Tırrek Ne Demek, Küfür Mü – Argoda Ne Anlama Gelir

Sosyal medyada kullanılan tırrek kelimesinin ne demek olduğu en çok araştırılan konular arasında yerini alıyor. Argoda tırrek kelimesinin anlamına gelin birlikte bakalım.

Sosyal medyada tırrek kelimesiyle sıkça karşı karşıya kaldınız mı? Tırrek kelimesinin Türk Dil Kurumu’na gör bir anlamı yok. Ancak genellikle ülkemizde korkak anlamına gelir. Olumsuz bir anlamı olan bu kelime küfür anlamına gelmez. Hatta 50 kuruş ver tırrek videosunu hatırlarsınız. Bu videoda tırrek kelimesi korkar, içi boş, bir anlam taşımayan, salak ve mal anlamına gelir. Söylenen kişiye ve söylendiği şekle göre değişiklik gösterir.

Tırrek Küfür Mü

Tırrek küfür mü

Tırrek kelimesi olumsuz bir anlam taşır. Birçok kişi tırrek kelimesinin küfür olduğunu düşünüyor. Ancak küfür anlamına gelmez. Bazı kişilere göre küfür olarak nitelendirilse de bazı kişilere göre de küfür olarak sayılmaz. Duyanları şaşırtacak türden küfür özelliğini taşıyan bir kelime. Genellikle küfürden daha çok tırrek kelimesi kişisel hakaret olarak betimlenir. İnanış ve hayat tarzına göre tırrek kelimesinin küfür olup olmadığı değişir. Ancak genel olarak tırrek kelimesi salak, korkak, mal, boş insan gibi anlamlarına gelir.

Argoda Tırrek Ne Demek

Son günlerde baya yaygın bir şekilde kullanılan bu kelime odun kafalı, salak, ahmak, boş insan gibi anlamlar taşır. Mıdı tenyo gibi küfür kelimesi olarak görülmez. Kullanıldığı olaya göre taşıdığı anlam değişiklik gösterir. Bazı alanlarda korkak anlamına gelir bazı anlamlarda ise salak ve mal anlamlarına gelir. Argo bir kelime olarak kullanılsa da küfür olarak nitelendirilmez.

50 Kuruş Ver Lan Tırrek Ne Demek

Uzun yıllar boyunca 50 kuruş ver lan tırrek videosu hayatımıza dahil oldu. Bu video ile ilgili birçok akım yapıldı. Özellikle sosyal medyada çok fazla dolaşan bu videonun ne anlama geldiği ise araştırılıyor. 50 kuruş ver ifadesi karşı taraftan para isteme cümlesi olarak bilinir. Son kelime olan tırrek ise korkak, salak ve mal gibi hakaret anlamlarını taşır.

Tırrek kelimesi hakkında yorumlarınız, fikirleriniz ve düşünceleriniz varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥