Yapı Kredi Kart Şifresi Nasıl Alınır – Yapı Kredi kartımın şifresini unuttum.

Yapı kredi kart şifresi nasıl alınır ve Yapı kredi şifre alma mobil üzerinden nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Yapı kredi mobil bankacılık şifre unuttum, çözümünü birlikte inceleyelim.

Yapı kredi kart şifresi nasıl alınır, Yapı kredi kartınızı alışveriş ve ATM’lerde kullanmanız için şifre almanız gerekebilir. Şifre alma zannettiğiniz kadar zor bir işlem değildir. Birkaç yapabileceğiniz yollar var. Worldcard, World Platinum Kart, Opet Worldcard, Fenerbahçe Worldcard, World Eko Kart, ADİOS, Crystal, Play ve Taksitçi kartlarına sahipseniz şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Banka Kartları ve Kredi kartı için şifre alma yöntemleriniz aynıdır.

  • İlk olarak yapı kredi web sitesinden kolayca şifre oluşturabilirsiniz. www.yapikredi.com.tr linkine tıklayınız. Daha sonra ekrana gelen T.C kimlik numaranızı, kartınızın son6 rakamını ve CVV güvenlik numaranızı giriniz. Daha sonra ekrana gelen kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Kart şifresi alma ekranı geldiğinde istediğiniz şifreyi girerek kredi kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • İkinci olarak bireysel internet şubesi üzerinden kredi kartınıza şifre alabilmeniz mümkün. Bireysel internet şubesine giriş yapınız. Daha sonra Kartlarım seçeneğine tıklayınız. Ekrana gelen Şifre İşlemlerine tıklayarak yeni şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz.
  •  Üçüncü seçenek olarak ise Yapı Kredi mobil indiriniz. Daha sonra Ana sayfa dan Şifre Merkezi menüsüne tıklayınız. Ya da Yapı Kredi mobil şifresi ile giriş yaptıktan sonra kartlarım seçeneğine tıklayarak Kartlarım seçeneğinden Kart Şifre İşlemleri menüsünden kredi kartı şifrenizi kolayca belirleyebilir ve kredi kartınızı kullanabilirsiniz.
  • Dördüncü seçenek olarak ise SMS ile kolayca şifrenizi belirlemektir. ŞİFRE yazıp, kartınızın son 4 hanesini ve kart yüzündeki 3 haneli güvenlik numarasını yani CVV kodunuzu ardından kullanmak istediğiniz 4 haneli şifrenizi yazarak aralarında boşluk bırakıp 4440 ‘a kısa mesaj atabilir, şifrenizi kolayca kullanabilirsiniz.
  • ATM ve Müşteri iletişim merkezlerinden (444 0 444) de kolayca alabilirsiniz.

Yapı Kredi kartımın şifresini unuttum.

Yapı kredi kartımın şifresini unuttum.

Yapı Kredi kartımın şifresini unuttum., Yapı Kredi kart şifrenizi unuttuysanız ve kartınızı kullanamıyorsanız sizlere birkaç önerim var. İlk olarak şifresini unuttuysanız denemeye çalışmayın birkaç hatalı girişten sonra kartınız bloke olabilir.  Şimdi kartınızın şifresini unuttuysanız şu adımları takip ediniz.

  • Yapıkredi şifre yenileme adresine tıklayınız. Ekrana gelen T.C kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu giriniz. SMS ile doğrulama isteyecektir. Size gelen SMS ile kolayca bu doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra bilgi girişi ekranını doğru bilgilerle doldurduktan sonra kolayca şifre belirleyebilirsiniz.
  • Diğer seçenek ise İnternet şubesine girerek giriş sayfasında yer alan ’Şifre Al’ ya da ‘Şifremi Unuttum’ seçeneklerine tıklıyoruz. Şifremi unuttum menüsünden kolayca yeni şifre alabilirsiniz.


Yapı Kredi Kart Şifresi Değiştirme

Yapı Kredi kart şifresi değiştirme istiyorsanız yapacağınız işlemler çok basittir. Gelin beraber bakalım.

  • ATM’lerden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kullanıcı seçeneğine tıklayınız daha sonra ekrana gelen Başvuru İşlemlerine tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Müşteri İletişim Merkezlerinden şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Bireysel telefonunuzdan 444 0 444‘ü aramanız daha sonra sırayla 3-3 tuşlayarak Tek Şifrenizi değiştirebilirsiniz.

444 0 444 Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

444 0 444 müşteri temsilcisine direk bağlanma, müşteriler tarafından direk müşteri hizmetlerine bağlanmak merak konusu oluyor. 444 0 444 numarası Yapı Kredi’nin müşteri hizmetleri numarasıdır. Direk bağlanmak istiyorsanız sizlere birkaç öneride bulunacağım. İlk olarak T.C kimlik numaranızı, hesap bilgilerinizi doldurduktan sonra gelecek menüden sırayla 2-0 tuşlarına basınız. Direk olarak müşteri hizmetlerine bağlanacaksınız.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥