Türkiye’yi Seven Ülkeler – Son Zamanlarda Bize Cephe Alan Ülkeler

Türkiye’yi seven ülkeler pek çok farklı konu için araştırılmaktadır. Ülkelerin birbirine sempati ve sevgi duyması ithalat ve ihracat gibi çok önemli alışverişlerin mümkün olabilmesini sağlarken bu durum ülkelerin ekonomik olarak da daha farklı bir hal alabilmesini mümkün hale getiren önemli bir etkendir.

Türkiye’yi Seven 30 Ülke

Ülkelerin birbirine sevgi duyması durumu pek çok kişi için anlamsız ve garip gelse de, pek çok ülkenin birbirine sempati ve sevgi duymadığı bilinmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken etken ülkelerin birbirine sevgi duymadıkları takdirde ne gibi durumların yaşanabileceğidir.

Eğer iki ülke birbirine sevgi ve sempati duymuyorsa bu ülkelerin birbirlerine yardımcı olmaları ya da birbirlerinden ithalat ya da ihracat yapmalarını beklemek de mantıklı olmayacaktır. Ülkeler resmi olarak yönetilirse de birbirine sevgi duyulmaması durumunda çeşitli problemlerle meydana gelmekte ve bu durum ülke ekonomilerini direkt olarak etkileyen bir hal almaktadır. Tüm bu sebepler günümüzde pek çok vatandaşın Türkiye’yi sever 30 ülke hakkında sıklıkla araştırma yapmasına neden olmaktadır.

Ülkelerin birbirlerini sevmelerine de, sevmemelerine de neden olabilecek birçok farklı durum bulunmaktadır. Türkiye’yi seven ülkeler arasında ise;

Azerbaycan 🇦🇿Güney Kore 🇰🇷Afganistan 🇦🇫
Pakistan 🇵🇰Türkmenistan 🇹🇲Özbekistan 🇺🇿
Kırgızistan 🇰🇬Ukrayna 🇺🇦Bosna Hersek 🇧🇦
Katar 🇶🇦Arnavutluk 🇦🇱Makedonya 🇲🇰
Japonya 🇯🇵Lübnan 🇱🇧KKTC 🇨🇾
Somali 🇸🇴Filistin 🇵🇸Arabistan 🇸🇦
Kenya 🇰🇪Sudan 🇸🇩Gabon 🇬🇦
Uganda 🇺🇬Zimbabve 🇿🇼Yemen 🇾🇪
Çad 🇹🇩Etiyopya 🇪🇹Nijerya 🇳🇬
İsrail 🇮🇱Malezya 🇲🇾Pakistan 🇵🇰

Türkiye’yi Sevmeyen Ülkeler Sıralaması

Türkiye'yi sevmeyen ülkeler sıralaması

Ülkelerin birbirlerine Sevgi beslenmelerine engel olabilecek pek çok farklı faktör bulunmaktadır. Savaşlar, krizler ya da ülkeler arası alışveriş esnasında yaşanan problemler ve krizler ülkelerin birbirlerine duydukları sempatinin yok olmasına ve bu durumda çeşitli problemlerin meydana gelmesine neden olabilir. Ülkeler, insanlara ait olduğu ve insanlar da duyguları ile yaşadığı için bu durumun tamamen normal olduğunu bilmek gerekir.

Türkiye’yi sevmeyen ülkeler sıralaması başında İsrail gelmektedir. Ardından Irak da Türkiye’yi sevmeyen ülkelerden biridir. Ermeni soykırımının en büyük savunucuları arasında olan Fransa ile Türkiye arasında da herhangi bir sempati olmadığı bilinmektedir.

  • Ermenistan 🇦🇲
  • Yunanistan 🇬🇷
  • Bulgaristan 🇧🇬
  • Irak 🇮🇶
  • Suriye 🇸🇾
  • Fransa 🇫🇷
  • Almanya 🇩🇪
  • İngiltere 🇬🇧
  • Finlandiya 🇫🇮

Yunanistan ile Türkiye Birbirlerini Sever mi?

Birbirlerine Komşu ülkeler olsalar da Yunanistan ile Türkiye’nin arasında herhangi bir sevgi bağı olmadığı bilinmektedir.

Ülkeler Birbirlerinden Neden Nefret Eder?

Her ülkenin kendi için doğru olan bir kalkınma planı bulunur. Eğer bir başka ülke diğer ülkenin kalkınma planına ters gidecek davranışlarda bulunuyorsa bu durum iki ülke arasında sevginin ortadan kalkmasına neden olabilir.

Türkiye Elektrik Üretimi Yüzde Kaçını Üretiyor – Elektrik Üretimi Geriledi

1. Dünya Savaşı İtilaf Ve İttifak Devletleri

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥