Unutulan Rapor Parası Nasıl Alınır 2022

Unutulan Rapor Parası Nasıl Alınır ve SGK Rapor Parası Sorgulama hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 10 Günlük Rapor Parası Ne Kadar işte detayları.

Unutulan rapor parası nasıl alınır yılı için bazı yöntemler bulunabilir. Çünkü her yıl değişen bazı durumlar nedeni ile bu yöntemlerde de bazı değişiklikler yer alır. Unutulan rapor parasını almak için şu yolu izlemelisiniz.

  • Son bir yıl içinde en az 90 gün prim şartı bulunur.
  • İş kazası ve bu gibi sorunlardan dolayı iş görmemezlik raporu bulunmalıdır.
  • Sosyal güvenlik kurumuna bağlı olan hastane ve doktordan sağlık raporu bulunmalıdır.
  • Esnaf gibi kendi işini yapan kişilerin bu yardımı alabilmesi için 90 gün boyunca kısa vadeli olarak sigortalı çalışması gerekir.

SGK Rapor Parası Sorgulama

SGK rapor parası sorgulama için bazı ekranlar ve yöntemler bulunur. Kişinin ilk olarak PTT kurumuna giderek buradaki yetkililere kimlik bilgilerini verip gerekli olan sorgulamayı yapabilir. Bununla birlikte kişi ALO 170 numara hattını arayıp gerekli olan bilgileri verip rapor parası hakkında bilgi alabilir. Bu iki alanı da kullanıp sorgulama yapmayan yada sorgulama sonucu çıkmayan kişiler için bir süre beklemesi önerilir. Eğer yine ortaya çıkmaz ise ilçelerindeki SGK kurumlarına başvuru yapmalısınız.

Hükümlülere Para Yardımı

Mahkum Ailelerine Yardım

PTT Rapor Parası Sorgulama T.C. ile

PTT rapor parası sorgulama T.C. ile yapılan bir işlemdir. Yani kişi PTT binasına gidip T.C. gibi bilgilerini verip rapor parası alıp almadığını sorgulayabilir. Bu durum genel olarak kişinin sorgulama işlemi yapılamaz ise bir süre beklemesi ve sistemi düşmesi beklenmelidir. Eğer bir hafta boyunca sonuç çıkmaz ise kişi hemen SGK binasına giderek bu konuda yardım alabilir. Kısa sürede sonuç alınıp kişinin ödemesi yapılmamış ise gerekli kontroller sonrası hızlı şekilde yapılır.

10 Günlük Rapor Parası Ne Kadar? 2021

10 günlük rapor parası ne kadar 2020 yılı için bu fiyat değişiklik gösterebilir. Bu durumda kişinin dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Bunlar kişinin raporunun en az 3 günlük olması çok önemlidir. Bununla birlikte kişinin aldığı maaş 30 parçaya bölünüp çıkan sonuç kişiye ödenir. Yani kişi 3.000 TL maaş alıyor ise günlük olarak aldığı rapor parası 100 TL eder. Bununla birlikte 10 günlük ücret ise 1.000 TL ye denk gelmektedir.

Merkez Bankası Faiz Kararı Altını Nasıl Etkiler?

googlehaberler