Radyoloji taban puanları 2023 4 yıllık bölümler hakkında bilgiler veriyoruz. Tıbbi görüntüleme teknikleri nedir ve nasıl yapılır bilgilendiriyoruz.

Tıbbi görüntüleme taban puanı 2023 yılında 316 ile 261 arasında öğrenci almaktadır. Tıbbi görüntüleme bölümünü okuyacak olan kişiler TYT puanı üzerinden değerlendirilmektedir. 2 yıllık bir bölüm olan tıbbi görüntülenme hakkında merak ettiklerinize bir bakalım. 

Tıbbi görüntülenme bölümü okuyacak olan kişiler Siirt Üniversitesinde 261 puanla okuyabilirsiniz. En yüksek taban puanına sahip üniversite ise KTO Karatay olmaktadır. Tam burslu okumanız için 298 ile 316 puan almanız gerekmektedir. Kısacası bu bölüm de okumak istiyorsanız TYT puan türünden 261 ile 316 puana sahip olmalısınız.  

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Taban Puanları 

Tıbbi görüntüleme teknikleri taban puanları gideceğiniz üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Üniversitenin devlet ya da vakıf olmasına göre puanlar değişiklik gösterir. Ancak genel olarak 316 ile 261 puan alan öğrenciler üniversitelere yerleşmiştir.  

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maaşları Ne Kadar? Tıbbi görüntüleme aynı zamanda radyoloji teknikeri olarak bilinmektedir. 2023 yılında alınan maaşlar ise 5.500 TL ile 5.900 TL arasında değişiklik göstermektedir.   

Radyoloji Taban Puanları

Radyoloji Taban Puanları 

Radyoloji taban puanlarını merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Ancak Radyoloji alanında çalışan ve faaliyet gösteren kişilere tıbbi görüntüleme teknikeri denmektedir. Tıbbi görüntüleme teknikeri olmanız için üniversitelerde iki yıl okumanız gerekir.  

Radyoloji alanında çalışmak için tıbbi görüntüleme teknikleri bölümünü okumanız gerekir. Bu bölümde TYT puanı üzerinden alım yapmaktadır. Tıbbi görüntüleme teknikleri bölümü ise 261 ile 316 puan arasında alım yapmaktadır. Sahip olmanız gereken başarı sırası ise 371 bin ile 613 bin arasında olmaktadır. 

2023/5 Anestezi Taban Puanları 

Birçok kişi tarafından 2023/5 anestezi taban puanları merak edilmektedir. Peki anesteiz taban punları nelerdir gelin birlikte bakalım.  

Anestezi teknikeri 2023/5 kpss taban puanları 93 ile 82 puan arasında alım yapmıştır. 82 puanla İstanbul’a atanan adaylar olduğu gibi 93 puanla Diyarbakır’a atanan adaylar bulunmaktadır. 2023 yılında anestezi teknikerlerinin aldıkları maaşlar ise 5.500 TL ile 9.920 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Tıbbi görüntüleme teknikleri, radyoloji ve anestezi hakkında merak ettiğiniz konuları ve düşünceleri bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Odyometri Taban Puanlar

Hukuk Taban Puanları

İlk ve Acil Yardım Taban Puanları

Comments are closed.