Vodafone Online Self Servis Arama Geçmişi Silme

Operatörler, daha rahat bir kullanım sağlamak amacı ile abonelerine farklı hizmetler sunarlar. Genel olarak yedekleme, yedeklerin silinmesi gibi hizmetler tüm operatörlerde farklı şekillerde ve ücretsiz olarak verilmektedir.

Vodafone Online Self Servis arama geçmişi silme işlemi de kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. Vodafone, kullanıcıların sorgulama ya da bazı işlemleri daha kolay yapabilmeleri için Online Self Servis hizmeti sunar. Vodafon Yanımda uygulamaları ile yapılabilen bir işlemdir. Bu nedenle uygulamanın cihazda yüklü olması ya da internet üzerinden Self Servis’e giriş yapılması yeterli olacaktır.

Vodafone Arama Geçmişi Silinir Mi?

Vodafone aboneleri farklı nedenlerle aram geçmişini silmek isteyebilir. Bu tüm hat kullanıcıları için geçerlidir. Bu aşamada birçok abone Vodafone arama geçmişi silinir mi, silmek için nasıl işlemler yapmam gerekli şeklinde sorular sormaktadır. Bu tarz bir işlem hiçbir şekilde mümkün değildir. GSM operatörleri, herhangi bir yasal talep gelebilmesi durumunda bu verileri 5 yıl süre ile saklamak zorundadır. Bu nedenle verilerin cihazdan silinmesi söz konusu olurken, Vodafone kayıtları üzerinde arama geçmişinin silinmesi mümkün olmamaktadır. Uygulamalarda da görüleceği gibi silme işlemi ile ilgili olarak size herhangi bir yetkilendirme verilmez.

Geriye Dönük Olarak Vodafone Arama Geçmişine Erişim Nasıl Sağlanır?

GSM operatörleri, yukarıda da bahsedilen sebeplerden dolayı, arama kayıtlarını sağlamak durumundadır. Bu arama kayıtlarında görüşme saati, görüşme yapılan numara ve görüşme süresi açık bir şekilde raporlanmaktadır. Geriye dönük olarak Vodafone arama geçmişine erişim sağlama hakkı kullanıcıya verilmiştir. Her abone, kendi hattına ait arama geçmişini operatöründen talep edebilir. Vodafone aboneleri de 6 aylık geriye dönük arama geçmişlerine, talep etmeleri durumunda ulaşabilirler. Bu dilerlerse uygulama ya da Self Servis üzerinden de yapabilir. Yasal olarak başka birinin arama geçmişine ulaşmanız mümkün olmamak ile birlikte, mahkeme ya da savcılık kararı ile bu dökümler, operatörlerden talep edilebilmektedir.

Vodafone Yanımda İndir

Vodafone bedava internet ve konuşma paketi kazanmak için Vodafone Bedava İnternet kategorisini ziyaret edin.

Yasemin

1984 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi işletme yönetimi bölümü mezunu. 6 Yıldır habercilik sektöründe editörlük hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu