Yandex.çeviri Türkçe ingilizce

Yandex.çeviri Türkçe ingilizce hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. İngilizce Türkçe çeviri fotoğraflı Yandex ve ingilizce’yi Türkçe’ye çevir işte detaylar.

Yandex çeviri Türkçe- İngilizce arası çeviri yapmak isteyen kişilerin özellikle uzun metinler için tercih ettiği bir çeviri motorudur. Diller arası çeviri yapılırken çevirinin dil kurallarına uygun olması gerekir. sadece dil kurallarına uygunluk değil aynı zamanda anlam bağının korunması da şarttır.

Yandex çeviri platformu üzerinden yapılan birçok farklı dil tercümelerinde doğrudan doğruya başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Yandex çevrisi yaparken amaca uygun bir şekilde sadece çevirilecek dilleri seçmek ve metni yapıştırmak yeterli. Yazımızın devamında Yandex görsel çeviri nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz.

Yandex İndir

İngilizce Türkçe Çeviri Fotoğraflı Yandex

İngilizce Türkçe çeviri fotoğraflı Yandex platformu üzerinden yapılabilmektedir. Yandex bir arama motorudur. Tıpkı Chrome ve Explorer gibi sürekli kullanılan büyük tarayıcılardan biridir. Sadece kelime bazlı yapmak istediğiniz çeviriler için Yandex arama kutucuğuna kelime ve İngilizcesi yazmanız yeterli.

Basit kelime çevirileri için arama motoruna kalem İngilizcesi” gibi yazmanız halinde doğrudan sonuç ekranınızda görünecektir. Ancak siz daha farklı bir işlem olan fotoğraflı çeviri yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

 • Yandex arama motorunu indirin.
 • Arama sayfası üzerinde bulunan arama kutucuğunun hemen üzerinde çeviri seçeneğine tıklayın.
 • Açılan çeviri sayfasında yer alan üst menüden görseller seçeneğine tıklayın.
 • Görsel eklemek için ekrana doğru görseli sürükleyin ya da manuel olarak seçin.
 • Görseli ekledikten sonra görsel içerisinde çevirmek istediğiniz dili ve hedef dili seçin.
 • İşlem tamamlandığında görseldeki içeriğin çevirisi karşınıza gelecektir.

İngilizce’yi Türkçe’ye Çevir

İngilizceyi Türkçeye çevirmek için birçok farklı translate uygulaması kullanılabilmektedir. Bunlar arasında görsel çeviri, site çevirisi, belge çevirisi ve metin çevirisi yapabilen Yandex uzun metinleri çevirebilmesi yönünden tercih edilmektedir.

İngilizce dilinden bir metni Türkçeye çevirmek için uzun uzun uğraşlar sergilemenize gerek yok. Hızlı bir şekilde dil çevirilerini farklı diller için de yapabilirsiniz. Yandex arama motorunu kullanıyorsanız farklı dillerden görseller ya da metinlerin çevirisinde aşağıda yer alan kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

 • Alt+C: Çeviri kutucuğu içerisinde yer alan metni kopyalar.
 • Alt+L: çeviri kutucuğu içerisinde yer alan metni favoriler arasına ekler.
 • Alt+D: Çeviri için giriş alanını temizler.
 • Alt+M: Çeviri için giriş alanının sesli olarak doldurulmasını sağlar.
 • Alt+S: Çevrilecek diller arasındaki yönü değiştirir.
 • Alt+V: Çeviri yapılacak metni seslendirir. 
Yandex Çeviri Ücretli Mi

Yandex. Görsel Çeviri Almanca Türkçe

Yandex görsel çeviri Almanca Türkçe olarak da yapılabilmektedir. Görsel çeviriyi Yandex çeviri motorunda yer alan tüm diller arasında yapabilirsiniz. Almanca görsel çeviri yapılacak olan görselin alana eklenmesi sonrasında çeviri dillerinin doğru seçildiğinden emin olunmalıdır.

Çeviri dilleri de seçildikten sonra Almanca Türkçe arasında görsel üzerinden çeviri yapabilirsiniz. Çeviri için yorulmadan 10.000 karaktere kadar çeviri yapabilmenin avantajlarını deneyimleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 5000 kelimelik bir metin çevirisini imkanlı kılar. Türkçe ile  birlikte tam 99 dilde karşılıklı olarak farklı şekillerde çeviri yapılabilmektedir.

Yandex Çeviri Ücretli Mi

Hayır. Yandex çeviri ücretsiz bir translate uygulamasıdır. Yandex çeviri üzerinden yapılan çevirilerde büyük oranda doğruluk sağlandığından kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Yandex çeviri yapılırken kullanıcılar tarafından uzun metinlerin çevirisi de yapılmak istenebilir. Yandex çeviri üzerinden 10.000 karaktere kadarlık metinler bir seferde çevirilebilmektedir. Bu kullanım olanağı birçok çeviri uygulamasına göre çok daha yüksektir. Bu nedenle ücretsiz bir çeviri uygulaması arıyorsanız yüksek doğrulukta Yandex çeviri işinizi görecektir.

Yandex. Görsel Çeviri a

Yandex. Görsel çeviri aslında oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Yazımızın üst kısmında bulunan adımları takip ederek görsel çeviriyi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken görseli Yandex görsel çeviri ekranına koymak ve ardından da hangi diller arasında çeviri yapmak istediğinizi seçmek.

Yandex görsel çeviri ile aklınıza gelebilecek onlarca dil arasında çeviri yapabilirsiniz. Birçok farklı dilden olan görsel içindeki metinleri tek tek yazmanıza gerek kalmadan yapay zeka kendisi okuyacak ve çevirisini sunacaktır.

Türkçe Endonezya Çeviri

Yandex Navigasyon Aramalarında Büyük Düşüş

Google Translate Nedir

e posta adresi nasıl alınır

Google Translate Nedir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu