Vikings: Valhalla dizisi Netflix de sıralamaya girdi!

Vikings: Valhalla dizisi 25 Şubat tarihinde Netflix platformunda izleyici ile buluştu. Eşsiz içeriklerin bulunduğu Netflix platformunda tam 6 sezon boyunca izleyici ile buluşan İskandinav savaşçı ve kaşif Ragnar Lothbrok ve oğullarının macerasını anlatan Vikings dizisinin devamı başladı.

Serinin devamı izleyici karşısına Vikings: Valhalla olarak çıktı. Aylar öncesinde yapılan duyuru ve posterlerle izleyici merakta bırakılmıştı. Özellikle Vikings hayranları serinin devamında neler olacağını sabırsızlıkla beklediler. 25 Şubat tarihinde yayınlanan ilk sezonun ardından dizi ilk sıraya yükseldi.

Yayınlanan dizinin ilk sezonu sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Dünyanın en popüler platformlarından biri olan Netflix‘te yayınlanan Vikings Valhalla Vikings dizisinden 100 yıl sonra geçecek olan dönüme ele alıyor. Danimarka kralı Canute ve İskandinav kaşif Leif Erikson gibi tarihi isimler dizide yer alacak. 

Vikings: Valhala dizisi Netflix de sıralamaya girdi!
Vikings: Valhalla dizisi Netflix de sıralamaya girdi!

Vikings: Valhalla dizisinin konusu ne?

Dizi Vikinglerin kahramanca maceralarını konu alıyor. 11. yüzyılın başlarında yaşamakta olan tarihteki ünlü Vikingler konu alınıyor. Özellikle de kaşif Leif Erikson ve kız kardeşi Freydis Eriksdotter’in maceraları boy gösteriyor. İskandinav prensi Harald Sigurdsson’un maceraları da diziye renk katıyor. 6 sezon boyunca boy gösteren Vikings dizisinin devamı niteliğinde ele alınan bu dizide ünlü oyuncular da yer alıyor.

Dizide, Vikingler ve İngiliz kraliyetleri arasındaki gerilim büyük bir kanlı savaşa neden oluyor. Okyanuslarda yaşanılan kanlı savaşlar destansı bir maceranın kapılarını izleyenlere aralıyor. “Vikingler: Valhalla”  “Vikingler” serisinin bitiminden 100 yıldan fazla bir süre sonra geçiyor. Ragnar Lothbrok’a ve daha sonra Ragnar’ın ailesinin yaşamlarına odaklanan dizi de gerilim, savaş ve tutku bir arada yer alıyor.

Vikingler kuzeyde ki evlerini terk ederek İngiltere’ye yerleşmeye başladılar. İngiliz Kralı Aethelred ise yaşanılan bu değişimlerden memnun kalmayarak ani bir kararla bütün Vikingleri öldürme kararı aldı. Hikayenin bundan sonrasında ise büyük bir kanlı savaş başladı. İskandinav ve İzlanda destanları diziye ayrı bir hava kattı. Yayınlandığı günden itibaren büyük bir kitle tarafından izlenilen dizi Netflix platformunda TOP10 listesinde ilk sıraya yükselmeyi başardı.

Vikings: Valhala dizisi Netflix de sıralamaya girdi!
Vikings: Valhalla dizisi Netflix de sıralamaya girdi!

Vikings: Valhalla dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

6 sezon boyunca boy gösteren Vikings dizisinin devamı niteliğinde ele alınan bu dizide ünlü oyuncular da yer alıyor. Vikings: Valhalla dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

 • Frida Gustavsson — Freydis Eiriksdotter
 • Leo Suter — Harald Sigurdsson
 • Bradley Freegard — King Canute
 • David Oakes — Earl Godwin
 • Caroline Henderson — Jarl Haakon
 • John Kavanagh — The Seer
 • Pollyanna Mcintosh — Oueen Alfgifu
 • Asbjorn Krogh Nissen — Jarl Kâre
 • Julian Seager — Jarl Gorm
 • Johannes Johannesson — Olaf Haraldson
 • Laura Berlin – Emma of Normandy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu