Yeni iOs 16 Özellikleri Rahatlatıyor

İos 16 sürümü sayesinde birçok özellik ve birçok deneyim sizi beklemektedir. Otomatik doğrulama ile bazı sitelerde bir şey yapmanıza gerek kalmadan bot olmadığınızı bilmelerini sağlayan bir özellik ile karşımıza çıkmaktadır. Bu durum sayesinde can sıkıcı Captcha ile uğraşmanıza gerek kalmayacak. İos işletim sisteminde sizleri karşılayacak yeni özellikleri maddeler halinde sıraladık. Hadi gelin birlikte bakalım.

  • Yeni bir cihaz alındığında cihazın içerisinde bazı uygulamalar yüklü gelir ve bu uygulamaları silemezsiniz. İos 16 sürümü ile artık bu mümkün. FaceTime’dan haritalara kadar kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz.
  • Apple özel erişim belirteçleri olarak isimlendirdiği sistem de şifre değiştirme sistemlerini hatırlamaktadır.
  • Kilit ekran galerisi artık daha çok gelişmiştir ve kilit ekranınızda yer alan öğeleri istediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz. Sadece tek bir kilit ekranı kullanmak istemiyorsanız birçok farklı kilit ekranı oluşturabilirsiniz. Sevdiğiniz bir emoji mi var? En sevdiğiniz emoji ile kilit ekranı oluşturmak isterseniz artık bu mümkün.
  • Kalın metin ve resimlerle bildirim ekranı tasarlanmıştır. Kilit ekranında bildirimleri liste halinde ya da gizli bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bildirimler ekranın alt kısmında görüldüğü için işlerinize engel olmamaktadır.
  • Fotoğraf arşivini en fazla 5 kişiyle paylaşabilirsiniz.
  • Yanıt vermek istemediğiniz mesajlarını okunmadı olarak işaretleyebilir ve gönderdiğiniz mesajları geri alabilirsiniz. Mesajı karşı tarafa yolladınız ama bir kısımda yanlışlık yaptıysanız mesajı silmeden düzenleyebiliyorsunuz. Mesajlarınızı sildiniz ama pişman olduysanız o zaman 30 gün içerisinde geri kurtarabilirsiniz.
  • Safari web sayfa çevirisinde Türkçe desteğini kullanabilirsiniz.
  • Uygulamalarda ve kişilerde sessize al seçeneğini kullanarak yalnızca konuşmak istediğiniz, görmek istediğiniz bildirimleri alabilirsiniz. Uygulamalardaki dikkat dağıtan ve görmek istemediğiniz içeriklerden odak sayesinde kurtulun.
  • Dikte özelliğini kullanarak sesinizle metin yazabilirsiniz. Dikte özelliği noktalama işareti koyar hatta emoji ekleyebilirsiniz.

İos 16 sürümünde birçok özellik ve yepyeni deneyimler sizleri beklemektedir. Sizce İos 16 sürümünün özellikleri Android kullanıcılarını İphone kullanmaya teşvik eder mi?

Bir Yorum

  1. Sandigimdan daha iyi bir firsatmis cok guzel her ince ayrintiyi belirten bir yazi olmus tam aradigim gibi teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu