Twitter’dan Yeni Özellik; Twitter Not Defteri

Tüm dünyada en çok beğenilen ve tercih edilen sosyal medya platformları arasında yerini alan Twitter her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Kullanıcı sayısı arttıkça yeni özellikler gelmektedir. Twitter’dan birçok kullanıcıyı sevindirecek yeni bir özelliğin geleceği duyurulmuştur. Twitter uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong tarafından özelliğin ekran görüntüleri paylaşılmaya başlandı. Twitter diğer sosyal medya platformlarına göre daha farklıdır. Twitter’da fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabildiğiniz, resimden daha çok yazının önemli olduğu bir platformdur. Twitter bunu düşünerek Twitter not defteri olarak yeni bir özelliğin olacağını açıklamıştır. Peki nedir bu not defteri özelliği gelin birlikte bakalım.

Uzun biçimli blog yazılarınızı artık Twitter not defterini kullanarak yayınlayabilirsiniz. ABD, İngiltere, Kanada ve Gana gibi ülkeler de belirli bir kullanıcı grubunun kullanacağını not defteri birçok ülkedeki kişiler tarafından okunabilecektir.

Twitter bu özellik için aylardır çalıştığı ve şimdi de bu özelliğin doğrulandığını açıklamıştır. Twitter kullanıcıları resimler, bağlantılar ve gömülü tweetleri blog gönderileri yazmasına imkan vardır. Kısa biçimli yazıları ile bilinen bu platformda artık uzun yazılarda eklenebilecektir. İlk olarak Twitter’da sadece 140 karakter girebilirken bu oran 280 karaktere çıkartılmıştı. Artık Twitter platformunda uzun yazılar, bağlantılar ve resimlerle uzun blog yazıları yazılabilirsiniz.

Twitter platformunda yeni özelliklerden bir diğeri ise Bültenler kısmı olacaktır. Bültenler kısmı ile uzun blog yazılarının birbirini tamamlayacağı düşünülmektedir. Twitter platformunda not defterini kullanmak için neler yapabilirsiniz. Gelin birlikte bakalım.

  • İlk olarak not yazmaya başladığınız zaman platformda yer alan Yaz seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Yaz seçeneğine tıkladıktan sonra uzun blog yazınızı tamamlayabilir ardından notu tweetlerinize gömebilirsiniz.

Twitter tarafından paylaşılan tweet üzerinden bu özelliğin kısa süre sonra kullanılacağı açıklanmıştır. Bu yeni özellik sizce nasıl? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥