Thiocilline Ne İşe Yarar – Thiocilline Fiyatı 2023

Thiocilline nedir ve ne için kullanılır ve Thiocilline göz merhemi yanma yapar mı, bilgilendiriyoruz. Thiocilline dikiş izini geçirir mi ve Thiocilline fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu, gelin birlikte inceleyelim.

Thiocilline Fiyatı 2023Güncel
Thiocilline 500 IU/G + 5 Mg Deri Merhemi 30 G54,09 TL
Thiocilline 500 IU/G + 5 Mg Göz Merhemi37,01 TL
Thiocilline Fiyatı 2023

Thiocilline ne işe yarar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Thiocilline, deri yüzeyinde oluşan bakterilerin ortaya çıkardığı enfeksiyonları tedavi eden bir ilaçtır. Göğüsteki çatlaklar, yanık tedavisi ve dış kulak yolu hastalıkları için etkin olarak kullanılır.

Thiocilline Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Thiocilline nedir ve ne için kullanılır konusu son zamanların en çok merak edilen konu başlıklarından biri haline gelmiştir. Enfeksiyon tedavisi için kullanılan bu ilaç vücuttaki bakterilerin hücre duvarlarını hedef alarak çalışır. Genellikle görece daha dirençli bakteri türlerini yok etmek için kullanılmaktadır. Ağız yoluyla alınan bir tablet ya da enjeksiyon yoluyla kullanılabilir.

Thiocilline Göz Merhemi Yanma Yapar mı

Thiocilline göz merhemi yanma yapar mı sorusunun yanıtı evet olacaktır. Fakat bir yan etki olması sebebiyle herkeste görülmediğini de bilmek gerekir. Thiocilline’nin yanma yapmasının yanı sıra farklı yan etkileri de vardır. Olası yan etkilerinden biri olan göz yanması, uzun süre boyunca devam eder ve şiddetini arttırırsa en kısa sürede bir uzman hekim tavsiyesi almakta fayda var.

Terramycin Göz Kremi Nasıl Kullanılır

Terramycin göz kremi nasıl kullanılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemek ve en doğru kullanım şekliyle Terramycin kullanmak mümkündür:

  • İlk etapta işlem yapılacak alan gözler olduğu ve son derece hassas olduğu için elleri ve gözleri bol suyla yıkamak gereklidir.
  • Sonrasında gözde kontak lens bulunuyorsa çıkartılmalıdır.
  • Kremi göz kapaklarının altına ve gözün dış yüzeyine uygulayarak sürmek mümkündür. Krem, kati suretle gözün içerisine değdirilmemelidir.
  • Kremi uyguladıktan sonra her iki gözü de birkaç dakika boyunca kapalı tutmak ve göz çevresine yayılan kremleri bir mendille temizledikten sonra işlem tamamlanır. Gözleri yeniden açmadan önce birkaç dakika beklenmesi tavsiye edilir.

Yukarıda yer verdiğimiz kullanım talimatları ilacın prospektüsünde yer alıyor. Ancak doktora danışmadan kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez.


Daha fazla krem içeriği;


Thiocilline 30 Gr Merhem Ne İçin Kullanılır

Thiocilline 30 gr merhem ne i̇çin kullanılır

Thiocilline 30 gr merhem ne için kullanılır diye merak edenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Cilt enfeksiyonu gibi hastalıklara sahip olan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bu merhem; çatlaklar, yanıklar, deri döküntüleri ve benzeri cilt sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. Nitekim en yaygın kullanım alanı ise bakteriyel enfeksiyonların meydana getirdiği cilt enfeksiyonlarıdır.

Thiocilline Dikiş İzini Geçirir mi

Thiocilline dikiş izini geçirir mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Thiocilline yalnızca cilt yüzeyindeki bakterileri temizleyerek cildin eski formuna yakın bir hal almasını sağlar. Bu da tam anlamıyla kalıcı olarak dikiş izlerinin ortadan kaybolmadığı anlamına gelir. Dikiş izlerini geçirebilmek için mevcut yarayı temiz tutmak ve düzenli olarak dezenfekte etmek gereklidir. Bunun yanı sıra uzman hekim tavsiyesi almak ve önerilen bakım ürünlerini kullanmak önemlidir.

Thiocilline Mantara İyi Gelir mi

Thiocilline mantara iyi gelir mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Thiocilline antibiyotik etkisi olan bir ilaç olduğu için yalnızca bakteriyel enfeksiyonlar için kullanılmaktadır. Mantar enfeksiyonları ise farklı türdedir ve antibiyotik ile tedavi edilemez. Bu sebeple Thiocilline’nin mantara iyi gelmediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Thiocilline Yan Etkileri

Thiocilline yan etkileri kullanmaya yeni başlayacak olan kişiler ya da halihazırda kullanan kişiler tarafından sıkça merak ediliyor. Nitekim yan etkileri genellikle cilt sorunlarından oluşan Thiocilline’de yan etkilerin tamamı en fazla birkaç gün sürüyor. Daha uzun süren ve şiddetini arttıran yan etkiler için bir uzman hekim tavsiyesi almakta fayda var. Thiocilline’nin yan etkileri aşağıdaki gibidir:

  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Cilt döküntüleri
  • Morarmalar

Belirttiğimiz bu yan etkilerden en az biriyle karşılamanız halinde hemen ilaç alımını durdurmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra hızlıca doktora başvurmayı da ihmal etmemeniz gerekir.

Thiocilline Fiyatı 2023

Thiocilline fiyatı 2023 yılı zamlarının ardından yeniden birçok kişinin merak konusu haline gelmiştir. Türkiye’nin dört bir yanındaki eczanelerden Thiocilline’yi aşağıdaki fiyat seçenekleriyle satın almak mümkündür:

  • Thiocilline 500 IU/G + 5 Mg Deri Merhemi 30 G: 54,09 TL
  • Thiocilline 500 IU/G + 5 Mg Göz Merhemi: 37,01 TL

Thiocilline için yukarıda belirttiğimiz fiyatlar 2023 yılı güncel zam oranlarını da kapsıyor. Yeni bir zam dönemine kadar fiyatlar hizmet veren tüm eczanelerde belirttiğimiz şekilde yansıyacaktır.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥