Trendyol’dan Nasıl Satış Yapılır

Trendyol’dan nasıl satış yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Trendyol mağaza açmak için gerekli evraklar işte detaylar.

Trendyol’dan satış yapma işlemi için öncelikli olarak bir mağaza açmak gerekir. Online Trendyol mağazasını açtıktan sonra trendyol satışları yapılabilmektedir. Satış yaparken ürün girişi yapmalı ve mağazanız kapsamında kampanyalar ile müşteri kitlenizi arttırmaya çalışmalısınız.

Trendyol üzerinden satış yapmak online satışın sık tercih edilen ve kolay müşteri kitlesi bulma imkanı bulunan bir yöntemidir. Trendyol’dan satış yapmak için takip edilmesi gereken bazı adımlar;

 • Trendyol mağazası açmak için başvuru yapılmalı.
 • Mağaza açmak için mutlaka fatura kesme yetkisi bulunulmalıdır.
 • Mağaza başvurusu onaylandıktan sonra ürün girişi yapılmalıdır.
 • Ürün girişleri ve fiyatlandırmaları sonrasında kampanyalar ile ürün satışları desteklenmelidir.

Trendyol 5 GB Bedava İnternet

Trendyol Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

Trendyol mağaza açmak için gerekli evraklar temin edildikten sonra doldurulmalı ve yetkililere teslim edilmelidir. Trendyol’da mağaza açmak için gerekli evrakları teslim ettikten sonra onaylanması halinde online mağazanızı hemen aktif hale getirebilirsiniz.

Trendyol mağaza açmak için gerekli evraklar Trendyol satıcı başvurusu formundan ibarettir. Bu form kapsamında vermeniz gereken bilgiler ise;

 • Mağaza açacak kişinin isim soyisim bilgisi,
 • Aktif bir cep telefonu bilgisi,
 • Aktif bir e-posta adresi bilgisi,
 • Satış yapılacak olan ürünlerin kategorisine ait bilgi,
 • Şirket türü bilgisi,
 • Mağaza açmak isteyen kişinin T.C. Kimlik numarası ya da vergi numarası bilgisi,
 • Mağaza açacak kişinin ikamet ettiği il ve ilçe bilgisi,
 • Eğer mevcut bir referans varsa referans kodu bilgisi.

Trendyol’da Vergi Mükellefi Olmadan Satış Yapmak

Trendyol’da vergi mükellefi olmadan satış yapmak mümkün değildir. Bir mağazanın Trendyol üzerinde satış yapabilmesi için mutlaka fatura kesebilmesi gerekir. Fatura kesemeyen mağazaların da teknik olarak Trendyol üzerinde satış yapması mümkün değildir. Fatura kesme yetkisine sahip olmak için mutlaka şirket kuruluşu olmak gerekir.

Trendyol Mağaza Açma Ücreti

Trendyol mağaza açma ücreti talep edilmemektedir. Mağaza açarken Trendyol’a herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Ancak satış yaptığınız ürünler üzerinden komisyon vermeniz şarttır. Mağaza açma işlemi için gerekli evrakları tamamlamalı ve başvuruyu Trendyol yetkili mercine iletmeniz yeterlidir.

Trendyol Mağaza Açma Ücreti
Trendyol Mağaza Açma Ücreti

Trendyol’da Satış Yapmak Karlı Mı

Trendyol’da satış yapmak doğru satış stratejilerini kullanan mağaza sahipleri için oldukça kazançlı olabilmektedir. Trendyol üzerinden yapılan satışlarda Trendyol satıcıdan komisyon almaktadır. Bu nedenle komisyonu da bir gider olarak görmeli ve kazancınızı ona göre planlamalısınız.

Satış yaparken kazancınızı maksimize etmek için ilk yapmanız gereken ürün tedarik etme sürecini kontrol etmek. Ürünleri ne kadar uygun fiyatlı tedarik ederseniz satış yaparken kazanç elde etme oranınız da o kadar artar.

Trendyol satışlarından kazanç elde etmenin başka bir yolu da ürün satışını doğru kampanyalar ile planlamaktır. Kampanya planlamasını doğru zamanda ve doğru şekilde yapan mağaza sahipleri çok daha fazla kazanç elde edebilmektedir.

Trendyol’da Satış Yapanların Yorumları

Trendyol’da satış yapanların yorumları genellikle komisyon oranı yönünden olumsuz olurken satış hacminin yüksek olması yönünden olumludur. Trendyol üzerinde satış yapmanın satıcılar için en büyük dezavantajı satış yaparken ürün başına komisyon vermeleridir.

Trendyol üzerinden satış yaparken aslında normal şartlarda elde edilemeyecek kadar büyük bir satış hacmine sahip olunmaktadır. Doğru strateji ve yöntemlerle Trendyol üzerinde oldukça fazla kazanç elde temek mümkündür.

Trendyol Para iadesi

Trendyol Express Kargo Takip

Trendyol Linkinden Para Kazanma

Trendyol E-Posta Değiştirme

googlehaberler