Vuran Çocuğa Nasıl Davranmalı

Vuran çocuğa nasıl davranmalı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 3 5 Yaşındaki çocuğun vurma huyu işte detaylar.

Vuran çocuğa nasıl davranmalı, Çocuklarda küçük yaşlarda duygusal zorluk çekebilir ve davranışlarını kontrol etmekte güçlük çekmektedir. Aşırıya kaçmadığı sürece arkadaşları arasında kavga esnasında vurma gibi eylemleri normal karşılanabilir. Fakat bu vurma eylemi aşırıya kaçarsa ve çocuk tüm problemlerini vurarak çözmeye başlarsa ebeveynlerinin bu durum karşısında çok dikkatli olması gerekmektedir ve vuran çocuklara nasıl yaklaşılacağını bilmesi gerekmektedir. İnsanlarda saldırganlık doğuştan gelen bir dürtü olarak görülmektedir.

Çocuklar ise daha yaşları küçükken saldırganlık telafi edilebilir bir problemdir. Kavgacı bir karakter bazı çocuklarda dışa vurmakta ve çevresine fiziksel zarar vermektedir. Kardeşi varsa kardeşini pataklamasını, arkadaşlarına vurması hatta bir adım ötesi ailesine saldırması zamanla daha kötü bir hal alacaktır. Saldırgan olan bir çocuğu ailesi hep beraber bu durumu atlatabilirler. Öncelikle ailesinin bu duruma karşı sabırlı olmaları gerekmekte.

  • Saldırgan bir çocukla ailesinin öncelikli olarak konuşma gerekmekte ve vurmanın ne kadar yanlış bir davranış olduğu anlatılması gerekmekte.
  • Çocuğunuz yanlış davranışlarına karşılık kesinlikle müsamaha göstermeyin ve kontrolü çocuklara vermeyin.
  • Televizyon ve Tabletten çocuklarınızı uzak tutmaya çalışın çünkü izleyecekleri videolar ile saldırgan bir tavır takınabilirler.
  • Enerji boşaltmasına yardımcı olun. Beraber yapacağınız etkinliklerle çocuğunuz enerjisini atmasına izin verin.

3 5 Yaşındaki Çocuğun Vurma Huyu

Genellikle 3-5 yaşındaki çocuğun vurma huyu ortaya çıkar. Bu davranışların ortaya çıkması ise çocukların saldırgan bir psikolojisi ve kişiliği olduğunu göstermez aksine o yaşlardaki çocuklarda bu tür davranışların ortaya çıkması çok yaygın görülen bir durumdur ve çocuklar öfkelerini dışarıya yansıtabilir. Bu tür davranışları engellemek için yukarıda verdiğimiz çözümler öncesinde bu davranışların sebeplerini de bilmek gerekmektedir ve en yaygın sebeplerden birisi ise çocuğun çevresini taklit etmesidir.

3 5 Yaşındaki Çocuğun Vurma Huyu
3 5 Yaşındaki Çocuğun Vurma Huyu

Anneye Vuran Çocuğa Nasıl Davranmalı Adem Güneş

Anneye vuran çocuğa nasıl davranmalı adem güneş, 2-5 yaşında ki çocukların gelişiminde çok sık görülen saldırganlık davranışı çocukların kendini bulmalarında yardımcı olmaktadır. Çocuk gelişimi uzmanı Pedegog Adem Güneş ise bu konu hakkında şunları söylemektedir;

Kardeşine ve çevresine şiddet uygulayan çocuğa sevginizi verin güvenmesini sağlayın. Kendisini güvende hisseden çocuk şiddet uygulamaz.

Aile hekimi maaşı

Aile hekimi değiştirme

Kolay yoga hareketleri

Üzerimde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarım

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu