nerede satılır, birlikte inceleyelim.

Bilgisayarlar için önemli bir malzeme olan Termal Macunlar kalitesine ve markasına göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Termal macunun kaliteli bir malzemeden olmasına dikkat etmelisiniz. Sizler için Termal Macun fiyatlarını en güncel haliyle paylaşıyoruz. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok online alışveriş sitesi bulunduğu için markaların en ucuz fiyatlarını paylaşıyoruz.

MağazaTermal MacunFiyat
HepsiburadaFeriot Termal Macun Soğutucu Gümüş 30 GR30 TL
TrendyolArctic Arctıc Ar110 TL
TeknosaCOOLER Yüksek Performanslı Termal Macun115 TL
Vatan BilgisayarRampage TM-130 Termal Macun 1 gr55 TL
n11Corsair Tm30 Termal Macun230 TL
Termal Macun Fiyatları

Termal Macun Ne İşe Yarar

Termal macun ne i̇şe yarar

Termal macun ne işe yarar, günlük hayatta en çok kullandığımız macunlardan biri de termal macundur.  Termal macun öncelikle bilgisayarlarda kullanılan bir macundur. Bilgisayarın önemli parçalarından olan işlemci ve soğutucu gibi malzemelerdeki hava boşluğunu engellemek ve işlemcide çok ısınmanın önüne geçmek için kullanılan macuna Termal macun denir.

Termal macun ısı iletiminin hızlı olması için kullanılır. Termal macunun en önemli özelliklerinden biri ısıyı iyi iletmesidir. Bilgisayardaki işlemci ve ana kartta bulunan diğer parçaların fazla ısı olmasını sağlamak amacıyla sürülen bir macundur. Termal macun bilgisayarlar için önemli bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. En önemli görevi işlemcinin sürekli soğuk olmasını sağlamaktır. Bilgisayarlarda özellikle de laptoplarda işlemci üzerindeki termal macunlar zamanla erimektedirler. Bunun için termal macun yeniden sürülmesi gerekmektedir. Termal macunu sürerken çok dikkatli olmanız lazım.

Termal macunların 8 yıl kadar ömrü bulunmaktadır. İletken bir madde olduğu için termal macunu sürme aşamasında taşırmamaya dikkat edilmelidir. Silme işlemi yapılmadan direkt termal macunun sürülmesi durumunda termal macunun bir özelliği olmaz. Sürme işlemine başlamadan bulunan eski Termal macunu temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi için de özel bezler bilgisayarcılar da satılmaktadır. Eğer önceki termal macun temizlenemeyecek kadar donuksa çıkartmak için zorlamamalısınız.

Donmuş olan macunu çözmek için bilgisayarınızı yarım saat kadar çalıştırın daha sonra bilgisayarınızı kapatın ve donmuş olan termal macunun çözüldüğünü göreceksiniz, bezle güzelce temizleyin. Termal macunu süreceğiniz bölgeye bolca sıkmayın. İnce bir çizgi gibi sıkın ve kartvizit ya da onun gibi bir kartla bölgeye macunu güzelce yayabilirsiniz. Ya da kulak çöpünü kullanarak da sürebilirsiniz. Termal macunu süreceğiniz bölgenin tamamını kaplamasına dikkat edin.


Daha fazla ilgili içerik;


Termal Macun Nasıl Sürülür

Termal macun nasıl sürülür

Termal macun nasıl sürülür sizlere gösteriyoruz. Herhangi bir elektronik eşyanın yapıştırılması için kullanılan termal macun nasıl sürülür yukarıdaki video anlatımda mevcuttur.

Termal macun önerisi

En i̇yi termal macun

Bilgisayarcıların hepsi kaliteli Termal macun önerisi verilmektedir. Termal macun önerisi şunlardır;

 • Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun
 • Zalamn ZM-STC7 4gr 7.2W Yüksek Performanslı Termal Macun
 • Halnziye HY-P13 Termal Macun 2 gr 13.5W/M-K
 • Zalman Zm-Stc9 4 gr 9.1W Yüksek Performanslı Termal Macun
 • Noctua NT-H1 Gümüş Termal Macun
 • Maxtor CTG8C Yüksek Performanslı Termal Macun 12.8W/M-K
 • Xigmatek PTI-G3606 Termal Macun
 • Artctic MX-4 2020 Termal Macun
 • Rampage TM-130 1gr Termal Macun
 • Corsair CT-9010001-WW TM30 Performans Termal Macun

A101 Notebook Soğutucu 2023

A101 notebook soğutucu

A101 Notebook soğutucu 2023, zincir marketlerden olan A101 market teknoloji aletlerinde de uygun ve kaliteli ürünler satmaktadır. O ürünlerden biri de Notebook Soğutucudur. 79.95 TL fiyatıyla satılan ürün bu günlerde stokta bulunmamaktadır. Aktüel katalogları ya da internet web sayfasından ürünün ne zaman stoklarda olacağını takip edebilirsiniz.

 • Üründe 2 tane USB girişi bulunuyor. 5 kademeli yükseklik ayarı vardır. 9 ve 17 arasında bulunan bütün laptoplar için uygun bulunmaktadır. 2 yıl garantisi vardır. Çin malıdır. Ayrıca ürünü A101 kapıda ile de sipariş verebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥