TYT Kaç Gün Kaldı 2023 ay gün bilgisi paylaşıyoruz. TYT Sınavına ne kadar ve konular ne zaman biter işte detaylar.

TYT kalan gün sayısı 2023 yılında da öğrencilerin sınava hazırlanırken önem verdikleri hususlardan biri olmaktadır. Öğrencilerin sınav hazırlığında kalan gün sayısına göre konularını planlamaları gerekir.

TYT sınavı YKS sınavının ilk ayağı olarak öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Soru çözümü ve konu çalışmaları için TYT kalan gün sayısı bilgisini güncel olarak geri sayım aracımızdan bakarak takip edebilirsiniz. TYT Sınavı 17-18 Haziran 2023 Pazar günü saat 10:15’te yapılacaktır.

TYT Kaç Gün Kaldı 2023: TYT Sınavına Ne Kadar Kaldı?
AylarGünler
Şubat28 Gün
Mart31 Gün
Nisan30 Gün
Mayıs31 Gün
Haziran18 Gün

TYT Kaç Günde Biter 2023

2022 TYT sınavı sıfırdan hazırlanacak bir öğrenci için yaklaşık olarak 4 ile 5 aylık bir sürede tamamlanabilir. Günlük çalışma saatine bağlı olarak bu süre artıp azalabilmektedir.

TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin günlük en az 4 ile 5 saat kadar çalışma ile 120 günde TYT konularının tamamını öğrenmeleri mümkündür. Ancak pratik yapmak için daha fazla zaman gerekebilir.

1 Ayda TYT Biter Mi

1 Ayda TYT konularının tamamını bitirmek mümkün değildir. TYT konuları çalışılırken ders ders ayrılmalıdır. Bütün derslerin TYT konuları bir araya geldiğinde 30 günlük bir sürede günde 3 saat uyusanız bile konuların tamamının eğitim videolarını izleyemezsiniz.

TYT dersleri ve konularının fazlalığı nedeni ile 1 ayda bitirmesi mümkün olmayan bir sınavdır. TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin düzenli çalışması çok çalışmasından daha etkilidir. Bu bağlamda TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin öncelikle aşağıdaki derslerde TYT konularını listeleyerek önlerine almaları gerekir. TYT dersleri ve soru dağılımları;

  • TYT Türkçe; 40 soru.
  • TYT Tarih; 5 soru.
  • TYT Coğrafya; 5 soru.
  • TYT Felsefe; 5 soru.
  • TYT Din Kültürü; 5 soru.
  • TYT Matematik; 40 soru.
  • TYT Fizik; 7 soru.
  • TYT Kimya; 7 soru.
  • TYT Biyoloji; 6 soru.
TYT Türkçe Kaç Günde Biter

TYT Türkçe Kaç Günde Biter

TYT Türkçe dersi günde 5-6 saat çalışma ile 30 günde bitirilebilir. Türkçe öğretmenlerine göre TYT Türkçe konuları tamamlandıktan sonra her konudan en az 300 soru çözülmelidir. Ayrıca paragraf konusunda sınava kadar düzenli olarak günlük 10 soru çözülmesi tavsiye edilmektedir.

Türkçe konuları, doğru eğitmenden öğrenildiğinde detayları ile konu anlatımları sonrasında nokta atışı pratikler ile tamamlanabilir. Ders çalışırken mutlaka konular arasında ayrımcılık yapmamaya özen göstermelisiniz. Başarılı olduğunuz konulardan çok başarısız olduğunuz konulara eğilmelisiniz.

TYT Matematik Kaç Günde Biter

TYT matematik iyi bir program ile 30 günde bitirilebilir. Günde yaklaşık 5-6 saat çalışma ile TYT matematik konularının tamamının video derslerini izleyebilir ve konuları bitirebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki matematik ne kadar çok pratik olursa o kadar başarılı olunabilen bir derstir.

TYT matematik konularını 30 günde bitirmek sınavdan tam net çıkarmanızı sağlamaz. En az 60 gün kadar konular hakkında düzenli test çözmelisiniz. Öğretmenlere göre bir matematik konusunun tam anlamı ile anlaşılabilmesi için farklı kaynaklardan toplam 500 sorudan fazla çözmek gerekmektedir.