Tuş Sesi Nasıl Kapatılır – Mesaj Yazarken Tuş Sesi Kapatma

Tuş sesi kapatma Samsung ve Xiaomi klavye sesi kapatma işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler veriyoruz. Redmi tuş sesi kapatma ve Laptop klavye sesi nasıl kapatılır, gelin birlikte inceleyelim.

Tuş sesi nasıl kapatılır sorusu son dönemde pek çok kişi tarafından sıkça merak ediliyor. Tuş takımına dokunulduğunda çıkan bu ses bazı kişiler için rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra aynı ses, sessiz olunması gereken ortamlarda çevreyi dahi rahatsız edebiliyor. Tuş sesini kapatmak için yapılması gereken ise Ayarlar>Dil ve Giriş>Tuşa basıldığında ses seçeneğini kapatarak çözülebiliyor.

Tuş Sesi Kapatma Samsung

Android tuş sesi kapatma
Android tuş sesi kapatma
Android tuş sesi kapatma

Tuş sesi kapatma Samsung cihaz sahipleri tarafından da merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Samsung cihazlar her geçen yıl çeşitli inovatif yenilikler ve gelişmelerle birlikte kullanıcılarına hizmet veriyor.

Tuş sesi kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için Samsung cihazlarda ayarlara girmek ve sonrasında dil ve giriş seçeneğini işaretlemek yeterli olacaktır. Bu noktada tercihler veya geliştirme menüsü içerisindeki klavye ses ayarını kapatmak mümkündür.

Xiaomi Klavye Sesi Kapatma

Xiaomi klavye sesi kapatma açısından en büyük esnekliği ve kolaylığı sağlayan markalardan biri haline gelmiştir. Xiaomi cihazlar üzerinden klavyeden çıkan sesi kapatmak oldukça basittir. Klavye sesi kapatabilmek için ayarlara girmek ve sonrasında ileri seviye ayarlara giriş yapmak yeterli olacaktır. Burada yer alan dil ve giriş ayarlarının içerisine giriş yaparak Xiaomi cihazlardaki klavye sesi kapatılabiliyor.

Android Tuş Sesi Kapatma

Android tuş sesi kapatma neredeyse tüm cihazlarda aynı yöntemlerle gerçekleştiriliyor. Android cihazlar üzerinden tuş sesini kapatabilmek için yapılması gereken şey cihaz ayarlarına giriş yapmaktır. Android cihazlar, iOS cihazlara göre kullanıcılara çok daha geniş bir alan bırakır.

Bu sayede tuş sesini kapatmak da görece diğer cihazlara kıyasla daha kolaydır. Bunun için yapılması gereken şey ayarlara girdikten sonra tuş ve zil sesi menüsünden tuş sesini kapatmaktır.

Redmi Tuş Sesi Kapatma

Redmi tuş sesi kapatma

Redmi tuş sesi kapatma için yapılması gerekenler sıkça merak ediliyor. Redmi cihazlar üzerinden tuş sesini kapatabilmek için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli olacaktır:

  • Redmi cihazınızın ayarlarını açın.
  • Ses ve Bildirim seçeneğine tıklayın.
  • Diğer Sesler’e tıklayın.
  • Dokunma seslerini kapatın.

Tüm Redmi cihaz serilerinde tuş sesini kapatmak için aynı adımları takip edebilirsiniz.

Sesli Klavye Nasıl İptal Edilir?

Sesli klavye nasıl iptal edilir konusu son dönemde birçok kişinin ortak sorunları arasında yer almaya başlamıştır. Nitekim sesli klavye, cihaz sahiplerinin WhatsApp ve benzeri platformlarda konuşmalarının yazıya dökülmesini sağlayan bir araçtır.

Bu araç sayesinde çoğunlukla o an yazmaya müsait olmayan kişilerin mesaj gönderebilmesi mümkün kılınır. Fakat WhatsApp, Telegram ve benzeri uygulamalarda ses kayıtlarının iyileştirilmesi sonucunda sesli klavye kullanımı da düşüş göstermiştir. Sesli klavyeyi iptal edebilmek için Ayarlar>Ses ve Bildirim>Diğer Sesler>Sesli Klavye üzerinden iptal edilebilir.

Laptop Klavye Sesi Nasıl Kapatılır?

Laptop klavye sesi nasıl kapatılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Windows tuşu ve I tuşlarına aynı anda basarak Ayarlar’ı açınız. Sonrasında görev çubuğundaki arama kutusuna dokunarak klavye sesi yazınız. Ardından yazma seçeneğine tıklayıp dokunmatik klavye bölümündeki yazarken tuş seslerini çal seçeneğini kapatınız.

Telefonda Casus Yazılım Var mı Nasıl Anlarım – Casus Yazılım Nasıl Tespit Edilir

Iphone Zil Sesi İndir (iPhone zil sesi Android için)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥